Ar    landsberginė  chunta  prisidėjo prie Baltarusijos karinio perversmo spręskite  patys?

maxresdefault-12

maxresdefault-12

Ar    landsberginė  chunta  prisidėjo prie Baltarusijos karinio perversmo,  spręskime  patys?

https://www.youtube.com/watch?v=kwRLf8oMnpU

 

Zenonas Volkovas

 

Iš lyg šiol draugiškos kaimyninės kalbos, išvertė „Laisvo laikraščio“ atstovas spaudai, Zenonas Volkovas.

 

 

2012.04.17 d. Minskas. Prezidento Aleksandro Lukašenko pasisakymas apie pasiruošimą pasikėsinti į jį ir sūnų, kuriame įsivėlę ir užsienio spec.tarnybos (apie Lietuvą dar neužsiminė – Z.V.). Šį pareiškimą prezidentas Aleksandras Lukašeno, paskelbė bendraudamas su žurnalistais.

 

„Kodėl aš apie tai kalbu? Todėl, kad tiesiogiai tai liečia mane ir mano vaikus. Jeigu jūs pastebėjote, aš dažnai kartodavau: jie ilgai mus linguos, jie nuo mūsų neatstos, mes daug dar ko nežinome. Dabar mes žinome daugiau, bet ne viską. Aš tai numačiau“ – sakė valstybės vadovas.

 

Aleksandras Lukošenko pažymėjo, kad Baltarusijoje nepavyko organizuoti tinkamos suirutės, po to šliaužantį perversmą. „Ką dabar gali jie padaryti? Čia jų frazės: viskas laikosi ant Lukašenkos, reikia jį pašalinti.“

 

„Aš priėmiau sprendimą, ir aš atsakysiu. Per mano 25 prezidentavimo metus, tai bus pirmasis mano principinis sprendimas. Tai bus labai rimtai. Jeigu manęs ir nebus, kalbant liaudiškai „tik per mano lavoną“, pas juos nieko nesigaus. Aš priėmiau sprendimą, beliko jį formalizuoti. Greičiausiai tai bus tik prezidento dekretas“ – pareiškė baltarusijos prezidentas.

 

„Antra, kas iš viso nepriimtina. Kodėl aš tylėjau – apie save, apie šeimą, apie vaikus nesinori kalbėti. Bet jie ėmėsi vaikų. Planuose buvo vieno vaiko pagrobimas, antro kaip seksis. Uždarys į rūsį. Tarp kitko Gomelio sr. rūsys jau buvo paruoštas. Mes sulaikėme grupę, jie aprodė, papasakojo

kaip tai planavo, – pasakojo valstybės vadovas. – Po to mes aptikome akivaizdų užsienio spcialiųjų tarnybų darbą. Greičiausiai Centrinės žvalgybės valdybos, nežinau kas ten iš amerikiečių dirbo … Ms aptikome jų norus atvykti į Minską ir organizuoti pasikėsinimą į prezidentą ir jo vaikus“.

 

Aleksandras Lukašeno pareiškė, kad per atitinkamus kanalus buvo perspėta Rusija ir kiti, kad žinotų. „Neduok Dieve – atsakas būtų grežčiausias“ – užakcentavo Baltarusijos lyderis.

 

Tarp kitko, valstybės vadovas pasidalijo kai kuriomis detalėmis. „Mes juos sučiupome Maskvoje, jie bijojo važiuoti į Minską. Vieno pavardė Jurij Zenkovič. Iš JAV atskrido – agentūra.

Jie išsigando važiuoti į Minską, po to, kai mes sulaikėme kelias grupes, kurie buvo atsivežę ginklus ir pasislėpę slėptuvėse. Patys išvažiavo į Maskvą. Mūsiškis buvo Aleksandras Feduta. Grigorij Kostusiev išvykęs nebuvo, mes jį sučiupome pas save. Jie šiandien jau matomi, todėl ir teikiame kokią tai informaciją.“

 

Pagal Aleksandro Lukašenkos žodžius, Rusijos vadovybei buvo išsiūstas prašymas, tarpininkauti sulaikant atitinkamus asmenis, Maskvoje. Ten mes juos ir sulaikėme. Buvo išvykusi 11-12 asmenų grupė“, – papasakojo prezidentas.

 

Aleksandras Lukašenko nedviprasmiškai įspėjo niekadėjus: „Ne Duok dieve jie prisilies prie mano vaikų, kurie iš vis nė prie ko! Ne tik prie mano, bet ir prie jūsų!  Suprantate, aš kentėjau, vis laukiau, aplink save paišiau raudonas linijas, tolinau. Dabar mes juos murdysime taip, kad mažai nepasirodys.“

„Mane stebina kitkas: kodėl amerikiečiai taip elgiasi. Kadangi užduotį pašalinti Prezidentą negali niekas, išskyrus aukščiausią politinę vyriausybę. Tiktai jie, jokios specialiosios tarnybos,- pasakė Baltarusijos lyderis. – Aš pasakysiu daugiau. Aš esu dėkingas  Vladimirui Putinui. Kai jis kalbėjo su JAV Prezidentu Baidenu, jis jam apie tai uždavė klausimų. Deja negavo nei vieno atsakymo!

Vladimiras Vladimirovičius man skambino ir apie tai pasakė, kai aš buvau grįžęs iš Azerbaidžano.

 

Pabaigoje valstybės vadovas Aleksandras Lukašenko atsiprašė už emocijas, paaiškindamas, kad tai  buvo jau per kraštus ir toliau niekas nebekentės.

 

Pabaigai nuo savęs.

Klaipėdoje buvo Baltarusijos kultūros garbės konsulas, aktyviai kovojęs už perversmą. “Batjka” jį pašalino, deja lietuvos žiniasklaida konsulą palaikė, nors jį ir pažinojau, savo atsiliepimais jo nepalaikiau. Pasirodo buvau teisus.

Pagal viską, pirmoje eilėje, nedelsiant turi atsistatydinti Lietuvos URM ministras Gabrielius Landsbergis. Senajam, nusikalstamos landsberginės chuntos vadovui, kad nepabėgtų į užsėnį, uždėti apykoję, be kurios nepalikti ir JE Nausėdos. Kad nebūtų, kaip su Smetona, kai pabėgo nakčia per upelį?

Facebook komentarai
});}(jQuery));