A.Juozaitis reikalauja, kad LRT paneigtų išplatintas tikrovės neatitinkančias žinias apie jo asmenį

 

A.Juozaitis reikalauja, kad LRT paneigtų išplatintas tikrovės neatitinkančias žinias apie jo asmenį

 

Balandžio 25 d., ketvirtadienį,  kandidatas į Lietuvos respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos vadovybę, reikalaudamas paneigti LRT išplatintas tikrovės neatitinkančias žinias apie jį.

A.Juozaitis teigia, kad tikrovės neatitinkančios ir jo garbę bei orumą žeminančios žinios buvo paskleistos šių metų balandžio 23 d. ryte per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“. Šioje laidoje buvo paskelbtas epizodas, pavadintas kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydo Juozaičio „portretu“ arba „pasakojimu apie kandidatą“. Pasak A. Juozaičio, ši informacija parengta šališkai, su parinktais teiginiais bei faktais, kurie neatitinka tikrovės, ir net yra žinomai melagingi.

„Neturiu formalaus teisinio pagrindo protestuoti dėl pasakojimo autoriaus nuomonės, kad kandidatas, siekdamas į politiką sugrąžinti Sąjūdžio vertybes ir apginti nacionalinę valstybę, esą siekia „grąžinti Lietuvą prie nacionalistinių nuotaikų“. Tačiau tokių nuostatų skleidimas neatitinka įstatyme apibrėžtos LRT misijos ir lieka tiek pasakojimo autoriaus, tiek LRT vadovų moraline problema, gėdinga propaganda, už kurią jiems tenka visa atsakomybė“, – rašo A. Juozaitis ir reikalauja paneigti teisinę atsakomybę užtraukti galinčius teiginius. 

Remdamasis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 15 str., 19 str. 2d. ir 5d., 22 str. 11 d., 41 str. 2d. ir 44 str., o taip pat Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymo 44 str. , 46 str. 6 d., kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus reikalauja paneigti kaip tikrovės neatitinkančius ir žinomai melagingus šiuos minėtos laidos teiginius apie jį:  … į Lietuvą pasikvietė Vokietijos kraštutinius dešiniuosius, pasisakančius už Krymo aneksiją; … jo suburtas Sambūris Lietuva yra čia /…/ visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į EP.

  1. Juozaitis LRT vadovybę prašo atkreipti dėmesį į tai, kad radijo laidoje nuskambėjęs teiginys, kad jis pakvietė į Lietuvą „Vokietijos kraštutinius dešiniuosius“, esą „pasisakančius už Krymo aneksiją“ buvo paskleistas, nepaisant viešai prieinamų duomenų, kad Bundestage atstovaujama politinė partija „Alternatyva Vokietijai“ niekada nepasisakė už Krymo aneksiją.

„Alternatyva Vokietijai“ atstovai iš tiesų pasisako prieš Krymo okupaciją ir aneksiją, ir apie tai buvo skelbta Lietuvos žiniasklaidoje. Antai skelbta, kad Arvydo Juozaičio pakvietimu į Lietuvą atvykęs Parlamentaras Christianas Wirthas, paklaustas apie partijos „Alternatyva Vokietijai“ politiką Rusijos atžvilgiu, teigė, kad „AfD palaiko NATO ir smerkia įsiveržimą į nepriklausomas šalis, kaip buvo Ukrainos Kryme“, – 15min.lt publikaciją cituoja A. Juozaitis.

„Tikrovės neatitinkanti informacija, kad aš palaikau ryšius su tokia užsienio šalyje veikiančia politine partija, kuri esą pripažįsta Krymo okupaciją, žemina mano garbę ir orumą ir mane įžeidžia. Skleidžiant tokią informaciją, siekiama mane kompromituoti, pakenkti rinkimuose.  „Pasakojimo apie kandidatą“ kūrėjai nė nepasivargino, nepanorėjo patikrinti savo teiginių apie mano vadovaujamo judėjimo „Lietuva yra čia“ dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose. Buvau surengęs specialią spaudos konferenciją ELTA informacinėje agentūroje, kurioje paskelbiau, kad „pasakojime“ minimas visuomeninis komitetas nebus registruojamas, Europos Parlamento rinkimuose nedalyvaus, tad ir teiginys, kad sambūris LIETUVA YRA ČIA, kurio vadovas aš esu, „visuomeninio komiteto pavidalu sieks patekti į Europos Parlamentą“ yra neteisingas, skirtas sumenkinti mane kaip kandidatą į Prezidentus. Tai sąmoningai sukurpta antiagitacija ir dezinformacija, nedaranti garbės visuomeniniam transliuotojui“, – rašoma A. Juozaičio reikalavime LRT vadovybei. 

Kandidatas į Lietuvos prezidentus iš LRT vadovybės taip pat pareikalavo, kad likus ne vėliau kaip 5 dienoms iki rinkimų jam būtų suteikta atsakomosios nuomonės pateikimo teisė laidoje „Ryto garsai“ dėl melagingų duomenų apie jį paskleidimo bei dėl jį kompromituojančios medžiagos platinimo.

 

 Jonas Vaiškūnas,
 A. Juozaičio rinkimų štabo viešųjų ryšių grupės vadovas
 Tel.: 868214559

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));