Ar galėjo kas patikėti, kad Tauta pakils ginti šalį nuo jos valdžios?

Kas galėjo patikėti, kad ateis diena, kad reikės ne Seimą ginti nuo okupantų, o Lietuvą ginti nuo Seimo.
Ar galėjo kas patikėti, kad Tauta pakils ginti šalį nuo jos valdžios?
„Šiam Seimui – galas. Ir jie vieninteliai, kurie to nesupranta”, – sako Algimantas.
Žmonių liudijimai apie vakar vakaro įvykius prie parlamento.
Pasikalbėti su žmonių minia vakare iš Seimo rūmų išėjo žmogus su LGBT kauke. Ar tai – ne provokacija?
Susirinkę protestuotojai po mitingo laukė išeinančių Seimo narių – valdančiųjų.
Šie atsisakė išeiti. O tie, kurie vistik išėjo, ėmė atvirai tyčiotis iš protestuotojų, reikšmingais gestais kilnojo savo telefonus ir filmavo žmones. Galiausiai atvažiavo „savi” žurnalistai. Minioje stovėję provokatoriai su spec.įranga, prijungta prie ausų, dėjosi į kišenes akmenis ir juos ėmė mėtyti.
Riaušių policija metė garsinę granatą, ėmė purkšti ašarines dujas. Ant žemės krito moteris, turinti širdies stimuliatorių. Ji pradėjo kratytis, ėmė šalti jos galūnės. Po kelių minučių žmonės ėmė atlikinėti jai dirbtinį kvėpavimą. Pekla užsikūrė. Atvažiavo greitoji.
Raskevičius Feisbuke parašė: ” Tai, kas įvyko prie Seimo, yra visus šiuos metus neapykantą kursčiusių šiknių atsakomybė. Valstybė negali tapti agresyvios saujelės įkaite.”
Ar teisingai supratote? Čia rašo Seimo narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas, užsirakinęs kabinete, drebantis iš baimės ir pats kurstantis tautą.
A. Širinskienė rašo: ” Riaušėms nėra pateisinimo, bet kaip kitaip, jei ne bailiais ir nevykėliais pavadinti valdžią, kuri jau pusmetį kiršina žmones, o šiems susirinkus į taikų mitingą ir kviečiant susitikti – slepiasi, nesikalba, paskui prieš žmones nukreipia ašarines dujas ir panaudoja jėgą?
Nežinau, ar Bilotaitė, Šimonytė ir G. Landsbergis bandė savęs paklausti, kodėl taikus mitingas virto nesakcionuotu protestu?
Bet pamačius, kas vakar vyko prie Seimo, manau, kad pagrindinė priežastis viena – nulis parodyto dėmesio žmonėms. Eilinį kartą valdžia žmones iškoneveikė, bet taip ir nesusitiko.
Tad jei konservatoriai jau šį rytą ieško riaušių kurstytojų, galiu patarti: neieškokite, o nueikite į vonią ir pažiūrėkite į veidrodį. Jis parodys Jūsų didžiausio priešo tapatybę.
Savo arogancija, puikybe Jus patys tapote didžiausiais savo ir valstybės priešais.”
Nepagrįstos valdančiųjų patyčios iš žmonių, kurie į mitingą susirinko dėl protingo tikslo – priešintis prievartai.
Žmonės į šį mitingą sudėjo savo viltis, pastangas ir širdį.
Sisteminė žiniasklaida daro ir darys viską, kad parodytų, jog mitingas yra blogis ir kad savo tikslo mitinguotojai nepasiekė.
Provokatoriai atliko savo juodą darbą, kad žmonių protestas būtų naudingas konservatoriams. Jau ir vėl, kaip Feniksas iš pelenų, pakilo Briuselyje konservatorė Rasa, – visais frontais daroma viskas, kad būtų pakenkta kilniam mitingo tikslui.
Ir nors dalis VRM draudimų vakar buvo atšauktos, dabar tai jau niekam nerūpi.
Valdžiai rankos atrištos labiau nei prieš mitingą.
„Kokį naratyvą valdantieji kurs toliau ir kaip įžūlai naudosis vakar vakaro įvykiais – pamatysime, bet galimybės plačios.
Aišku viena: protestai tikrai nesibaigs, įtampa ir nepasitikėjimas valdžia visuomenėje tik augs, jeigu valdančiųjų elgesys nesikeis.
Valdančiųjų užvaldyta žiniasklaida nuolat pila vandenį ant šio neapykantos malūno – patyčiomis, cinizmu, juokiasi iš „pažangai nepritariančių žmonių”, o dabar dar lyg tyčia pridėtas vyriausybės projektas faktiškai uždaryti namuose nepasiskiepijusius, bet visiškai sveikus žmones.
Ne todėl, kad to reikalautų epidemiologinė situacija. Ne. Tiesiog todėl, kad jeigu Tu neapsikęsi tokių sąlygų ir didelių išlaidų – net ir bijodamas ir abejodamas – nueisi ir pasiskiepysi.
Ko siekiama tokiais veiksmais? Užspiestas į kampą, viltį praradęs žmogus pasiryžęs bet kam.
Ar valdžia pasimokys iš to, kokią įtampą sukuria visuomenės kiršinimas?
Raskevičiaus pranešimas Feisbuke apie „šiknių atsakomybę”, kurią jis taiko mitingo organizatoriams, tobulai tinka valdančiųjų rateliui, nes tai jie yra ta agresyvi, kurstanti žmones, saujelė.
Tik vargu ar šią išvadą sau jie prisitaikys. O Raskevičius – visų pirmiausia.
„Jeigu ne – rugsėjo 10 d. įvykiai bus arba slopinami kaip kaimyninėse šalyse, arba bus dar didesni”, – rašo Vytautas.
Blogiausia, ką dabar galėtų padaryti valdžia, – tai kerštaudama tautai grįžti prie svarstymų, nuo kurių atsitraukė.
Dabar jau svarbiausia ne skiepai, o Tautos vienybė ir visuomenės santarvė.
Šiuo prioritetu turi būti matuojami visi kiti valdžios sprendimai.
Situacija liūdina. Valdžios „skalikai” mėgaujasi aštriais siužetais, valdantieji savo kaltės neįžvelgia, jie bukai švaistosi karinga retorika, protestuose jie neįžvelgia susikaupusio tautos pykčio, nors atsakomybė už tai tenka politikams, jie visur mato užsienio jėgų pakalikus, kuriuos „reikia sutriuškinti”. Tai būdinga Lukašenkai.
Vyriausybėje daugybė žmonių, sėdinčių ne savo vietoje. Bet jie nenori to pripažinti.Tokia demokratijos kaina.
Valdžia ir partinė sistema išsigimė.Partijos tapo grupuočių palaikymo komandomis, kurios atstovauja ne rinkėjus, o pačios save.
Žiniasklaida palaiko valdžią tik todėl, kad iš to gauna asmeninės naudos. Visuomenininkai ją remia, nes gyvena iš viešojo sektoriaus pinigų.
Valdžios kritikų gretos retėja. Vienus suvilioja pinigai, kiti išstumiami į užribį.
Žmonės mato neteisybę ir atviras patyčias – jiems trūksta kantrybė. Ir žmonės išeina į gatves.
Visų protestų ir problemų šaknys – šalies viduje, ne išorėje.
Norint atsikratyti diktatoriais – reikia drąsos, pasiaukojimo, kantrybės ir laiko.
Lietuviai – kantrūs ir drąsūs.
Facebook komentarai
});}(jQuery));