„Broilerio efektas” – minios besiskiepijančių

minios
„Broilerio efektas” – yra toks terminas psichologijoje.
Broileris augdamas fermoje ir vieną dieną paleistas į laisvę greitai žūna. Ir žūna ne nuo plėšrūno, ne nuo šalčio ar kitos negandos…..bet nuo bado. Nes laisvėje nemoka ir nesugeba susirasti pakankamai maisto.
Bet galima patirti ir psichologinį badą, saugumo badą. Įsivaizduokite, kad jūs jaučiatės saugūs, ginami, esate saugiuose namuose, tvitovėje ir……….vieną dieną tvirtovė sugriūna, po jūsų kambarį tarp sugriuvusių sienų švilpauja žvarbūs vėjai, kažkur girdite staugiant vilką, artinasi tamsa, šaltis……..jus apima panika.
Artėjant ir vėluojant šeštam, septintam ar devintam skiepui jūs pradėsite jausti nerimą. Ar užteks visiems vakcinų, ar valstybė manimi pasirūpins, ar jos bus nemokamos, o gal pabrangs ir aš jos negalėsiu nusipirkti? Su kiekviena vakcina jūsų psichologinė priklausomybė nuo injekcijos tik didės. Baimė susirgti taip pat didės. To išdavoje jūs nebegalėsite ramiai gyventi be vakcinos.
Ji bus reikalinga jums kaip oras, vanduo……Bet oro jūs galite įkvepti patys, vandens galite susirasti…..vakcinos be sistemos negausite. Vėluojant vakcinai jau ne valstybė reikalaus, kad jūs priimtumėte eilinę vakcinos dozę, bet jūs patys eisite ir reikalausite, kad jums būtų suteikta vakcina bet kokia kaina…….
Čia ir yra jos didžiausias šalutinis poveikis……
Foto Delfi
Facebook komentarai
});}(jQuery));