Prancūzijos gydytojai kyla prieš vakcinas

The French doctors railing against vaccines and Covid-19 restrictions- Coda Story
Prancūzijos gydytojai, pasisakantys prieš vakcinas ir Covid-19 apribojimus
Sveikatos priežiūros specialistų ir medicinos tyrėjų mažuma prisideda prie prieš mokslą nukreiptų idėjų skleidimo
VALERIA COSTA-KOSTRITSKY 2021 M. SPALIO 4 D.
IŠVADOS
Rugsėjo 4 d. Paryžiaus Luvro rūmų pagrindiniame kieme į minią kreipėsi primityviai atrodanti penkiasdešimtmetė moteris. Ji ragino protestuotojus pasipriešinti valstybės nustatytoms pandeminėms priemonėms, įskaitant prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybės liepos 21 d. įvestą „sanitarinį pasą”, kuris yra privalomas norint atnaujinti daugelį kasdienio gyvenimo Prancūzijoje aspektų, pavyzdžiui, naudotis viešuoju transportu ir valgyti restoranuose.

The French doctors railing against vaccines and Covid-19 restrictions

„Mes nuvylėme senus žmones. Nesišypsojome savo naujagimiams, nes moterys gimdė su kaukėmis”, – šaukė ji. „Tai visuomenė, kurios mes nebenorime. Norime atkurti žmogiškąjį ryšį”.
Iki 2018 m., kai dėl asmeninių priežasčių pasitraukė iš pareigų, Alexandra Henrion-Caude turėjo sėkmingą genetikės karjerą Prancūzijos nacionaliniame sveikatos ir medicinos tyrimų institute INSERM. Ji jau anksčiau buvo žinoma kaip konservatyvi katalikė, palaikanti ryšius su grupėmis, pasisakančiomis prieš gėjų santuokas, tačiau per koronavirusų krizę tapo įtakinga šalies judėjimų prieš blokavimą ir skiepus figūra, savo 60 000 „Twitter” sekėjų sakydama, kad kai kuriose koronavirusų vakcinose naudojama mRNA technologija gali modifikuoti žmogaus DNR, ir priekaištaudama prieš Covid-19 apribojimus.
Henrion-Caude yra tik viena iš daugelio žymių Prancūzijos medicinos specialistų, turinčių tokias pažiūras. Prancūzija pasižymėjo dideliu atsparumu vakcinoms dar gerokai prieš tai, kai per pasaulį nuvilnijo koronavirusas. Remiantis 2019 m. birželio mėn. tyrimu, kurį medicinos labdaros organizacijos „Wellcome” užsakymu atliko „Gallup World Poll”, kas trečias prancūzas manė, kad visos vakcinos yra nesaugios. Tais pačiais metais virusologas Liukas Montanjė (Luc Montagnier), 2008 m. gavęs Nobelio medicinos premiją už ŽIV viruso atradimą, viešai paskelbė pareiškimus, kuriuose vaikų skiepijimą siejo su staigios kūdikių mirties sindromo atvejais.
Judėjimas, nukreiptas prieš Prancūzijos vyriausybės atsaką į pandemiją, pirmą kartą sukrėtė šalies miestus 2020 m. rudenį, kai vyko geltonųjų liemenių protestai prieš užrakinimą. Jo pagreitis nesumažėjo. Nuo liepos mėnesio kiekvieną šeštadienį nuo Paryžiaus iki Marselio į gatves išėjo daugiau kaip 200 000 žmonių iš viso politinio spektro, kurie skandavo už „liberté” atkūrimą ir reikalavo „Macronai, pasitrauk”.
Šiuo metu Prancūzijoje užregistruota daugiau kaip 116 000 Covid-19 mirčių. 2020 m. gruodžio mėn. tik 40 proc. žmonių teigė ketinantys pasiskiepyti, rodo Prancūzijos sveikatos apsaugos institucijos „Sante Publique” duomenys. Nors šis skaičius nuolat didėjo – liepos mėn. 84 proc. pareiškė esantys „už”, tūkstančiai žmonių ir toliau garsiai pasisako prieš sveikatos pasus ir vakcinas.
Neseniai kalbėjausi su keliais prancūzų gydytojais, kurie viešai kritikavo Covid-19 vakcinas. Michelis de Lorgerilas, 70-metis Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro CNRS kardiologijos ir mitybos specialistas, parašė keletą knygų, kuriose bandė įrodyti, kad visų vakcinų mokslinis pagrindas yra klaidingas. Per pokalbį telefonu jis man ilgai dėstė ir pareiškė: „Aš esu CNRS mokslininkas ir niekas neginčijo mano, kaip mokslininko, statuso.”
Naujausią de Lorgerilio knygą, kurioje ginčijama, kad skiepai yra tinkamas koronaviruso krizės sprendimas, lydėjo nedidelis skaičius pasirodymų žiniasklaidoje. Viename iš jų, kurį transliavo Rusijos valstybės kontroliuojamas televizijos kanalas RT France ir kuris buvo peržiūrėtas daugiau kaip 99 000 kartų „YouTube” svetainėje, jis stojo prieš ekspertus, raginančius žmones skiepytis. Bombarduodamas laidos vedėją ir kolegas svečius tariamais savo idėjų įrodymais, jis atrodė nerimą keliančiai įtikinamai.
„Pagrindinis klausimas, kuris iškyla virš visų kitų ir kurio sveikatos priežiūros institucijos ir žiniasklaida visiškai vengia, yra tas, ar mes įrodėme, kad šios vakcinos yra saugios ir todėl naudingos”, – sakė jis man. „Jei pažvelgtume į istoriją, mintis, kad vakcinos padėjo išnaikinti ligas, yra nepaneigiama.”
Kaip ir daugelyje kitų šalių, prancūzų įtarimus dėl Kovid-19 ir priemonių, būtinų jos plitimui sulėtinti, galima sieti su daugybe politinių klaidų. 2020 m. kovo mėn. sveikatos apsaugos ministras Olivier Véranas (Olivjė Vėranas) pareiškė, kad plačiajai visuomenei nebūtina viešumoje dėvėti kaukę, ir neaprūpino sveikatos priežiūros darbuotojų pakankamomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Rugsėjo 10 d. Agnès Buzyn, vadovavusiai ministerijai, kai pandemija pasireiškė pirmą kartą, specialus ministrų atsakomybės teismas pateikė kaltinimus dėl „pavojaus kitų žmonių gyvybei sukėlimo” reaguojant į pandemiją.
Thomas C. Durand’as yra biologas, vadovaujantis „La Tronche en biais” – interneto svetainei ir „YouTube” kanalui, skirtam kritiniam mąstymui skatinti. Jis ir jo kolegos daug nuveikė siekdami paneigti klaidingą informaciją apie koronavirusą ir vakcinas, skirtas kovai su juo. Jis paaiškino, kad daugelis medicinos specialistų pyksta dėl netinkamo vyriausybės elgesio su krize, dėl kurio kai kurie iš jų galėjo būti mažiau linkę tikėti jos pranešimais apie sveikatą.
„Macronas per uždarymą sakė, kad gydytojams bus įteikti medaliai. Kam tai rūpi? Buvo ir plojimai slaugytojams 20 val. vakaro. puiku”, – sakė Durandas. „Dabartinė vyriausybė vykdė politiką, kuri žlugdo Prancūzijos sveikatos sistemą, ir staiga mes turėtume ja pasitikėti?”
Kai kurie turi ir kitų nusiskundimų. Violaine Guérin, 61 metų endokrinologė ir ginekologė, dirbanti privačia gydytoja pasiturinčiame Paryžiaus rajone, tebėra įskaudinta, kad pandemijos įkarštyje jai nebuvo leista asmeniškai gydyti pacientų. Ji taip pat pasakojo, kad prasidėjus krizei pradėjo pastebėti nemažai „anomalijų”.
„Vienas iš jų buvo liepimas žmonėms likti namuose, – sakė ji. „Paprastai, kai žmogus suserga, jis užsiregistruoja pas šeimos gydytoją. Pakeisti šį procesą nebuvo normalu. Kai kurių pacientų būklė pablogėjo ir jie mirė namuose”.
Guérin pridūrė, kad bendraudama su kitais gydytojais užsienyje ji ir jos kolegos pajuto, kad sveikatos priežiūros darbuotojai visame pasaulyje „visi gavo tuos pačius nurodymus” ir kad „vyksta kažkas nenormalaus”.
Prenumeruoti „Coda” naujienlaiškius
Autoritarai purvina pokalbį. Mes jį aiškiname žurnalistikos priemonėmis.
Prancūzijos koronaviruso ir vakcinų skeptikams žymaus mikrobiologo Didier Raoult pasisakymai tapo svarbiu lūžio tašku. 2020 m. kovo mėn. D. Raoult, kuris yra Marselio infekcinių ligų instituto (IHU) įkūrėjas ir vadovas, pareiškė, kad jis sėkmingai gydė pacientus, kuriems pasireiškė Covid-19 simptomai, naudodamas pigų antimaliarinį vaistą hidroksichlorochiną ir paprastai skiriamą antibiotiką azitromiciną.
69 m. Raoultas susilaukė didžiulės auditorijos, skelbdamas vaizdo įrašus IHU „YouTube” kanale ir dažnai pasirodydamas televizijoje. Šiuo metu jis turi daugiau kaip 800 000 sekėjų socialiniame tinkle „Twitter”. Jo idėjos pasklido po visą pasaulį. Priimtos Donaldo Trumpo Jungtinėse Valstijose ir Brazilijos prezidento Jairo Bolsonaro, jos suklaidino milijonus žmonių, desperatiškai ieškančių sprendimų, ir masiškai pakirto tikėjimą vakcinomis.
2020 m. gegužę šalies Sveikatos apsaugos ministerija uždraudė naudoti hidroksichlorochiną koronavirusu sergantiems pacientams gydyti. Tų pačių metų gruodį Raoultas buvo vienas iš šešių gydytojų, prieš kuriuos šalies bendroji medicinos taryba pateikė skundus, susijusius su jų pasisakymais apie Kovid-19 gydymą. Jis taip pat buvo apkaltintas įvairiais medicinos etikos pažeidimais. Nuo to laiko Raoult pasitraukė iš dėstytojo darbo Aix-Marseille universitete, tačiau liko IHU vadovu.
Vis dėlto Guérin ir kai kurie jos kolegos įsitikinę, kad su juo buvo elgiamasi neteisingai, ir vis dar tiki, kad jo tariamas vaistas yra veiksmingas. Reaguodami į tai, jie įkūrė organizaciją Laissons les médecins prescrire (Tegul gydytojai skiria). Judėjimą parėmė Martine Wonner, 57 metų psichiatrė ir parlamento narė, kuri kaukes pavadino „visiškai nenaudingomis” ir 2021 m. gegužę buvo pašalinta iš E. Macrono centristinės partijos „La République En Marche” už tai, kad balsavo prieš vyriausybės užrakinimo planus.
„Mes reagavome į draudimą išrašyti hidroksichlorochiną, tačiau norėjome apginti laisvę išrašyti receptus apskritai, – sakė Guérinas.
Nepaisant kitų savo probleminių pozicijų, De Lorgerilas piktai vertina idėją leisti gydytojams išrašyti viską, kas jiems patinka.
„Ši idėja labai graži, tačiau praktiškai ji yra katastrofiška. Turite įvairiausių pavyzdžių – nuo statinų iki opiatų JAV, kurie per kelis dešimtmečius visame pasaulyje sukėlė šimtus tūkstančių mirčių, o juos skyrė gydytojai”, – sakė jis. „Atsižvelgiant į tai, koks vidutiniškas yra gydytojų išsilavinimas, tikrai nereikėtų leisti jiems daryti tai, ką jie nori daryti.”
Nors Raoult’as nėra atviras antivakserių šalininkas, jo parama skiepijimui nuo koronaviruso buvo prislopinta. Liepos mėn. jis socialiniame tinkle „Twitter” parašė žinutę, kurioje ragino sveikatos priežiūros specialistus pasiskiepyti. Kitaip jis atrodo dviprasmiškai, teigdamas, kad žmonės, kurie pasveiko nuo ligos, yra geriau apsaugoti nuo viruso nei tie, kurie buvo skiepyti. Rugsėjo pradžioje jis nutraukė interviu televizijai, kai buvo paklaustas, ar rekomenduoja žmonėms skiepytis.
„Jis parašė tik vieną tviterio žinutę, skatinančią skiepytis, – sakė Durandas. „Kodėl jis nesako, kad vakcina veikia? Manau, kad jis nori pagerinti savo asmeninį įvaizdį ir neįžeisti prieš vakciną nusiteikusių žmonių jausmų.”
Christianas Perronnas – 66 metų gydytojas, iki 2020 m. gruodžio mėn. vadovavęs Raymond-Poincaré universitetinės ligoninės infekcinių ligų skyriui Paryžiaus priemiestyje Garches – yra dar vienas gerai žinomas vakcinų skeptikas. Nuo pandemijos pradžios jis išleido dvi knygas, įskaitant bestselerį „Ar yra klaida, kurios jie nepadarė?”. Už teiginius apie koronavirusą jis buvo atleistas iš skyriaus vadovo pareigų, tačiau vis dar dirba ligoninėje gydytoju ir dėsto Versalio Sen Kventeno universitete.
Kalbėdamas telefonu Perronnas sakė: „Šie produktai, kurie vadinami vakcinomis, niekada neturėjo gauti leidimo prekiauti, atsižvelgiant į tai, kad turime keletą produktų, kurie labai gerai veikia prieš Covid-19 ir išgydo 100 proc. pacientų, jei jie gydomi pakankamai anksti. Yra šimtai tai įrodančių publikacijų, tačiau gamintojai ir valdžios institucijos į visa tai nekreipė dėmesio, nes, pripažinus, kad vaistas yra veiksmingas, jie netenka teisės prekiauti vakcina.”
Tada jis teigė, kad keli jo asmeniniai pažįstami patyrė pražūtingų šalutinių poveikių po vakcinų nuo koronaviruso.
„Mano aplinkoje keturi man gerai pažįstami žmonės mirė po skiepų, kai kurie patyrė labai rimtų nelaimingų atsitikimų, piktybinę hipertenziją, trombozę, plaučių emboliją, paralyžių, prarado regėjimą”, – sakė jis. Jis taip pat aprašė, kaip kiti „tapo zombiais, kurie nėra tokie kaip anksčiau ir prarado visą energiją”.
Henrion-Caude’as, Perronne’as ir Wonneris buvo apklausti prancūzų filme „Hold-up” (2020 m.), kuriame iškeliama idėja, kad koronaviruso krizė yra sudėtingo tarptautinio sąmokslo centras. Nepaisant to, kad filmas buvo pašalintas iš keleto vaizdo įrašų dalijimosi platformų, jis buvo peržiūrėtas daugiau nei du milijonus kartų.
Pamažu prancūzai skiepijasi. Rugsėjo mėn. paskelbtame Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad 69 proc. Tačiau visi mano apklausti gydytojai skeptikai skiepijimosi klausimais sakė, kad jie nesiskiepijo ir didžiuojasi atvirai išreiškę savo pasipriešinimą.
„Tikiuosi, kad prancūzai nepasiduos ir pasakys: „Užteks”, – sakė Perrone.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
Facebook komentarai
});}(jQuery));