Ciniko požiūris: Tautiniai Socialvatnikai, animacija ir “Coca-Cola”

Ciniko požiūris:

Tautiniai Socialvatnikai, animacija ir “Coca-Cola”

A.Sulikas

Klaidžiojau po tamsiąsias interneto platybes ieškodamas įkvėpimo ir šiaip medžiagos vienam nedideliam savo projektui, ir taip išėjo, jog po ilgos pertraukos užklydau į puslapį priklausantį grupei veikėjų ir „teisuolių“ save vadinančių Tautiniais Socialistais. Na tie, kuriuos neaišku kur veda Razminas. Seniau jų tinklaraštis vadinosi tiesiog „Nacionalistas“, dabar žvilgtelėjus į nuoroda, matai „revoliucija.org“. Keista. 

Na, žvilgtelėjau ką įdomaus jie prirašinėjo. Patį pirmą straipsnį puošė zuikis ir vilkas iš visiems žinomo multfilmo „nu pogodi“. Spustelėjau.

Ką aš perskaičiau…? Nė negaliu  tiksliai apibūdinti. Na straipsnio santrauka būtų lyg ir tokia:

kažkokia konservatnikų (apie visų tipų ir spalvų vatnikus jums su mielu noru išdėstys garbus Tautininkų Sąjungos narys, p. Marius Kundrotas) FB grupė pavadinta „propagandos laužytojais“ (ar kažkaip ten panašiai), užsipuolė tarybinę animaciją, tiksliau tą patį „nu pogodi“, teigiant, jog tai degradaciją, alkoholizmą ir besaikį rūkymą skatinantys kūrinys. Na tikrai ne pavienis atvejis, taip. Tokių ginčų buvo ir bus. Taigi, mūsų šaunieji Tautiniai Socialvatnikai atrodo lyg ir bando logiškai išdėstyti, kokius būtent stereotipus įkūnija tas multfilmo antiherojus vilko kailyje. 

Iš dalies pavyko. Toliau tęsiama visišku absurdu. Tarybinės ir vakarietiškos animacijos palyginimui mūsų narsieji kovotojai prieš kapitalo diktatūrą pasitelkė tokį įdomų vakarietišką animacijos projektą, savo gyvavimą pradėjusi kaip internetinių „flash“ filmukų serialą, pavadintą „Happy Tree Friends“. Nežinančiam šis serialas gali pasirodyti tikrai totali tragedija. Filmuke vaizduojami ryškių spalvų mieli žvėreliai, kurie serijos pabaigoje nudaigojami kuo žiauriausiais būdais. Na, ko mūsų šaunūs Tautiniai socialvatnikai nežino, jog šis filmukas yra tiesiog juodojo humoro satyra, parodijuojanti senus filmukus iš Disnėjaus, Warner Borthers ir Hanna-Barbera studijų (na žinot, visi tie Mikimauzai, Tomai ir Džeriai bei Kiškiai Kvankos), ir tai tikrai nėra skirti mažiesiems žiūrovams. 

Na, bet kodėl gi sustoti  ties tuo? Kodėl gi Tautiniai Socialvatnikai nepalygino gražios ir mielos mažiesiems skirtos tarybinės animacijos, su kita suaugusiems skirta vakarietiška animacija kaip Seth McFarlane darbai (Family Guy, The Cleaveland Show ir American Dad!),slaptųjų tarnybų parodija  Archer, supermamų nekenčiami Simpsonai, kokiu nors King of the Hill arba visiškai „dėjusio“ ant politkorektiškumo ir atvirai besityčiojačio iš visų gyvenimo aspektų filmuko South Park? Būtų tikrai gavęsis didesnis pamazgų kibiras ant taip nekenčiamos vakarietiškos produkcijos. 

Na bet suprantama, iš mano išvardintų animacinės satyros kūrinių Lietuvoje geriausiai žinomi tik Simpsonai, serialas kurį TV3 rodė vos ne nuo savo kanalo gyvavimo pradžios. Daugybę kartų keiktas visų kas tik netingi, irgi dėl tos pačios priežasties. Serialas naikina jaunają visuomenę! Juk serialo pagrindinės šeimos galva irgi, pastoviai vaizduojamas su alaus „skarba“ ar bokalu rankose.

 

 O gi šiandienos vaikai gi tikri beždžioniukai, kopijuoja viską ką mato. Taigi susimąstys gurkštelėti kokio nors sindikatinio šamarlako, nes na „geltonodis plikas dėdė iš televizoriaus sakė, jog alus yra skanu“, o nuo alaus gėrimo iki besaikio rūkymo, paleistuvystės, bobučių plėšimo ir skraidymo po miestą su BMW turint ne mažiau 3.5 promilės tik vienas vienintelis žingsnis. 

Ypač kai esi jau visas ketvirtokas.

 

Na prisidengdami konservatnikų svaičiojimu ir „tyros bei puikios“ tarybinės animacijos neva tai niekinimu, mūsų šaunieji rezistentai prieš sunkų jungą mums užmetusią kapitalo diktatūrą (neaišku tik kokią. Kapitalizmas yra kekšė. Reikia tiesiog mokėti ją dulkinti), pasirodė nė kiek ne prasčiau nei uoliausi tarybinės propagandos meistrai, šūkaliodami  „u nas seksa niet“ ir panašias nesąmones. Tautinių socialvatnikų taikiniu vėl tapo niekuo dėtas produktas. Toks produktas, kurį vartotojas gali pasirinkti, vartoti jį ar ne.

 

Šiek tiek primena situaciją po garsiojo Vasario pabaigoje vykusio mitingo prieš NATO, kuriame, genamas sportinio intereso ir noro pažinti buvau ir aš (ir aišku tapau vatniku. Dabar, Alaunio dėka tapęs VSD informatoriumi vatniko titulo nusikračiau.) Po viso apsišūkaliojimo prie jankių ambasados, kur aiškią persvarą turėjo ir nesąmonių rėkavimo varžytuves laimėjo Chocholstano vėliavos teisingai nemokantys laikyti konservatnikai (jų tarpe matyt buvo ir Rytas Ultras narių, dėl to Tautiniai Socialvatnikai ir jiems prijaučiantys neturėjo jokių prošvaisčių laimėti.). 

Kai pasibaigė šios įdomios varžybos, jų aptarti nukeliavom į kažkokį tai neaišku kokių teisių (gal žmogaus, o gal sovietvatnikio) gynimo centrą. Ir kalba išėjo, jog dėl Tautinių socialvatnikų triuškinančio pralaimėjimo konservatnikams kaltas yra ne kas kita o… Sėdit? Jei ne, prisėskit. Kaltas liko vargšas, pusiau nugertas „Coca-Colos“ butelaitis, kuriuo konservatnikai bandė pervilioti Tautinius Socialvatnikus į savo pusę.

 Bandymas teigti, jog produktas niekaip nekaltas, ir su jį gaminančių žmonių „maklėmis“ nieko bendro neturi, buvo laiko švaistymas. Gal ir gerai, jog visa šita govėda su Razminu priešaky nežinojo, jog turiu su savim jų taip nekenčiamo gėralo buteliuką, kurį įsigyjau prieš pat išvykstant į Vilnių. Baisu net pagalvoti, kas būtų nutikę. Būtų užmėtę akmenim ten, kur stoviu, ar dar baisiau. Na bet tąkart pavyko išnešti sveiką kailį.

 

Ir po tokių puikaus Tautinių Socialvatnikų atlikto keleto Lietuvos Valstybės priešų demaskavimo, kyla klausimas ką didžiausi kapitalo Lietuvoje priešininkai paženklins kaip pavojingą Lietuvos jaunimui. Galbūt Japonų elektroninių pramogų giganto „Nintendo“ sukurtą anglakalbį italų santechniką Mario? Laikas parodys.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));