„Aras” suniokojo valstybės turtą

2_aras

2_aras

Alvydas VEBERIS

NEJAUGI VAGYS IR BANDITAI VALDO LIETUVĄ?

Kai Panevėžio savivaldybės ,,rykliai“ užsiiminėja viešųjų pirkimų ,,otkatais“ ir butų atiminėjimu iš senolių, juos išmetant į gatves, tuo tarpu patys gražiausi pastatai niokojami dieną ir naktį. Vienoje gražiausių Panevėžio miesto vietų, ant Nevėžio upės kranto, nuo 1991 metų buvo įsikūręs, Vidaus reikalų ministerijai pavaldus policijos greito reagavimo padalinys ,,Aras‘‘. 2004 metais šis padalinys perorganizuotas į Lietuvos policijos greito reagavimo rinktinę ,,Aras‘‘.

 2 aras

nuotr. Ar tikrai jie saugo mūsų turtą ir gyvybes? Jų užrašai ,,Ginti. Saugoti. Padėti“ byloja, kad turėtų būti, būtent taip.

 https://www.facebook.com/Biblijos/videos/pcb.2347066565330304/2347064601997167/?type=3&theater

nuotr. vandalų išdraskyto pastato likučiai

Man pasiteiravus Vidaus reikalų ministerijoje, kam priklauso šiai dienai vandalų nuniokotas išdraskytas Valstybinis turtas, Turto valdymo ir ūkio departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotoja , Laura Šerniūtė atsakė, kad nuo 2006-01-10 iki 2009-09-18 jį valdė Lietuvos policijos logistikos centras. Nuo 2009-09-18 iki 2019-04-02 patikėjimo teise valdė Lietuvos kriminalinės policijos biuras.  Pagal 2019 m. rugpjūčio 20 d. registro duomenis, patikėjimo teise šį nekilnojamąjį turtą, esantį Panevėžyje, Tinklų g. 8, valdo (nuo 2019-04-02) Respublikinis priklausomybės ligų centras.  

Užklausus Panevėžio miesto priklausomybės ligų centro direktoriaus Dariaus Masiulio, kodėl šis pastatas ne tik nuniokotas, bet visai neseniai pastatyta nerūdijančio plieno tvora baigiama išardyti, nekalbant apie tai, kad šiame pastate išdraskytos ir išvogtos net durų staktos, geležiniai vartai, radiatoriai, vamzdynai… šis atsakė, kad jam perduotas tokiame stovyje, koks šiai dienai yra. Papildomai apsaugai samdyti sargus, kai beveik nieko neliko naudingo, apart ardomų sienų ir baigiamos ardyti tvoros, nėra prasmės. Laukiama finansavimo iš Europos Sąjungos pastato kapitaliniam remontui. Kaip gerai, kad Lietuva turi tokią ,,pieningą melžiamą karvutę“, kaip ,,Europos Sąjunga‘‘. Įdomu ar ta pati Europos Sąjunga žinodama tokį Valstybinių institucijų aplaidų darbą, niokojant valstybinį turtą, skirtų iš visų pusių draskomai ir niokojamai Lietuvai lėšas?

Kur mūsų teisėsauga žiūri? Kiek už tokio Valstybinio turto išgrobstymą sugauta vagių ir kam iškeltos baudžiamosios bylos pasiteiravau Panevėžio apskrities vyriausiame policijos komisariate. Gavęs atsakymą informuosiu. Įtariu, kad greičiausiai nei vieno, nes matyt pastatą nuniokojo patys buvę šeimininkai. Jie nepakaltinami.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));