Afganistane numuštas lėktuvas, kuriuo skrido Irano generolo K. Soleimani žudikas CŽV pareigūnas Ajatola Maikas

Afganistane numuštas lėktuvas, kuriuo skrido Irano generolo K. Soleimani žudikas CŽV pareigūnas Ajatola Maikas 

Paskelbta: 2020-01-28 13:17 Autorius: ekspertai.eu

Sausio 27 d. numuštas virš Afganistano Gaznio miesto skridęs lėktuvas, kuriuo skrido ir CŽV pareigūnas Maiklas D’Andrea (Michael D’Andrea). Labiau kaip Ajatola Maikas žinomas žvalgybininkas, be kitų savo darbų, žinomas ir kaip Irano generolo Kasemo Soleimani (Qassem Soleimani) nužudymo organizatorius.

Atsakomybę dėl numušto lėktuvo prisiėmė Talibanas.

Prieš trejus metus Ajatola Maikas pradėjo vadovauti CŽV Irano misijos centrui. Anksčiau jis aktyviai užsiėmė amerikietiškąją žudymo dronais programa, vėliau buvo pagrindinis seklys, susekęs Osamą bin Ladeną.

M. D’Andrea, norėdamas vesti turtingą iš Mauricijaus kilusių musulmonų dukrą, atsivertė į islamą. CŽV jis pradėjo dirbti 1979 m.: darbavosi Tanzanijoje, Egipte, Irake. Jis buvo vienas iš CŽV pareigūnų, kuriems, kaip teigiama, nepavyko surasti vieno iš Rugsėjo 11-osios atakų dalyvio Navafo al Hazmio (Nawaf al-Hazmi). 2006 m. M. D’Andrea pradėjo dirbti CŽV kontrterorizmo centre, buvo atsakingas už šimtų amerikietiškų dronų žudikų atakų Pakistane ir Jemene, propagavo šią programą JAV Kongrese. 

M. D’Andrea dalyvavo ir Abu Zubaidos (kalėjusio ir violetiniame slaptajame kalėjime Lietuvoje, – red. past.) tardyme. Šis, kaip ir kai kurie kiti jo tardymai JAV Senato ataskaitoje buvo įvardinti kaip kankinimai.

Ajatola Maikas buvo susijęs su Hezbolos nario Imado Mughnijos nužudymu Damaske (Sirija) bei septynių CŽV pareigūnų mirtimi Khoste (Afganistanas), kur susisprogdino savižudis džihadistas iš Pakistano.

Nuo 2017 m. M. D’Andrea vadovavo CŽV žudymo ir klaidinimo programoms Artimuosiuose Rytuose, buvo atsakingas už 300 taikių protestuotojų Irake žūtį.

Afganistane numuštas ypač aukštos kokybės žvalgybinis lėktuvas E-11A, kuriuo skrido Ajatola Maikas.

JAV paneigė, kad lėktuvą numušė Talibanas. Amerikiečių teigimu, žvalgybinis lėktuvas nukrito pats.

 

https://ifpnews.com/murderer-of-soleimani-killed-in-us-plane-downing-in-afghanistan-sources

Šaltinisifpnews.com

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));