Kalėjimų visiems susodinti neužteks – chuntą aptarnaujanti policija bando sužlugdyti rytojaus mitingą (pildoma)

pozela
Antanas Kandrotas suimtas!
SVakar 19:00 valandą Vilniuje policija mieste sustabdė ir suėmė Antaną! Žmona su dviem vaikais liko Vilniuje. Visus pinigus skirtus vaikams, kuriuos Antanas turėjo – policija konfiskavo, atėmė namų raktus (darysime kratą). Pagal įstatymą be savininko to daryti negalima. Prieš kelias dienas dar vienas Knygnešys buvo suimtas darydamas live transliaciją. Šiandien Antanas. Mums liūdna, kad Valdžia į mūsų projektą žiūri kaip į priešus, bet mes savo Knygnešio nelaimėje nepaliksime. Dalį anksčiau surinktų lėšų jau skyrėme advokatui. Deja, daugiau skirti negalime, nes VšĮ sąskaitos užšaldytos. Kaip netikėta, kad dieną prieš tai įvyko. VšĮ Bobikas sutiko padėti.
pozela
Policijos generalinis komisaras Požėla turi asmeniškai dėl ko nerimauti – jo vadovaujamo Policijos departamento būstinėje kilogramais dingsta narkotikais – vėliau policija dėl to dingusių narkotikų apkaltina valytoją, kuri neva juos nuo stalo sušluoja į šiukšlių dėžę ir išmeta. Todėl žmonėms nereikėtų turėti iliuzijų – visas šis mafijinis teisėsaugos aparatas iki paskutinio kraujo lašo gins savo šeimininkus – tai yra dabartinį Seimą – kuris jam leidžia šitaip elgtis.
“ Trečiadienio vakarą Vilniuje buvo sulaikytas Antanas Kandrotas, vienas iš „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021″ ir rugpjūčio 10 d. mitingo prie Seimo organizatorių.
Policijos teigimu, A.Kandrotas sulaikytas atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl rugpjūčio 10 dienos po mitingo vykusių riaušių prie Seimo. Policija pranešė, kad A.Kandrotui planuojama pareikšti įtarimus, jo namuose buvo atliekama krata.
Apie tai, kad sulaikytas A.Kandrotas, socialiniame tinkle „Facebook” pranešė iš jo vaizdo įrašus skelbiantis kanalas „Knygnešys”. Čia skelbiama, kad A.Kandrotas buvo sulaikytas Vilniuje žmonos ir vaikų akivaizdoje, konfiskuota jo mašina, todėl žmona su dviem vaikais liko Vilniuje: „Viskas vyko vaikų akivaizdoje. Apgailėtina situacija. Galėjo pareigūnai kažkiek švelniau tai padaryti. Nebuvo būtina mieste traukti iš mašinos ir žmonos, vaikų akivaizdoje tai daryti. Galėjo tai daug santūriau padaryti. Bet matyt kažkam reikėjo didelio „veiksmo”. Mums liūdna, kad valdžia į mūsų projektą žiūri kaip į priešus.”
„Knygnešio” kanale trečiadienį paskelbta, kad norėdama sulaikyti A.Kandrotą, policija buvo atvykusi į jo namus Kaune: „Tačiau jo nerado jo registruotu gyvenamuoju adresu. Kažkokiu būdu susekė jį Vilniuje, sustabdė jo automobilį, kuriuo jis vyko su savo šeima. Visus išlaipino iš automobilio, automobilį konfiskavo, A.Kandrotą sulaikė. Šiuo metu nėra žinoma, kuo konkrečiai kaltinamas A.Kandrotas. Teko kalbėti su jo advokatu, jis kol kas taip pat nežino, kuo Antanas kaltinamas ir koks yra sulaikymo pagrindas. Prieš kelias dienas buvo užšaldyta VšĮ „Knygnešys” sąskaita. Organizacija palikta be lėšų ir jokių gynybos galimybių.”
Aktyvus valdžios kritikas
Kaunietis A.Kandrotas visuomenėje tapo žinomas, kai „Knygnešio” kanale pradėjo transliuoti vaizdo įrašus, bandydamas parodyti valdžios priimtų karantino ribojimų absurdiškumą, dalindamasis idėjomis, kaip sužinoti ir apginti savo teises. O šių metų pradžioje jis, pastebėjęs, kad Seimo spaudos konferencijos metu Vytautas Landsbergis netinkamai dėvi apsaugos kaukę, paskambino policijai. Tiesa, tą kartą policija rado būdų, kaip išsukti patriarchą. Buvo nuspręsta, kad jis konferencijoje dalyvavo kaip pranešėjas, tad jam buvo pritaikyta tokia pati išimtis kaip atlikėjams ant scenoje.
Labai greitai po to A.Kandrotas sužinojo, kad jam gresia kalėjimas. Apie tai A.Kandrotas vasarį pranešė vaizdo įraše savo sekėjams: „Kas galėtų paneigti, kad aš sulaukiau V.Landsbergio keršto? Mane visi įspėjo, kad jis yra neliečiamas ir sistema mane „suvalgys”. Ir štai man buvo paskirta 10 mėnesių reali laisvės atėmimo bausmė. Esu nuteistas byloje, dėl kurios klastojimo šiuo metu vyksta kita baudžiamoji byla. Kaip taip gali būti?”
Kaunietis įsitikinęs, kad, nors byla su tuo nesusijusi, tokio nuosprendžio jis sulaukė būtent dėl viešos kritikos V.Landsbergiui. „Situacijos negaliu vertinti niekaip kitaip kaip tik klanų kerštu. Kaip taip gali būti, kad pajudinęs nejudinamus atsiduri kalėjime? Ar už kritiką galima siųsti į kalėjimą? Ar man reikės sėdėti kalėjime už tai, kad pareikalavau baudos V.Landergiui?”, – svarsto A.Kandrotas.
A.Kandrotas taip pat buvo oficialiu „Didysis šeimos gynimo maršas” organizatoriumi. Taip pat ir rugpjūčio 10 d. mitingo, vykusio prie Seimo. Šių mitingų metu A.Kandrotas taip pat rengė tiesiogines transliacijas. Tai jis turėjo daryti ir rytoj, rugsėjo 10 d. Vilniuje planuojamo mitingo metu.
Prašoma pagalbos gynybai nuo „Lietuviško teisingumo”“
Kaip žinia, per rugpjūčio 10 d. mitingą prie Seimo policijos vadovai vaikščiojo po protestuotojų minią ir pagal sąrašą rinko žmones, kurie ramiai stovėjo ir filmavo viską, kas vyksta. Buvo aišku, kad policija iš anksto turėjo tų žmonių, kuriuos reikia sulaikyti sąrašą – jokių nusikaltimų šie žmonės nedarė, tačiau kitą dieną buvo apkaltinti tuo, kad „mėtė akmenis į policijos pareigūnus”.
Tiesa, policijos vadovai žinojo, kurioje vietoje ir kada pasipils akmenys, todėl delfi žurnalistui pasiūlė iš tos vietos pasitraukti – iš tiesų, po 15 minučių į tą vietą iš tamsos atskriejo akmenys:
Viena tokių buvo Nendrė Černiauskienė, kuri pati nufilmavo, kaip ją sulaiko mentai. Vėliau prokuratūra jai pateikė kaltinimus, kad ji svaičiusi akmenis, visaip smurtavusi. Tačiau iš vaizdo įrašo matome, kad tai klastotė – moteris tiesiog stovėjo ir filmavo tai, kas vyksta, ramiai tai komentuodama:
Beje, pats Antanas Kandrotas viename paskutinių įrašų nupasakojo, ką valdantiesiems numatė Šeimų sąjūdis – tai senaties termino panaikinimas visiems korupciniams nusikaltimams (tai ypač turėtų išgąsdinti konservatorius, prisiminus nien milijardinę aferą su „Mažeikių naftos” privatizavimu):
https://www.facebook.com/knygnesysgyvai/videos/1045113942963123
Žmonės jau įspėjami neiti prie Seimo, nors Vyriausias administracinis teismas dar neišnagrinėjo Lietuvos šeimų sąjūdžio skundo ir mitingas gali būti suderintas ir prie Seimo.
Matyt, Šiaulių miesto policija iš anksto žino, kaip bus nuspręsta teisme?
Šiaip tai psichologinis spaudimas ir tiek. Jei pas tave atvyksta policija ir įteikia „oficialų įspėjimą”, nors tu nieko nepadarei, juk veikia, ar ne? Ir dar reikalauja pasirašyti.
Tada gal prie to pačio tegu įspėja ir dėl to, kad neviršyčiau greičio, nemuščiau žmonos ir mokėčiau mokesčius? Ar dar ko nors nedaryčiau, ko negalima daryti?
Tai saviveikla ir niekas neprivalo tokių raštelių pasirašinėti. Geriausiai tai būtų pasirašyti po baudžiamuoju ir administracinių teisių pažeidimo kodeksais. Ten viskas surašyta, ko negalima.
neleistimo
2021 rugsėjo 08 d.
??? Tarptautinis PRANEŠIMAS Lietuvai: dėl 2021 m. rugpjūčio mėn. 10 d. įvykių prie Seimo rūmų, Lietuvoje:
Europos valstybių parlamentarai ir politikai solidorizuojasi su Lietuvos opozicijos nariais ir mitinguotojais ir vieningai pareiškia, –
kad bet koks smurto veiksmas prieš policiją ir tvarkos palaikytojus nėra tinkamas būdas iškelti reikalavimus demokratinėje šalyje. Pasirašiusieji smerkia tokį elgesį, nesvarbu dėl kokių politinių ar religinių paskatų jis pasireiškia.
Pasirašiusieji reiškia savo solidarumą Lietuvos Seimo nariams, kurie, vykdydami savo pareigas, išėjo pas demonstrantus, siekdami užmegzti dialogą su jais. Tai yra ta teisė išreikšti savo nuomonę, kurią kiekvienam piliečiui ir, žinoma, parlamento atstovams yra duota kaip teisiška priemonė demokratinėje teisinėje valstybėje.
Pasirašiusieji solidarizuojasi su:
Valdemaru Valkiūnu (Lietuvos Seimo nariu)
Prof. Dr. Mindaugu Puidoku (Lietuvos Seimo nariu)
Nagliu Puteikiu (buvusiu Seimo nariu)
Petru Gražuliu (Lietuvos Seimo nariu)
Nendre Černiauskiene (Seimo nario V. Valkiūno padėjėja)
Adelina Sabaliauskaite (Visuomenine veikėja)
Vitolda Račkova (Visuomenine veikėja)
ir su visais asmenim, kurie tą dieną patyrė neteisėtą žalą. Mes taip pat solidarizuojamės su saugumo ir tvarkos palaikytojais!
Berlynas/Viena/Briuselis, 2021-08-27
Rüdiger Lucassen, Vokietijos Bundestago ir AfD Frakcijos Bundestage saugumo politikos atstovas
Petr Bystron, Vokietijos Bundestago narys
Dr Axel Kassegger, Austrijos Nacionalinės tarybos narys ir FPO partijos Užsienio politikos atstovas Austrijos parlamente
Dr. Rainer Kraft, Vokietijos Bundestago narys
Dr. Gunnar Beck, Europos parlamento narys
Barbara Lenk, Saksonijos žemės vienmandatė ir partijos sąrašo kandidatė į Vokietijos Bundestagą
Stefan Korte, AfD-OSL Tarybos narys, Vokietijos Bundestago referentas ir pareiškimo iniciatorius.
Facebook komentarai
});}(jQuery));