skip to Main Content

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: „Ar klaipėdiečiams bus grąžinta 10 mln. permoka už šildymą?“

2018 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Vidutinis klaipėdietis už centralizuotą šildymą per pastaruosius 3 metus permokėjo bent po 150 eurų dėl Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) delsimo perskaičiuoti šilumos kainos tarifus. Parlamentaras Simonas Gentvilas dar vasarą kreipėsi į VKEKK prašydamas atsakyti, kodėl vengiama perskaičiuoti kainos tarifus AB „Klaipėdos energijai“ ir ragino sukauptas skolas klaipėdiečiams pradėti grąžinti jau šiuo šildymo sezonu.

„Per 3 metus klaipėdiečiai jau permokėjo 10,3 milijonus eurų už centralizuotą šildymą. Šis permokėjimas turi būti pradėti grąžinti gyventojams jau šią žiemą, išskaičiuojant permoką iš būsimų sąskaitų“, – piktinosi S. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, dėl VKEKK vangumo ir didelės biurokratizmo naštos, AB „Klaipėdos energija“ nuo 2015 metų sukaupė daugiau nei 10 mln. eurų. Tačiau įmonės rankos yra surištos, šie negali nei panaudoti pinigų, nei grąžinti jų miestiečiams.

„VKEKK perskaičiavus kainų tarifus Vilniaus ir Kauno gyventojams, visiškai nesuprantamas delsimas perskaičiuoti Klaipėdos šilumos kainas. Paprastai šildymo sezonas uostamiestyje pradedamas spalio 10 d. Tad rizikuojame įžengti į ketvirtą sezoną, kai gyventojai mokės padidintą kainą. Tai visiškai kompromituoja komisijos darbą“, – susidariusią situaciją apibūdina S. Gentvilas.

Jo teigimu, valstybinis kainų reguliatorius nesugeba laiku perskaičiuoti bazinių kainų daugeliui Lietuvos šilumininkų. Keletui regionų, pavyzdžiui, Šakių ir Ignalinos šilumos ūkio bendrovėms, yra nustatytas žemesnis negu faktinis bazinis tarifas ir tai pažeidžia įmonių investicijas ir ilgalaikį stabilumą, kuris yra būtinas šilumos gamybos ir tiekimo sektoriuje.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));