Šimašius ir co. šiandien bandys prastūmti 280 mln. eurų stadiono projektą

stadion
33!!! Prieš tiek metų buvo pradėtas statyti nacionalinis stadionas Šeškinėje.
Galbūt todėl taip skubama – ŠIANDIEN Vilniaus miesto savivaldybėje (VMS) bus siūloma skubos tvarka pritarti Koncesijos sutarties pakeitimams ir sutarčiai su Švietimo ministerija (ŠMSM)
Kaip vilnietis tikrai noriu, kad šis stadionas pagaliau būtų pastatytas, bet… yra niuansų! Pabandysiu išdėstyti viską, kas mane neramina.
Pirmiausia, nustokime vadinti tai Nacionalinio stadiono statybomis. Kad sukelti kainą be paties stadiono ten bus dar visko, ko tikrai galėjome ir nejungti į šį griozdą.
Planuojama ant Šeškinės kalno šalia „Akropolio“ prekybos centro pastatyti 15 tūkst. sirgalių talpinantį nacionalinį stadioną su futbolo aikšte ir stogu tribūnoms. Stadiono komplekse turėtų įsikurti iki 300 vietų vaikų darželis, ne mažiau kaip 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, 6 krepšinio salės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, kultūros ugdymo centras ir biblioteka, sporto muziejus.
Sutarties vertė dokumentuose – 280 000 000 EUR be PVM Ši vertė nurodo preliminarų išankstinį vertinimą dėl pajamų, kurias Sutarties vykdymo metu galėtų uždirbti Projekto bendrovė iš visų leistinų šaltinių, iš kurių ŠMSM Sutartimi prisiimami didžiausi turtiniai įsipareigojimai.
Suma milžiniška, bet savivaldybė jau dabar žino, kad norės dar papildomų vietų stadione.
Pasak sostinės savivaldybės, su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija sutarta, kad pasirašius sutartį su koncesininku reikės papildomai įvertinti, ar statant, ar jau pastačius daugiafunkcį kompleksą pagrindinio stadiono sėdimųjų vietų skaičius galėtų būti išplėstas nuo 15 iki 18 tūkst.
Koncesijos sutarties keisti nebus galima, nebent papildomai tartis. Tikite, kad bus leista kam nors kitam statyt tą papildomą dalį? aš ne .
Net derėtis dėl kainos bus sunku, sumokėsime kiek lieps. Standartinė schemutė, kai per pagrindinį konkursą laimi mažiau, o gerokai didesnę maržą turi vėliau, per papildomus pirkimus.
Bus bandoma keisti sutartį. Kadangi vyko VMS ir VPT susirašinėjimas, tai jau aišku, VPT leidžia dabartiniame sutarties projekte „ištaisyti elementarias rašybos ar skaičiavimo klaidas, pateikti nuorodas į aktualius teisės aktus, atlikti kitus redakcinio-techninio pobūdžio pakeitimus”. Ką bandys daryti VMS? Ištaisyti tas klaideles, o pakeitimus sudèti į atskirą priedą prie sutarties. Tas priedas prie sutarties gali būti pasirašytas tik po Koncesijos sutarties pasirašymo. Ar tai iššauks VPT reakciją? Šiaip turėtų. Gal tai net būtų priežastimi vėl pradėti bylinètis.
Tarp kitko VMS Ekonomikos komitetas antradienį po pristatymo iš pirmo karto nepritarė projektui keisti bei papildyti sutartį, tačiau Gediminas Jaunius pasinaudojo pirmininkaujančio teise (nežinojau, kad galima be priežasties kartot procedūrą) ir paskelbė pakartotiną balsavimą prieš tai aktyviai ragindamas „nesiųsti Tarybai netinkamos žinios”.
Šiaip tokia neeilinė situacija, siūlau pasižiūrėti nuo 44min.

https://www.youtube.com/watch?v=tbDbtqjhLY8

Kokios numatytos baudos? Viena aktualiausių (bent jau man), kas bus, jei pastačius stadioną jo nepatvirtins UEFA. Yra tokių skystų punktų kaip „Papildoma susitarimu imtis priemonių, jeigu Projekto bendrovė įvykdytų ne visus UEFA reikalavimus siekiant stadiono pripažinimo UEFA 4 kategorijos stadionu”. Kaip tai „įvykdytų ne visus”??
Numatyta, kad jei per 6 mėn po statybų pridavimo negaunamas UEFA IV kategorija, tai bus mokama po 1000Eur per dieną kaip bauda. Daug tai ar mažai, spręsti Jums. Jei pastatys stadioną, kuriame negalės vykti numatytos varžybos, per 10 metų sumokės 3.6mln Eur
Reziume:
Statysime žymiai didesnį daiktą negu mums reikia. Beprotiškai brangu ir užkimš miestą toje dalyje aklinai
▪️Savivaldybė tinkamai neatstovauja žmonių interesams. Reikalavimų sumažinimas Koncesininkui man sunkiai suprantamas.
▪️Naujam merui po 1.5 metų garantuotas didelis galvos skausmas
Facebook komentarai
});}(jQuery));