Bado akcijoje – po Tapino pažado – bemiegė naktis

Bado akcijoje – bemiegė naktis

Aurimas Drižius

Bado akcijos prie prezidentūros dalyviai patyria vis didesnį psichologinį spaudimą – naktį į penktadienį badaujantys žmonės turėjo kelis kartus kviestis policija, norėdami apsiginti nuo įvairių girtuoklių.

„Ištisai per naktį ėjo įvairūs girtuokliai, laužėsi į tualetą, paskui atėjo dar vienas apsivėmęs girtuoklis, nuvirto prie pagrindinės palapinės, pasidėjo kurpinę ir susirengė miegoti – prireikė laiko, kol jį iškrapštėm, – pasakojo vienas akcijos dalyvių Žilvinas Razminas, – tik nuėjome miegoti, girdžiu šurmulį lauke. Išlindau pažiūrėti – du žmonės sėdi prie mūsų palapinių, pasistatę stalą, ir pasidėję butelį ir stalinį žibintą, rengiasi vakaroti. Tie vyrai man sakė, kad atėjo mūsų palaikyti, tačiau atsakiau, kad tegul ateina dieną, o naktį tegul dingsta iš čia per penkias minutes. Apsistumdėm, ir tiek mes, tiek ir jie iškvietė policiją. Atvažiavo net keturi policijos ekipažai, ginkluoti automatais.  Donatas Šulcas parašė pareiškimą, nors anie jau norėjo susitaikyti. Kol kas ramu“.

Ž.Razminas mano, kad šios visos provokacijos yra specialiai parengtos, nes anksčiau visą savaitę bado akcijos dalyviai naktį miegojo ramiai. ‚Pirma naktis tokia, kad visai negalėjau miegoti“, – pasakojo Ž.Razminas.

Kaip žinia, Grybauskaitės ordino kavalierius „Laisvės TV” autorius Andrius Tapinas buvo pažadėjęs surengti viešą pasityčiojimą iš badaujančių žmonių ir kvietė savo „performancui” dešimt gerai įmitusių žmonių, kurie matyt turėjo valgyti dešrainius šalia badautojų palapinių. Deja, atrodo, kad tokių savanorių net už pinigus neatsirado, todėl atsirado savanorių su degtinės buteliais.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));