Čia sužinosime, kokia puiki įstaiga yra taip išsireklamavusi Toyota ir visos mus (vartotojus) ginančios valstybinės tarnybos

Jonas Seckus

Čia sužinosime, kokia puiki įstaiga yra taip išsireklamavusi Toyota ir visos mus (vartotojus) ginančios valstybinės tarnybos.

 

Prašau bičiuliai šituo tekstu dalintis plačiai plačiai.

 

Štai atsitiko man su Nemaisto produktų inspekcija tokia istorija. 2008 m. nusipirkau naują automobilį Toyota Avensis (iš Tokvilos salono). Visą garantinį laikotarpį ir po jo kiekvienais metais automobilio priežiūrą vykdžiau tik Toyota autoservisuose (Tokvila ir Mototoja) ir pravažiavus 136 000 km trūko variklio grandinė. Pabrėžiu grandinė, o ne diržas, dėl ko buvo visiškai sumaitotas variklis. Visą techninės priežiūros laiką man nė žodžiu nebuvo užsiminta apie tai, kad ta grandinė kažkada gali trūkti, o ir kaip paskui paaiškėjo tarp automobilininkų grandinė yra laikoma amžinu reikalu. Toyota instrukcijose nurodyta, kad skirtingiems modeliams reikia keisti tik diržą (apie grandinę nei žodžio) ir trumpiausias laikotarpis numatytas berods Toyota Yaris diržui, kurį reikia keisti po 160 000 km. Taigi, po 160 000 km. Pas mane grandinė ir ji trūko po 136 000 km. Pabrėžiu, kad aptarnautas buvau tik Toyota autoservisuose. Nu ir ką, pabandęs geranoriškai bendrauti su Toyota supratau, kad nieko nebus. Kreipiausi į Tokvilą, Mototoją, centrinį Toyotą padalinį Baltijos valstybėms ir Europos Toyota padalinį. Jokio atsakymo iš nei vienų nesulaukiau. Tada kreipiausi į Nemaisto produktų inspekciją ir ji man atsakė, kad ji tiria tik nemaisto produktus, kuriems nuo įsigijimo praėjo ne daugiau, kaip du metai. DU METAI. Automobiliui garantija yra trys metai arba 100 000 km. Tai kas padeda vartotojui šioje srityje??? Atsakymas – niekas. Nemaisto inspekcija, gal sugebėtų pakeisti suplyšusias kojines, bet ji nesprendžia jokių rimtų reikalų. Kreipiausi į advokatus ir norėjau paduoti Toyotą į teismą, tai advokatai patarė, geriau nesivelti, nes teismas truks mažiausiai du metus, per tą laiką mano automobilis negali būti remontuojamas, nes jeigu remontuosiuos Toyota autoservisuose tai yra dvigubai brangiau ir jeigu teismą pralošiu niekas man nekompensuos, o jeigu remontuosiuosi privačiai, tai net išlošus teismą man tokio remonto niekas neturėtų kompensuoti. Teko nuleisti rankas ir suprasti, kad mūsų valstybėje mes paprasti vartotojai prieš didelius tinklus esame ŠŪDŲ ŠŪDAI ir visiems į mus nusispjauti, o mano komentare išvardintos tarnybos dirba dideliems tinklams tam, kad uždėtų pliusą, jog pas mus vyksta skaidri konkurencija, vartotojų gynimas, kainų reguliavimas ir panašiai.

 

 

Raimondas Navickas pasidalino Jonas Seckus įrašą.

1 val. · 

Pagalvokite, prieš pirkdami Toyotą automobilį – nesilaikoma 3 metų garantijos. Gėda Toyota’i, jos padaliniams Europoje ir Baltijos valstybėse bei mūsiškėms Tokvila’i ir Mototoja’i už vartotojų apgaudinėjimą

Paskaitykite kokia bjauri istorija nutiko ištikimam Toyota Avensis pirkėjui ir vartotojui.

Sunku net patikėti, kad rimtos firmos taip pigiai žulikauja, apgaudinėdamos vartotojus ir atsisakydamos suteikti garantinį remontą. Siunčia klientą visos tos Tokvilos, Mototojos ir kitokios Toyota atstovybės ant trijų rusiškų raidžių – ir tiek. O valdiški vartotojų teisių gynėjai niekuo padėti negali, nes domisi tik tais atvejais, kuomet garantija trunka iki dviejų metų, O čia – trys metai. Jau nebe jų atvejis.

—————–

Hmm, o Laisvos rinkos institutas mums pasakoja, jog kapitalizmas veikia kitaip. Kad kiekvienas klientas yra branginamas, o tie, kas leidžia sau žulikauti ir nevykdyti savo pačių prisiimtų garantinių įsipareigojimų – bankruotuoja, nes jų klientai pabėga pas tuos, kurie laikosi.

Panašu, kad šiuo atveju apart viešumo ir neigiamos reklamos jokių kitų vaistų prieš smulkius sukčiautojus iš Toyota pardavinėjančių ir remontuojančių kontorėlių nėra. Deja…;(

Tai bent pasistenkime, kad tų vaistų jie gauti kuo didesnę dozę. Pirkėjai turi žinoti, kas jų laukia, įsigijus Toyota automobilį ir nepuoselėti bergždžių iliuzijų dėl suteikiamos garantijos vertės.

Yra juk ir kitų brendų, kurie labiau vertina savo žodį. Tegul Nematoma Laisvos Rinkos ranka nusmaugia nevykėlius ir kilsteli viršun sąžiningų firmų pardavimus.

Amen.

Facebook komentarai
});}(jQuery));