Andriui Kubiliui kyšius mokėjęs oligarchas Rimandas Stonys įkliuvo klastodamas dokumentus ir slėpdamas mokesčius JAV

rimandas-stonys-67197628

rimandas-stonys-67197628

 

Andriui Kubiliui kyšius mokėjęs oligarchas Rimandas Stonys įkliuvo klastodamas dokumentus ir slėpdamas mokesčius JAV

 

Jonas Pikčiurna

 

 Valstybinė mokesčių inspekcija gavo duomenų apie garsiojo oligarcho Rimando Stonio machinacijas, siekiant išvengti mokesčių Lietuvos Respublikoje ir JAV.

 rimandas stonys 67197628

Kaip žinia, R.Stonys, buvęs Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos vadovas, sugebėjo privatizuoti didžiausią Lietuvoje naftą išgaunančią bendrovę „Geonaftą“ už jos pačios pinigus.

 

Dabar paaiškėjo dar viena stulbinanti afera – R.Stonys, siekdamas išvengti mokesčių JAV ir Lietuvoje, dar 2012 m. pirko „Kauno termofikacinę elektrinę“ (KTE). Ją nusipirko R.Stonio įmonė, registruota JAV Kolorado valstijoje „Clement Power Venture Inc“ už daugiau nei 30 mln. dolerių, ir po kelių dienų pardavė tos pačios KTE akcijas jau kitai R.Stonio įmonei, registruotai Liuksemburge „Power Equity Investments S.A., 

Koks šių tranzakcijų tikslas ir kodėl R.Stonys mėto kauno termofikacinę elektrinę iš vienos kišenės į kitą? LL šaltiniai sako, kad JAV Kolorado valstijos administracijai nebuvo pateiktas sandėris, kaip KTE pirko „Clement Power Venture Inc“, ir kiek ji uždirbo, po kelių dienų pardavusi jas kitai Stonio įmonei, ir taip įmonė išvengė šio sandėrio ir mokesčių deklaravimo.

O Lietuvoje R.Stonys deklaravo, kad sandėrį įvykdė JAV registruota įmonė ir matyt tokiu būdu taip pat išvengė mokesčių.

Tam, kad išvengtų mokesčių, R.Stonys naudoja daug savo registravimo adresų.

„Tam, kad nemokėti mokesčių nė vienoje šalyje (nei Lietuvoje, nei JAV, nei Šveicarijoje, nei Liuksemburge), R.Stonys perka ir parduoda 30,9 mln. dolerių vertės akcijas, naudodamas įvairias sukčiavimo formas, o taip pat nuolat keičia savo gyvenamą vietą, – teigia LL šaltiniai, – pvz., tuo metu, kai įvykdė sandėrį su „Gazprom”, R.Stonys išsiregistravo iš savo gyvenamos vietos Lietuvoje, ir ją 2013-03-28 deklaravo Šveicarijoje”.

 

Tačiau Registrų centrui buvo pateikti dokumentai, kad KTE įsigijo ne „Clement Power Venture Inc“, bet kita Stonio Liuksemburge registruota įmonė „Power Equity Investments S.A., 

 

 NUMBER 1 page 001

 

 

NUMBER2 page 001

„Lietuvos korumpuota politinė sistema ignoruoja tą faktą, kad gerai žinomas Lietuvos pilietis ir KGB agentas Piotr Vojeika ir jo verslo partneris, buvęs Lietuvos komunistas Rimandas Stonys (veikęs kaip Gazprom atstovas) mokėjo pinigus Lietuvos politikams, tokiu būdu juos papirkinėjo ir darė įtaką tokią, kokią reikia Rusijai, – teigia LL šaltiniai, – tam buvo naudojama Vojeikos ir Stonio JAV Kolorado valstijoje įregistruota įmonė „Clement Power Venture“. Kad išvengti mokesčių, buvo pateikiami neteisingi duomenis Kolorado valstijos sekretoriui, apgaudinėjama šios valstijos valdžia tam, kad išvengti mokesčių JAV“.

 

Kaip žinia, spauda ne kartą rašė, kad R.Stonys papirkinėjo tiek konservatorių lyderį Andrių Kubilių, tiek ir socialdemokratų pirmininką Gediminą Kirkilą.

 

Beje, R.Stonys to neslepia ir tas mielai pasakoja, kaip papirkinėjo politikus:

 

R.Stonys: gėrėme vyną, jie prašė pinigų Ta pati „Dujotekana“ prieš daugiau nei dešimt metų dosniai rėmė konservatorius. Apie tai liudijo tuometis „Dujotekanos“ prezidentas Rimandas Stonys. 2006 m. bendrovės prezidentas R.Stonys viešai pareiškė rėmęs konservatorius ir tiesiogiai, ir per viešąsias įstaigas.

 

 „Pas mane buvo atėjęs A.Kubilius su A.Vidžiūnu. Pietavome, gėrėme vyną. Jie prašė pinigų. Tas mūsų pokalbis apie Tėvynės sąjungos finansavimą buvo ne pirmas. „Dujotekana“ šią partiją finansuoja, ko gero, jau daugiau nei dešimtmetį“, – dienraštis „Lietuvos žinios“ tuomet citavo R.Stonį. Jis teigė, kad patys konservatoriai prašė dalį paramos pervesti per viešąsias įstaigas. R.Stonys tuo metu aiškino nesidomėjęs, kodėl konservatoriai prašė pinigų šioms įstaigoms, nes panašiai elgiasi ir kitos partijos.

Pati „Dujotekana“ 2006-aisiais paskelbė, kad ji su įtakingais konservatoriais susijusioms viešosioms įstaigoms pervedė 140 tūkst. litų: Demokratinės politikos institutui (DPI), „Idėjų bankui“ ir „Eta medium“ buvo pervesta po 40 tūkst. litų, „Dipoliui“ – 20 tūkst. litų.

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/i-kampa-ivaryti-liberalai-konservatoriams-primine-sena-nuodeme-parama-is-dujotekanos-56-786242

 

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/i-kampa-ivaryti-liberalai-konservatoriams-primine-sena-nuodeme-parama-is-dujotekanos-56-786242

 

Kaip žinia, dar 2012 m. buvo paskelbta, kad  R.Stonio ir Vojeikos valdoma UAB „Clement Power Venture“ įsigijo kontrolinį bendrovės Kauno termofikacinė elektrinė akcijų paketą.

 

www.kte.lt skelbia, kad  2012 m. kontrolinį Kauno termofikacinės elektrinės  (KTE) akcijų paketą įsigijo UAB „Clement Power Venture“.

 

Tačiau Registrų centrui nurodyta, kad KTE įsigijo Kolorado valstijoje registruota „Clement Power Venture Inc“,, kurios identifikacinis numeris  Nr. 19991244069,  adresas 1535 Grant Street, Suite 140, Denver, CO 80203. 

 

Visa tai melas – nors Registrų centrui buvo nurodyta, kad R.Stonio įmonė už KTE akcijas (vienos akcijos vertė 100 litų) sumokėjo  „Gazprom“ ui 30954102 JAV dolerius, tačiau tai blefas – Kolorado valstijos administracijai ir šios valstijos mokesčių inspekcijai (IRS) R.Stonys nepateikė jokių duomenų apie šį sandėrį – nepateikė nei banko transakcijų, nei ataskaitos apie pelną ir nuostolius.

 

LL šaltiniai teigia, kad tam, kad išvengti mokesčių, R.Stonys pasinaudojo klasikiniu sukčiavimo modeliu – savo jau įsigytas KTE akcijas pardavė kitai kompanijai, registruotai Liuksemburge „Power Equity Investments S.A.,  B 164710, adresas: 2A, Rue Jean-Baptiste Esch in.

 

 

Teigiama, kad ši bendrovė buvo įkurta tam, kad ją naudoti įvairioms sukčiavimo schemoms. Teigiama, kad JAV Kolorado valstijos valdžia jau informuota apie tai, kad Clement Power Venture Inc., parduotos kitai kompanijai Liuksemburge, tačiau IRS apie tai neinformuota.

 

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad pirmas dokumentas prieštarauja antram, kuriame nurodyta, kad 2013  m. kovo 28 d. „Clement Power Venture Inc“ turėjo savo nuosavybėje  864990  KTE akcijas, nors pirmame dokumente nurodyta, kad  2013 kovo  21 d. šios akcijos priklausė kitai Stonio kompanijai „Power Equity Investments S.A.“, registruotai Liuksemburge.

 

Teigiama, kad tai panašu į dokumentų klastojimą, tačiau jokia Lietuvos valstybės institucija į tai neatkreipė jokio dėmesio – galimai, kad už kyšius.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));