D.Grybauskaitė toliau tyčiojasi iš Seimo – traukia dar vieną niekam nežinomą kandidatą į kišeninius generalinius prokurorus (pildoma)

d5c23c379c19561dd6880307d7672105

d5c23c379c19561dd6880307d7672105

Generaliniu prokuroru siūlomas teisėjas Evaldas Pašilis

Pirmadienis, gruodžio 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo į generalinio prokuroro pareigas Seimui teikia teisėjo Evaldo Pašilio kandidatūrą.

 d5c23c379c19561dd6880307d7672105

Kandidatas yra teisininkas profesionalas, turintis ikiteisminio tyrimo pareigūno, teisėjo darbo ir vadovaujamo darbo patirties.

 

15 metų teisėjo darbo patirtį turintis kandidatas teisėjo karjerą pradėjo 1999 metais Ukmergėje. Prieš kelias savaites Evaldas Pašilis Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos vienbalsiai pripažintas vienu tinkamiausių Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo pareigoms eiti.

 

Atrankos komisija Evaldą Pašilį apibūdina kaip pasižymintį gerais administravimo įgūdžiais, aukšta profesine kultūra, komunikabilų, atsakingą, pareigingą ir taktišką, visose situacijose išliekantį objektyvų ir sąžiningą, siekiantį aukštų profesinių standartų.

 

Teisininko kvalifikaciją įgijęs Lietuvos policijos akademijoje ir Vilniaus universitete, kandidatas dirbo Ukmergės rajono policijos komisariate Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybos jaunesniuoju inspektoriumi, taip pat Mokesčių policijos departamento prie VRM Vilniaus apskrities skyriuje Kvotos ir operatyvinės veiklos tarnybos inspektoriumi.

 

Kandidatas turi ir vadovaujamo darbo patirties – penkerius metus sėkmingai vadovavo Ukmergės rajono apylinkės teismui. Teisėjas specializuojasi baudžiamųjų bylų nagrinėjime, o jo darbo kokybės rodikliai yra aukštesni už statistinius apylinkių teismų rodiklius.

 

42 metų teisininkas nuolat kelia profesinę kvalifikaciją – mokymuose Ispanijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, taip pat yra dalyvavęs teismų pirmininkų kvalifikacijos kėlimo programose. Metus yra dirbęs akademinį darbą, kalba angliškai ir rusiškai.

 

Pagal Prokuratūros įstatymą, generaliniu prokuroru gali būti skiriamas asmuo, ne jaunesnis kaip 35 metų, nepriekaištingos reputacijos, mokantis valstybinę lietuvių kalbą, turintis Lietuvos Respublikos pilietybę, aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą ir įgijęs teisės bakalauro ir teisės magistro ar teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį, turintis ne mažesnį kaip dešimties metų tarnybos prokuroru ir (arba) teisėjo arba kito teisinio darbo stažą.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: PAULIUS KALMANTAS, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA

 

Kaip žinia, Seimas jau du kartus atmetė D.Grybauskaitės pasirinkimus į generalinius prokurorus. Tada prezidentė išsikvietusi į prezidentūrą ėmė atvirai grasinti Seimo frakcijų vadovams, kad nepatvirtinus jos kandidato, bus paviešintos „spec. tarnybų” surinktas kompromatas apie Seimo narius.

http://www.laisvaslaikrastis.lt/920-d-grybauskaite-reikalauja-seimo-patvirtinti-jos-kisenini-prokurora-santazuodama-kad-paviesins-melagingas-pazymas-apie-politikus#comment-3806

Nors tokia prezidentės veikla pilnai atitinka bent kelis Baudžiamojo kodekso straipsnių, SEimas nurijo šią piliulę neburbuliuodamas – vienintelis apšmeižtas Julius Sabatauskas vis dar prašo pažymų apie save.

Apie D.Grybauskaitės kandidatus LL jau rašė:

 

http://www.laisvaslaikrastis.lt/mafijine/659-kodel-d-grybauskaite-nuolat-i-generalinius-prokurorus-siulo-teisesaugos-mafijos-atstovus

 

Apie naująjį kandidatą žinoma tik tiek, kad jis buvo išteisinęs vieną kleboną, kaltinamą nepilnamečių tvirkinimu

 

Ukmergėje išsisukęs kunigas nubaustas Vilniuje

2007-04-17 paskelbė Maga

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį pakliuvusiam Ukmergės rajono Lėno ir Panevėžio rajono Vadoklių parapijų klebonui 45 metų Vidmantui Kareckui nesibaigia nemalonumai. Pasak dienraščio „Lietuvos rytas“, Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje šis dvasininkas kaltintas dėl mažamečių mergaičių tvirkinimo mokykloje per pamokas, panaikino išteisinamąjį Ukmergės teismo nuosprendį.

 

Vilniaus apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, kuriai pirmininkavo Daiva Pranytė-Zalieckienė, patenkino Ukmergės prokuratūros skundą, V.Karecką pripažino kaltu ir skyrė 6250 litų baudą.

 

„Manau, kad priešingi nuosprendžiai buvo priimti dėl įrodymų vertinimo – teisėjų kolegija patikėjo nukentėjusiųjų ir liudininkų (mokytojų, moksleivių) parodymais“, – kalbėjo Ukmergės teismo teisėjas Evaldas Pašilis.

 

Praėjusių metų gruodžio 7-ąją E.Pašilis, pritrūkus kaltės įrodymų bei nepavykus nustatyti tikslių datų, kada kunigas galimai elgėsi nusikalstamai, V.Karecką išteisino.

 

Ukmergės prokuroras Darius Žvirblis siūlė dvasininkui paskirti 12 tūkstančių litų baudą.

 

Į skandalingą, teismą pasiekusią istoriją kunigą V.Karecką įklampino jo buvusių moksleivių, kurioms jis mokykloje dėstė tikybą, skundai.

 

2005-ųjų lapkričio mėnesį dvi jo pamokas lankiusių šešiamečių pirmokių motinos mokyklos vadovybės paprašė, kad jų dukterims vietoj tikybos būtų dėstoma etika. Moterys nurodė ir priežastį – tikybą dėstantis dvasininkas tvirkina jų dukteris.

 

V.Kareckui į teisiamųjų suolą teks dar grįžti ir prisiminti savo kunigavimo metus Pasvalio rajono Vaškų parapijoje.

 

Nauji kaltinimai jam į viešumą iškilo pernai, kai Klaipėdos apylinkės prokuratūra gavo palangiškės O.G. pareiškimą ir pagal pateiktus faktus pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo jos dviejų anūkių tvirkinimo.

 

Baudžiamoji byla perduota tirti Pasvalio rajono teisėsaugos pareigūnams.

Facebook komentarai
});}(jQuery));