„FinBee“ įsteigė Kompensacinį fondą investuotojams

„FinBee“ įsteigė Kompensacinį fondą investuotojams

Tarpusavio pinigų investavimo ir skolinimosi platforma „FinBee“ įsteigė Kompensacinį fondą, kurio tikslas – kompensuoti investuojančių į paskolas patirtus nuostolius, jei tokie atsirastų. Kompensaciniai fondai sėkmingai veikia vakaruose veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, o Baltijos šalyse šią funkciją „FinBee“ pristato pirmieji.

 

„Mūsų įsteigtas Kompensacinis fondas nėra draudimo fondas, tačiau jo tikslas – kompensuoti investuotojų nuostolius, jei besiskolinantys vėluotų grąžinti paskolos dalį. Tokie fondai yra įprastas dalykas Vakarų pasaulyje, tačiau kol kas jo nėra nei vienoje iš Baltijos šalių“, – teigia prekės ženklą „FinBee“ valdančios UAB „Finansų bitė“ direktorius Laimonas Noreika.

 

Pasak jo, klientui už paskolą vėluojant mokėti daugiau kaip 90 dienų, Kompensacinis fondas padengs vėluojančios įmokos sumą.

 

„Kompensacinis fondas yra paskaičiuotas remiantis tikimybe, kad 10 proc. „FinBee“ išduotų paskolų vartotojai gali negrąžinti. Šiuo metu neturime nei vienos vėluojančios paskolos, tad tikimybė, kad staiga atsiras daugiau nei 10 proc. negalinčiųjų sumokėti įmokos, yra labai maža“, – sako L. Noreika.

 

Anot jo, Kompensacinis fondas kompensuos investuotojų nuostolius, tačiau skolininkai privalės grąžinti pradelstą sumą su palūkanomis tiesiogiai „FinBee“. Jei vėluojančių paskolų portfelis sudarys daugiau nei 10 proc. viso paskolų porfelio, bendrovė pasilieka teisę laikinai stabdyti Kompensacinio fondo veiklą.

 

„FinBee“ per pirmąjį veiklos mėnesį vartotojams išdavė 43,3 tūkst. eurų vartojimo paskolų, o smulkiųjų investuotojų skaičius, panorusių per skolinimosi platformą įdarbinti savo lėšas, siekė beveik 300. Daugiausia į „FinBee“ kreipiasi gyventojai, kurie siekia refinansuoti paskolą, t.y., persiskolinti pigiau tam, kad grąžintų anksčiau paimtas brangias paskolas.

 

Tarpusavio skolinimosi platformą valdanti bendrovė yra įdiegusi automatinio skolinimo funkciją pradedantiems investuotojams (angl. Easy). Šios funkcijos dėka bet kuris investuotojas daug paprasčiau gali kontroliuoti savo investicijas, t. y., valdyti tokius pasirinkimus, kaip portfelio dydis, palūkanų norma, besiskolinančiojo reitingas, minimali ir maksimali paskolos suma bei terminas. Nustačius pasirinkimus, sistema automatiškai investuoja į parametrus atitinkančias paskolų paraiškas už kliento pageidaujamą palūkanų normą.

 

2015 metų rugpjūčio viduryje startavusioje „FinBee“ platformoje metinė paskolų palūkanų norma prasideda nuo 10 procentų. Konkreti palūkanų norma kiekvienam besiskolinančiajam nustatoma, įvertinus asmens kredito istoriją ir turimus finansinius įsipareigojimus. Skolinimas vyksta aukciono principu – asmuo, kuris skolinasi pinigus, visada pasiskolina geriausiomis sąlygomis, nes paskolos palūkanas nustato rinka. Be to, investuojantys į paskolas gali pasirinkti rizikos lygį, geriausiai atitinkantį jų poreikius. Kylant rizikos lygiui, proporcingai didės ir galima investicijų grąža. „FinBee“ kartu su investuotojais prisiims riziką už kiekvieną paskolą, investuodama į ją 10 proc. bendros jos vertės.

 

„FinBee“ naudoja vieną iš pažangiausių Lietuvoje tarpusavio skolinimo platformą, kurią sukūrė vienos iš pirmaujančių Jungtinės Karalystės tarpusavio skolinimo bendrovių „Madiston“. UAB „Finansų bitė“ yra jungtinė Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kapitalo įmonė.

 

Tarpusavio skolinimas (angl. p2p lending) yra pasaulyje sparčiai populiarėjantis skolinimo ir investavimo būdas, kuomet skolintojai ir besiskolinantys yra fiziniai asmenys, o tarpusavio skolinimo platforma yra tik tarpininkė tarp jų. Visas pelnas už suteiktas paskolas tenka paskolą suteikusiam asmeniui, o platforma uždirba iš komisinių mokesčių, taikomų besiskolinantiems. 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VYTAUTAS MATULEVIČIUS, UAB „BOSANOVA”

Facebook komentarai
});}(jQuery));