Dar viena R.Šimašiaus afera : Vilniuje – beveik 500 hektarų laisvos grąžintinos žemės, nors savivaldybė sako, kad jos nėra

Vilniuje – beveik 500 hektarų laisvos grąžintinos žemės

Vilniaus mieste iki šios dienos nuosavybės teisės atkurtos tik į 54 proc. prašymuose nurodyto ploto.  Vilnius yra vienintelis miestas, kuriame nuosavybė atkurta tik į kiek daugiau nei pusę piliečių pageidaujamo ploto.

 

Kai, pavyzdžiui, Kauno mieste žemės grąžinimo procesas baigtas 90 proc.,  Klaipėdos mieste nuosavybės atkūrimo procesas baigtas 100 proc. Panaši padėtis yra daugelyje kitų Lietuvos miestų.

 

Teisinis pagrindas Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) priimti sprendimus dėl nuosavybės teisių atkūrimo miestuose yra savivaldybių rengiami miestų žemės sklypų detalieji planai arba žemės valdos projektai ir patvirtintos žemės sklypų kadastro duomenų bylos. Jeigu minėtų dokumentų savivaldybė nepateikia NŽT, ši neturi teisės formuoti atkūrimui žemės sklypų ir atkurti nuosavybės teisių į žemę.

 

Nepaisant  Vilniaus miesto savivaldybės neveiklumo ir viešų pareiškimų,  kad mieste trūksta žemės, kuri galėtų būti grąžinta piliečiams, siekiant paspartinti  nuosavybės teisių atkūrimą Nacionalinėje žemės tarnyboje parengtos 59 schemos, kuriose pažymėti 178 laisvos valstybinės žemės plotai, apimantys 455,0674 ha ploto teritoriją, kurioje būtų galima piliečiams atkurti nuosavybės teises į žemę

 

Pažymėtos laisvų valstybinės žemės plotų schemos  kovo pabaigoje  perduotos Vilniaus miesto savivaldybei, kad pastaroji įvertintų, ar pateiktuose laisvos valstybinės žemės plotuose pagal vietovės lygmens bendrojo plano sprendimus nėra numatyta veiklos, susijusios su visuomenės poreikių ir miesto reikmių tenkinimu.

 

Deja, iki šiol atsakymas iš  Vilniaus miesto savivaldybės nėra gautas.

 

Jei šios žemės nereikės visuomenės poreikiams ir savivaldybė imsis veiksmų formuoti žemės sklypus nuosavybės teisių atkūrimui, NŽT specialistų vertinimu,  šio beveik 500 ha ploto užtektų kone visiems Vilniaus mieste  prašantiems atkurti  nuosavybės teises į žemę.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: AUŠRINĖ LISAUSKIENĖ, NACIONALINĖ ŽEMĖS TARNYBA PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS

Facebook komentarai
});}(jQuery));