Dėl Remigijaus Šimašiaus protekcijų G.Landsbergio šeimos verslui kreiptasi į prokuratūrą

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kreipėsi į Generalinį prokurorą dėl galimos žalos valstybės interesams

 

Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija kreipiasi į Jus, prašydama ištirti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl galimai padarytos žalos valstybės interesams.

Vilniaus miesto savivaldybė, vadovaujama Liberalų sąjūdžio nario mero Remigijaus Šimašiaus, iš anksto paskelbė, kad nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. mokės po 100 eurų kompensaciją per mėnesį kiekvienam vaikui nepatekusiam į valstybinę ir leidžiamam į privačią ikimokyklinę įstaigą. Kai kurie privatūs darželiai prieš šitą terminą žymiai pakėlė kainas. Patys tėvai viešai paskelbė savo įtarimus, kad privatūs darželiai naudojasi tuo, kad savivaldybė privačių darželių kainas paskelbė kontroliuosianti tik nuo rugsėjo 1 d., o sutartys sudaromos iki šios datos ir jau pakeltomis kainomis. Vienas labiausiai kainą pakėlusių sostinės privačių darželių – Austėjai Landsbergienei priklausantis „Vaikystės sodas“. Ši įstaiga mokesčius už darželį šią vasarą staiga kilstelėjo 30 eurų, kaip tik po pranešimo apie savivaldybės ketinimus skirti papildomas lėšas vaikams, lankantiems privačius darželius. Prašome ištirti žiniaskla

 idos teiginius ir įtarimus, kad tokiu kompensavimo būdu Vilniaus miesto meras R. Šimašius parėmė TS-LKD partijos pirmininko G. Landsbergio šeimos verslą 0,5 mln. eurų.

Tai ne pirmi viešoje erdvėje G. Landsbergio šeimos verslui mesti įtarimai dėl piktnaudžiavimo. Prieš kelerius metus G. Landsbergio žmonos Austėjos Landsbergienės valdoma UAB „Karalienės Mortos mokykla“ buvo pradėta kurti už neįvardytą, kalbama, nepagrįstai mažą kainą iš valstybinės įmonės „Lesto“ (kitomis žiniomis – iš UAB „NT valda“, kuri taip pat priklauso „Lietuvos energijos“ įmonių grupei) nuomojantis patalpas adresu Gervėčių g. 4, Vilnius. Valstybinė įmonė prieš perleisdama šias patalpas nuomininkams jas suremontavo. Atsižvelgiant į tai, prašome ištirti, kokiomis sąlygomis buvo išnuomotas minėtas valstybės turtas ir ar tuo nepadaryta žalos valstybės interesams.  

 

LSDP infocentro vadovė

Jolanta Bielskienė,

Facebook komentarai
});}(jQuery));