Europos vaistų agentūra (EMA) NEPAPRAŠĖ ir NEGAVO ir NEANALIZAVO klinikinių tyrimų duomenų iš Pfizer TAČIAU patvirtino (registravo) šią vakciną naudojimui Europos sąjungoje.

Britų medicinos žurnalas reikalauja nedelsiant paskelbti visus COVID-19 vakcinos ir gydymo duomenis
Pateikta pagal: Uncategorized – doctordilday @ 4: 05 pm
Katabella Roberts sausio 21, 2022 Atnaujinta: Sausio 21 d., 2022m. sausio 21 d.
British Medical Journal Demands Immediate Release of All COVID-19 Vaccine, Treatment Data
Britų medicinos žurnalas (British Medical Journal, BMJ) pareikalavo nedelsiant paskelbti visus duomenis, susijusius su COVID-19 vakcinomis ir gydymu, teigdamas, kad tai atitinka visuomenės interesus.
BMJ, savaitinis recenzuojamas medicinos profesinis žurnalas, kurį leidžia profesinė sąjunga Britų medikų asociacija, trečiadienį paskelbtame redakciniame straipsnyje paragino paskelbti duomenis.
„Šiandien, nepaisant to, kad COVID-19 vakcinos ir gydymo priemonės pradėtos naudoti visame pasaulyje, anoniminiai dalyvių lygmens duomenys, kuriais grindžiami šių naujų produktų bandymai, lieka neprieinami gydytojams, mokslininkams ir visuomenei – ir, tikėtina, taip bus dar daugelį metų“, – teigė BMJ. „Tai morališkai nepateisinama visų bandymų atveju, bet ypač tų, kurie susiję su didelėmis visuomenės sveikatos intervencijomis.“
BMJ taip pat apkaltino farmacijos bendroves, kad jos „gauna didžiulį pelną be tinkamo nepriklausomo jų mokslinių teiginių patikrinimo“, nurodydama „Pfizer“, kurios COVID vakcinos bandymą „finansavo bendrovė, o jį suplanavo, vykdė, analizavo ir jo autorius buvo „Pfizer“ darbuotojai“.
Niujorke įsikūrusi „Pfizer“ vis dar turi šio tyrimo duomenis ir nurodė, kad prašymus pateikti tokius duomenis pradės svarstyti tik 2025 m. gegužės mėn., praėjus 24 mėnesiams po pirminės tyrimo pabaigos datos – 2023 m. gegužės 15 d., kuri nurodyta ClinicalTrials.gov.
Tuo tarpu Maisto ir vaistų administracija (FDA) paprašė teisėjo suteikti jai 75 metus, kad ji pateiktų visus duomenis, susijusius su „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina.
Tačiau šio mėnesio pradžioje teisėjas nurodė, kad FDA iki mėnesio pabaigos paviešintų 12 000 puslapių duomenų, kuriais ji naudojosi priimdama sprendimus dėl Pfizer ir BioNTech COVID-19 vakcinos patvirtinimo. FDA taip pat turi skelbti „Pfizer“ vakcinos duomenis po 55 000 puslapių per mėnesį, kol bus paviešinti visi prašomi puslapiai.
BMJ taip pat pažymėjo, kad AstraZeneca nurodė, jog gali būti pasirengusi priimti prašymus pateikti kelių savo III fazės tyrimų duomenis. Tačiau Kembridže įsikūrusi bendrovė teigia, kad tokių duomenų pateikimo terminas gali „skirtis priklausomai nuo prašymo ir gali užtrukti iki vienerių metų nuo visiško prašymo pateikimo dėl prašomų duomenų ar dokumentų analizės, sprendimo priėmimo, anonimizavimo ir dalijimosi jais“.
Laikraštis „The Epoch Times“ susisiekė su „Pfizer“ ir „AstraZeneca“ atstovais spaudai ir paprašė komentarų.
„Esame palikti su publikacijomis, bet be galimybės susipažinti su pagrindiniais duomenimis, pateikus pagrįstą prašymą“, – sakė BMJ. „Tai kelia nerimą tyrimų dalyviams, mokslininkams, gydytojams, žurnalų redaktoriams, politikos formuotojams ir visuomenei. Šiuos pirminius tyrimus paskelbę žurnalai gali teigti, kad jie susidūrė su keblia dilema, kai reikėjo greitai pateikti išvadų santrauką ir laikytis geriausių etinių vertybių, kuriomis remiamas savalaikis DeepL susipažinimas su pagrindiniais duomenimis. Mūsų nuomone, jokios dilemos nėra; anonimizuoti klinikinių tyrimų individualių dalyvių duomenys turi būti prieinami nepriklausomam tyrimui.“
BMJ pridūrė, kad reguliavimo institucijų paskirtis yra ne „šokti pagal turtingų pasaulinių korporacijų dūdelę ir dar labiau jas praturtinti“, o saugoti plačiosios visuomenės sveikatą, todėl, pasak jų, mums reikia „visiško visų tyrimų duomenų skaidrumo, jis reikalingas dėl viešojo intereso ir reikalingas dabar“.
Gruodžio mėnesį Ligų kontrolės ir prevencijos centrą (CDC) taip pat padavė į teismą Informuoto sutikimo veiksmų tinklas (ICAN) dėl teiginių, kad jis neteisėtai slepia COVID-19 vakcinos saugumo duomenis nuo Amerikos visuomenės.
ICAN prašo, kad CDC pateiktų CDC v-safe sistemoje esančių COVID-19 vakcinų saugumo duomenis po licencijos išdavimo, kad būtų užtikrintas skaidrumas visuomenei dėl CDC ir Bideno administracijos teiginių, kad COVID-19 vakcinos yra „saugios ir veiksmingos“.
Britų medicinos žurnalas yra vienas seniausių pasaulyje bendrųjų medicinos žurnalų, įkurtas 1840 m., ir jam redakcinę laisvę suteikia Britų medicinos asociacija.Katabella RobertsSektiKatabella Roberts yra žurnalistė, šiuo metu dirbanti Turkijoje. Ji rašo laikraščiui „The Epoch Times“ apie naujienas ir verslą, daugiausia dėmesio skirdama Jungtinėms Amerikos Valstijoms.