DĖL ALYTAUS TRAGEDIJOS TRAUKTIS TURI SKVERNELIS, O NE TAMAŠUNIENĖ

DĖL ALYTAUS TRAGEDIJOS TRAUKTIS TURI SKVERNELIS O NE TAMAŠUNIENĖ

Prof. Gediminas Merkys

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/gaisro-iskamuotiems-alytiskiams-truko-kantrybe-reikalauja-tamasunienes-trauktis.d?id=82590099

 

Dėl netinkamo avarijos Alytuje likvidavimo pasipiktinę žmonės jau reikalauja ministrės R. Tamašunienės atsistatydinimo. Formaliai jie teisūs, už civilinę saugą atsako LR VRM. Giliau pamąsčius, visgi prie ko čia toji blondinė ir dar tautinių mažumų atstovė? Palikite ją ramybėje. Net nepadoru ją kultūringiems ir demokratiškiems žmonėms kritikuoti. Ji nei dienos anksčiau nebuvo vykdomojoje valdžioje, o ministerijoje vos kojas spėjo apšilti. Moteris akivaizdžiai sutrikusi, išsigandusi, nežino ką daryti. Ji visai nuoširdžiai nieko nei apie avarijas, nei apie civilinę saugą neišmano. Tam yra karjeros pareigūnai vyrai.  Europoje labai madinga skirti jaunas, išvaizdžias moteris vadovauti jėgos ministerijoms.  Jūs norit, kad Lietuva būtų nemadinga? Tamašunienė – mūsų plebėjiškos ir maskulinizuotos vyriausybės puošmena….

 

Toje VRM ilgą laiką ministeriavo visai neblondinas, buvęs policijos generalinis komisaras S. Skvernelis. Ministerijos kancleriu buvo toks milicininkas-policininkas A. Stončaitis, dabar į Vyriausybės kanclerio postą patekęs. Būtent tokie veikėjai privalėjo tada ir privalo dabar adekvačiai suprasti, kas yra ekstremali situacija, technogeninė avarija ir pan. Deja, vietoje investicijų į civilinės saugos vystymą anuometinis ministras Skvernelis ir jo parankinis Stončaitis  už mūsų pinigus pripirko vandens patrankų ir spec-automobilių su grotomis. Galimoms riaušėms malšinti. Kilnojamoms taršos matavimo stolelėms pinigų neliko. Jas dabar nuomojamės iš Lenkijos. Čia dar ne visas grožis. Tuo metu, kai pradėjo plisti Alytaus apylinkėse nugaišusių kiškučių ir paukščiukų nuotraukos, kai pradėjo dusti vaikai, Sostinėje, Katedros aikštėje, įvyko riaušių malšinimo technikos ir malšinimo pratybų demonstravimas. Vietoje pagalbos dūstančiam Alytui – šou. Protingiems žmonėms tai – piliečių  bauginimo procedūra: žinokite, kas Jūsų laukia…. Durniams – šou. Vaizdelis ne koks.

 

Kaip ten bebūtų, Skvernelio ir Stončaičio pirkiniai  yra skirti riaušėms vaikyti, kurių nebus. Tai suvokia kiekvienas bent mažumėlę protelio turintis žmogus. Dabar ne 2009 m. Visi normalūs, jauni ir darbingi, kurie galėtų kažko mitinguose realiai pareikalauti iš degraduojančios valdžios, jau seniai išvyko. Juk nekels riaušių šuntuoti diedukai su įmontuotu stimuliatoriumi? Ir tie, kurie „otkatus“ ima arba kuriems valdžia mėsingą kaulą numeta, kaip Smirnovams, riaušių taipogi niekada nekels. Graplingo čempionatą, prašom. Kovotojus, kurie mergaites daužo ir prievartauja, prašom. O Kaip gi  kelsi riaušes prieš sistemą, kuri tave maitina, kuri tau lyg motina brangiausia?

 

Vietoje riaušių bus tik senukų naktinės raudos į pagalvę ir nevilties prakeiksmai jų rinktai valdžiai. Mistikos žinovai ir ekstrasensai aiškina, kad tokie pelnyti prakeiksmai anksčiau ar vėliau savo tikslą pasiekia, sugrįžta ligomis, šeimos nelaimėmis. Neišmanau tų dalykų, Dievas žino… Aukštesnių paslaptingų jėgų akivaizdoje galiu pasiguosti tik tuo, kad esu ant Kryžių kalno prie savo gimtų Šiaulių kryželį pastatęs. Ant jo taip ir užrašiau: „Dieve, saugok Lietuvos šeimas…“. Tikiuosi – tebestovi.

 

Jei dar nepraradote mąstymo gebėjimo visiškai, reikalaukite ne Tamašunienės, bet Skvernelio ir Stončaičio atsistatydinimo. Tie, kurių IQ koeficientas siekia bent 85 punktus, turėtų siekti ir lizinginio Premjero gimdytojo ir „lėlininko“ – R. Karbauskio atsistatydinimo.  

Facebook komentarai
});}(jQuery));