A.Veryga prisipažino, kad jis pasirašė sutartį dėl 6 mln. eurų vagystės, L.Savickas jau tapo spec. liudininku

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė sako, kad Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Lukas Savickas privalo atsistatydinti iš pareigų paaiškėjus, kad jam suteiktas specialiojo liudytojo statusas ikiteisminiame tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo organizuojant greitųjų testų už daugiau kaip 6 mln. pirkimą.

Kaip pranešė LRT Tyrimų skyrius, nurodymą sudaryti testų pirkimo sutartį su vieninteliu tiekėju UAB „Profarma“ davė tuometis premjero patarėjas L. Savickas.

„Panašu, kad šiuo atveju buvo suregzta korupcinė schema, kaip pasipelnyti pasinaudojant ekstremaliąja situacija. Kaip žinia, daugiau kaip 4 mln. eurų nuo visos sumos pateko į nežinia kieno rankas. O dabar girdime, kad šioje istorijoje galėjo dalyvauti ir vienas artimiausių premjero komandos narių, kuris kandidatuoja į Seimą aukštoje partijos sąrašo vietoje. Tad natūraliai kyla klausimas, ar dalyvavimas rinkimuose nėra siekis įgyti imunitetą ir teisinę neliečiamybę bei taip išvengti atsakomybės?“ – klausia A. Bilotaitė.

L. Savickas yra politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, tad paaiškėjus faktui, kad jis galėjo dalyvauti nusikalstamoje veikoje, pasak A. Bilotaitės, turėtų atsistatydinti.

„Visuomenę sukrėtė faktas, kad didžioji greitiesiems testams pirkti skirtų lėšų suma buvo iššvaistyta, tačiau antras smūgis pasitikėjimui šia Vyriausybe suduotas paaiškėjus, kad dabartinis vicekancleris tapo specialiuoju liudytoju. Jis turėtų prisiimti politinę atsakomybę nelaukdamas ikiteisminio tyrimo pabaigos“, – teigia A. Bilotaitė.

Seimo narės A. Bilotaitės iniciatyva Seimo Antikorupcijos komisija pradėjo parlamentinę kontrolę dėl viešųjų pirkimų, susijusių su COVID-19, tarp jų – ir greitųjų testų pirkimo, skaidrumo. Rugsėjo 16 dieną numatytas komisijos posėdis, kuriame dalyvaus Generalinės prokuratūros ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atstovai.

Arvydas Daunys

Tikiuosi dar atsimenate SAM skandalą, kai buvo pasirašyta 6 mln eur. greitųjų testų pirkimo sutartis, dėl kurios to meto vicemnistrė L. Jaruševičienė buvo priversta atsistatydinti, o jai buvo pareikšti FNTT įtarimai dėl piktnaudžiavimo valdžia, dokumentų klastojimo ir dar daug kitų dalykų.

Tuo metu pasirašydamas jos atsistatydinimo prašymą SAM ministras Aurelijus Veryga dėkojo jai už gerą darbą ir kartų išdirbtą laiką.

Vakar gi, A.Veryga paklaustas tiesioginės spaudos konferencijos metu prisipažino, kad tą sutartį pasirašė jis pats, tačiau atsisakė tai komentuoti, paaiškinęs, jog pasirašė dėl duomenų neatskleidimo, mat vyksta tyrimas.

Tai klausimas – kas iš tiesų tada turėjo atsistatydinti – ar ministras, pasirašęs dokumentą dėl kurio vyksta tyrimas, ar kraštine likusi viceministrė, galimai „argumentuotai” užtildyta, kad nekeltų triukšmo?

Klausimas atviras.. ir vargu ar FNTT į jį atsakys esamomis sąlygomis.

Žemiau SAM ministro išsakytas atsakymas į užduotą klausimą:

Facebook komentarai
});}(jQuery));