„Pabėgėliai” lieka Lietuvoje net ir atmetus jų prieglobsčio prašymą

Nėra skaičių, nėra problemos? Su šia valdžia oi dar ir kaip yra ir labai didelė.
Statistika rodo – net nebandoma greitai peržiūrėti nelegalių migrantų prieglobsčio prašymų ir nesiekiama juos kaip įmanoma greičiau išsiųsti namo.
Vakar prireikė specialaus kreipimosi į VRM ir migracijos departamentą, kad būtų pradėta viešinti statistika, bent jau už liepos mėnesį, kai migrantų antplūdis buvo pats didžiausias.
Ir ką turime? Paaiškėjo, kad liepos mėn. priimti 986 nelegalių migrantų prieglobsčio prašymai, iš jų per liepą peržiūrėtas vos 271, o pabėgėlio statusas suteiktas 9 asmenims. Neišnagrinėtų prašymų likutis – 1182.
Kiek į kilmės valstybes grąžintų iš tų daugiau 260, kuriems pabėgėlio statusas nebuvo suteiktas? Statistika tai nutyli, iš žiniasklaidos pranešimų galime spręsti – vienetai. Net ir negavę pabėgėlio statuso asmenys pasilieka Lietuvoje, naudodami mūsų išteklius ir infrastruktūrą.
Statistika atskleidžia ir kitą problemą: nuo metų pradžios iki liepos 30 dienos Lietuvoje buvo registruoti 3284 nelegalūs migrantai. Tai 1500 žmonių daugiau, nei neperžiūrėtų prieglobsčio prašytojų likutis bei per šiuos metus jau išnagrinėtų prašymų skaičius (574 per metus išnagrinėti prašymai) kartu sudėjus. Vadinasi, liepos pabaigoje turėjome per 1500 nelegalių migrantų, kurių prieglobsčio prašymų migracijos departamentas dar nebuvo priėmęs ir jų prašymų peržiūra nebuvo pradėta. Apgailėtini darbo tempai, kai Vyriausybė buvo deklaravusi, kad užtikrins, jog prieglobsčio prašymai būtų nagrinėjami greitai. O gal tie 1500 neprašo prieglobsčio Lietuvoje, bet tuomet klausimas, kodėl jie čia dar yra? Būtent tokius klausimus kelia vakar paviešinti liepos mėnesio duomenys.
Ar ne dėl to, vengiama operatyviai skelbti migracijos departamento statistiką, kad bijomasi, jog paaiškės apmaudus faktas – valdantieji patekimą per sieną šiaip net taip užkardė, praeina vienetai, tačiau su patekusiais ir Lietuvoje apgyvendintais migrantais nesusitvarko ir jų likimu, o tuo labiau sparčiu grąžinimu į kilmės valstybes, iš esmės nesidomi. Kiek dar bus nuo žmonių akių slepiama informacija apie nelegalius migrantus – parodys laikas. O gal jie lieka čia tik tam, kad Premjerė su A.Bilotaite galėtų pateisinti arti milijardo kainavusius auksinius namelius…? Nejaugi, reikės interpeliacijos Premjerei I. Šimonytei, kad tą informaciją visa apimtimi visi sužinotume? Faktas, kad šiai valdžiai nei savi, nei svetimi žmonės nerūpi… Tiek vieni, tiek kiti esame įkalinti šios valdžios neišmanymo ir nesibaigiančio godumo.
Gali būti 1 asmuo ir tekstas vaizdas
Facebook komentarai
});}(jQuery));