Andrius Kubilius. Džordžas Frydmanas – mano Mokytojas ir vedlys


Andrius Kubilius. Džordžas Frydmanas – mano Mokytojas ir vedlys

 

Beskraidydamas baigiau skaityti. Tikrai verta dėmesio naujausia George Friedman geopolitinių įžvalgų knyga. Prieš tai buvo bestseleris “Next Ten Years” ir “Next Hundred Years”. G. Friedman yra ir pasaulyje žymiausios įžvalgų kompanijos “Stratfor” įkūrėjas bei vadovas.

 

Andrius Kubilius feisbukas 02Šį kartą George Friedman dėmesį skiria savo gimtąjai Europai. Gimęs Vengrijoje, žydų šeimoje, užaugęs ir subrendęs Amerikoje, G. Friedman pasižymi ypač giliomis ir unikaliomis įžvalgomis. Europą analizuoja labai giliai ir prognozuoja neramią ateitį, kuri Europai nėra kažkas naujo. Ypatingai aštru bus tame regione, kurį G. Friedman vadina “borderlands” – Europos pasienyje. Ten, kur susikerta Europos pusiasalio ir kontinentinės Rusijos ribos. Mes esame kaip tik ta “borderlands” žemė.

Skaitant knygą, nepalieka mintis, kad realiai pradedame gyventi XXI amžiuje, kuris kitoks nei mums įprastas XX amžius. Gimę po karo ir stebėję bei dalyvavę Sovietų imperijos griūtyje bei Lietuvos laisvės atgavime, dar vis gyvename su XX amžiaus antros pusės supratimu, kad Europoje didelių karų nebegali būti. Vokietijos konfliktas su Europos pusiasaliu pasibaigė su Europos Sąjungos sukūrimu, Rusija po Sovietų imperijos griūties atrodė nusilpusi ir nebekelianti grėsmių.

Kubiliusir Frydmanas

George Friedman sako, kad laikas pabusti iš naivių iliuzijų: Europa sugrįžta į sau įprastą istorijos tėkmę. Europos istorija – tai konfliktų ir karo istorija. Skamba labai įtikinamai ir nelabai paguodžiamai mums.

Bet mes žinome: lengvas kelias – ne mūsų kelias smile emoticon Atlaikysime ir atgrasinsime!

Gero skaitymo :))

Šaltinis: https://www.facebook.com/kubilius.lt

Andrius Kubilius

Šauksmas

Facebook komentarai
});}(jQuery));