Ekskomisarų byla vilkinama toliau. Nuosprendžio paskelbimas nukeltas iki liepos mėnesio

Alvydas VEBERIS 

 

Ekskomisarų byla vilkinama toliau. Nuosprendžio paskelbimas  nukeltas iki liepos mėnesio

 

KAM PRARAJA, O KAI KAM  AUKSO AMŽIUS

 

 

Valstybinė mafija, kol kas vienvaldiškai ir be konkurencijos terorizuoja Lietuvą ir Europą.  Jos čiuptuvai nukeliauja net iki Brazilijos.   Tarptautinė kovos su narkotikais organizacija dar 2010 metais fiksavo antrą pasaulinį narkotikų kartelį po Brazilijos kur ? – LIETUVOJE.

 

Nerimsta aistros dėl ,,Agurkinių“, ,,Kamuolinių“, ,,Policijos komisarų“, ,,MG Baltic‘‘, „Agrokoncerno“ ,  AB ,, Mažeikių nafta“ ir kitų koncernų ,,verslo“.  Gaujų ir valdžios nusikalstama veikla paralyžiavo visą Valstybę. 

 

VIENA RANKA  KOMISARAI GAUDO NUSIKALTĖLIUS, KITA – DARO NUSIKALTIMUS 

 

Jeigu Šiaulių komisarai narkotikus prekiavo kilogramais, tai kiekiai padidėjo iki tonų. Respublikos leidinio žurnalistas Robertas Širvys  straipsnyje  ,,Platus lietuviškos gaujos voratinklis“ rašo: ,,Itin pavojingą tarptautinį ginkluotą nusikalstamą susivienijimą, su užsienio kolegomis, sutriuškinę Lietuvos teisėsaugininkai atliko stambiausią pastarojo meto tokio pobūdžio operaciją Europoje. Su Kauno „agurkinių“ grupuote sieto Deimanto Bugavičiaus nužudymo tyrimas nuvedė iki ginklų bei narkotikų kontrabanda iš Pietų Amerikos ir Afrikos į Senąjį žemyną užsiiminėjusios ir daugiau nei pusę milijardo eurų, gautų iš nusikalstamos veiklos, „išplovusios“ gaujos. Pastarajai vadovavo Ispanijoje sulaikytas lietuvis.

Vakar atskleistos gegužės 15-16 dienomis Lietuvoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir Jungtinėje Karalystėje įvykdytos didžiulės operacijos detalės. Jos metu sulaikyti 22 asmenys, tarptautinio ginkluoto nusikalstamo susivienijimo lyderiai ir aktyviausi nariai. Didžioji jų dalis yra Lietuvos piliečiai. Per atliktas 40 kratų rasta daugiau nei 8 milijonų eurų vertės grynųjų pinigų, juvelyrinių dirbinių, aukso luitų, deimantų, prabangių automobilių. Aptiktos ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų slėptuvės. 

Lietuvos policijos generalinio komisaro Lino Pernavo teigimu, slaptoje operacijoje dalyvavo daugiau nei 450 pareigūnų, ją koordinavo tarptautinės teisėsaugos agentūros – Europolas ir Eurojustas. Vien mūsų šalyje pasitelkti 145 pareigūnai, tarp jų „Aro“ kovotojai. Lietuvoje sulaikyti penki asmenys. Pasak Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiojo prokuroro Martyno Jovaišos, teismas juos leido suimti trims mėnesiams. Gaujai vadovavęs 48 metų lietuvis įkliuvo Ispanijoje, šios šalies pietvakariuose esančiame Huelvos mieste.

Nemažai už labai sunkius nusikaltimus jau teistų jos narių anksčiau priklausė kitoms grupuotėms, dalis pagrindinių veikėjų į kitas valstybes gyventi išvyko prieš dešimtmetį. Pagrindinį pelną grupuotei krovė ginklų, cigarečių (į Jungtinę Karalystę) ir labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabanda iš Maroko (hašišas) ir Kolumbijos (kokainas) į įvairias Europos šalis ir jos organizavimas. Pareigūnams pavyko aptikti apie 4,5 tonos kvaišalų, daugiausia kokaino ir hašišo, cigarečių. Nuo 2017 metų nusikaltėliai uždirbo apie 680 milijonų eurų. Didžioji dalis šių pinigų „išplauti“ per valiutos keityklas Lenkijoje. Į šią šalį įspūdingos sumos pinigų (vienu metu net kelios dešimtys milijonų eurų) gabentos lėktuvais ar vilkikais. Vėliau nusikalstamu būdu gautas turtas legalizuotas, investuojant į nekilnojamąjį turtą Ispanijoje ir kitose valstybėse“.

 

 

LIETUVOS ,,DEMOKRATIJA“

 

Dar 2014 metais žurnalistas Dalius – Egidijus Stancikas rašė, kad Lietuva žengė dar vieną žingsnį šalin nuo demokratijos: Prezidentė vidaus reikalų ministru paskyrė patyrusį policininką, buvusį generalinį komisarą Saulių Skvernelį. „Prezidentė labai gerai vertina pastaraisiais metais pasiektą policijos pažangą, pasirinktas policijos veiklos modelis yra tinkamas“, – taip Prezidentės motyvus perdavė jos patarėjas. Toliau savo straipsnyje ,,Aukščiausias palaiminimas“ žurnalistas klausia: ,,Gal jums, kaip ir Prezidentei, taip pat pavyko įžvelgti S. Skvernelio vadovautos policijos pažangą, kažkokį ypatingą profesionalumą ar skaidrumą? Man S. Skvernelis labiau įsiminė kaip policijos vadovas, kuris panaikino nerašytą policijos vadovų garbės kodeksą: vadai prisiima asmeninę atsakomybę už šiurpius pavaldinių poelgius.

Po valstybę sukrėtusių tragedijų Panevėžyje, kai pagalbos signalus siunčianti mergina vėliau rasta išžaginta ir sudeginta automobilio bagažinėje ar kai girtas kriminalinės policijos pareigūnas perėjoje sutraiškė pensininkų šeimą, ar po tragedijos Klaipėdoje, kai keturių vaikų mama buvo nužudyta girto vyro, nes policija laiku nesureagavo į jos pagalbos šauksmą, S. Skvernelis neatsistatydino, kaip darė jo pirmtakai Vytautas Grigaravičius ir Vizgirdas Telyčėnas. Todėl man S. Skvernelis panašus į žmogų, kuris nemoka atsiprašyti, kurio ambicija neleidžia prisipažinti klydus ir kuris daro viską, kad žūtbūt įrodytų savo teisumą. O kai tokiu pavyzdžiu seka ir visa šalies policija, tai valstybė nejučia virsta policine.

 Gal jums teko girdėti, kuo baigėsi garsi byla prieš motinas, gimdančias namuose, apie kurią taip skambiai prieš porą metų kalbėjo generalinio komisaro S. Skvernelio pasirinktas pavaduotojas Renatas Požėla: „Tai tikrai yra sektos požymiai. Per 20 metų nustatyta 400 atvejų, kai vaikai gimė namuose, ir už viso to stovi tikrai žinomi Lietuvos žmonės, buvę Seimo nariai. Įtariame, kad šioje veikloje vaikšto didžiuliai pinigai, yra įtarimų dėl prekybos žmonėmis“. Pamiršusiems priminsiu, kad šioje byloje policija darė kratas dešimtyse žinomų, intelektualių ir garbingų šeimų, per kurias mažamečiai vaikučiai būdavo prikeliami šeštą valandą ryto ir po to pusdienį stebėdavo, kaip beširdžiai policininkai verčia jų rūbelius, žaislus, ieškodami nebūtų nusikaltimų įrodymų, o štai vienoje daugiavaikėje šeimoje mažamečiai šalo keturias valandas, nes stropūs įstatymo sergėtojai neleido jų mamai pakurti krosnies.

 Ar jau susodinti tos „sektos“ vadai, konfiskuoti „dideli pinigai“, surasti „parduoti vaikai“, išaiškinti mamų – nusikaltėlių „stogai“ – „tikrai žinomi Lietuvos žmonės, Seimo nariai“? O gal girdėjote viešą policijos vadovų atsiprašymą dėl nepagrįstai sukeltos visuotinės isterijos (kai kurios mamos net buvo viešai apkaltintos hanibalizmu), dėl tėvus ir jų vaikus žeminančių kratų, dėl visos šitos „visuomenės saugumą užtikrinančios“ policijos akcijos, kurią vertinčiau kaip pavojų nacionaliniam saugumui, nes per ją buvo persekiojami nekalti ir padorūs Lietuvos piliečiai, sukirstas didelis smūgis pasitikėjimu valstybe, jos teisingumu, ir kuri, neabejoju, tik sumažino išmirštančios ir išsivaikščiojančios tautos gimstamumą.

 

Tie, kas gyveno okupacijos laikais, turbūt prisimena žodį saldofonas, kilusį nuo rusiško saldat – kareivis, kuriuo būdavo pašiepiami tokie statutinių pareigūnų veiksmai, kai nemąstantys, bet itin uolūs įsakymo vykdytojai darydavo tvarką iš patrankų šaudydami į žvirblius…“,- stebisi D.E. Stancikas.  Vėliau laiške prieš 2016 metų Seimo rinkimus D. Grybauskaitė rašė, kad būsimas premjeras Saulius Skvernelis „jau dabar yra pavojingas populistas, jis bus tik dideliu pagreičiu blogiau“. Ji paragino E. Masiulį įkalbėti tuomet valdžioje buvusius socialdemokratus, kad S. Skvernelis „neturėtų užimti ministro posto, jei pereina į nekoalicinę partiją.“ Prezidentė skandalo įkarštyje dėl vadinamojo juodojo viceministrų sąrašo paragino E. Masiulį naudotis jos konfliktu su tuometine socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vyriausybe.

 

,,Turėtume prisiminti Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės ištartą sakinį per metinį pranešimą: „visuotinis nepakantumas korupcijai būtų geriausia dovana valstybės atkūrimo šimtmečiui“. Ar pati Jos Ekscelencija ir Seimas pasiruošę įteikti šią dovaną Lietuvai?‘‘

 

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/povilas-urbsys-ar-bus-ivertintas-prezidentes-suktinis-purvinu-sokiu-aiksteleje.d?id=77868535

 

Kas vyksta šioje Valstybėje? Mirga marga antraštės internete ir žiniasklaidoje.  ,,Pūliniai“ išsinuogino ir vyksta tarpusavio pjautinės. Lietuvos likučiai stebisi valdžios peštynių nusikalstamais veiksmais, intrigomis  ir laukia permainų, kada vis tik atsiras protingas šalies vadovas ir sustabdys baisų ,,pūlinių“ siautėjimą visuose valdžios sluoksniuose. Laukia nesulaukia, kada baigsis nuožmus tautos genocidas.

 

PANEVĖŽIO APYGARDOS TEISME 

 

Tuo tarpu penki  metai vyko Rezonansinės bylos teismo posėdžiai Panevėžio apygardos teisme dėl Šiaulių AVPK ONTT pareigūnų nusikalstamos veiklos. Šių metų gegužės 23 d. turėjo būti paskelbtas nuosprendis. Deja, vėl pertrauka iki liepos  8 d. Priežastis,- teisėjas nespėjo surašyti nuosprendžio dėl didelės nusikaltimų apimties. Apimtis iš tiesų didelė.

 

 

 

Šios pavardės iliustruoja  koks ,,uolus“ komisarų  darbas. Jie turi kuo ,,didžiuotis“. Padėtis iki šiol nepagerėjo. Narkotikai už kiekvieno kampo. Jeigu anksčiau Lietuvą pasiekdavo kilogramai, dabar jau narkotikai vežami tonomis.

 

Ne veltui neseniai spaudos konferencijų metu mėgavosi sėkme ir didžiavosi savo pavaldiniais policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis ir LR generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša.  Jų darbo vaisiais padėkas jie gauna net iš užsienio teisėsaugos institucijų kolegų, kurie per dvejus metus nustato Lietuvos nusikaltėlių gaujas, o mūsiškiai net dešimtmečiais panosyje nemato, kas dedasi. Šiuo metu vėl išlindo į viešumą  ,,Agurkinių“ gauja.

 

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/nusikaltimai_ir_nelaimes/platus_lietuviskos_gaujos_voratinklis/

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));