Žmonės bėga iš Lietuvos, sužinoję, kad bus prievarta „gydomi”

n.-grunskiene

n.-grunskiene

KLAIPĖDOS JUNGTINIS DEMOKRATINIS JUDĖJIMAS

LIETUVOS ŽMOGAUS TEISIŲ GYNIMO ASOCIACIJA, KLAIPĖDOS ATSTOVYBĖ ____________________________________________________________________________

Gerbiamas prokurore Romanai Mackevičiau,

Manome, kad tarnystė ne teisingumui, bet susidorojimui su neįtikusiu piliečiu buvo pademonstruota byloje, kurią nagrinėjo 2021 m. birželio mėn. 4 d., Kauno apylinkės teismas. Jūs, prokurore, toje byloje pasisakėte, kad medicininiai dokumentai gauti iš vienos užsienio valstybės sostinės yra netinkami ir stacionarinio stebėjimo negalima pakeisti ambulatoriniu.

Priverstinis gydymas taikomas, kai žmogus tampa pavojingas sau, visuomenei bei liga progresuoja. Būtent taip pareiškė specialistė, kuri siūlė kaunietę guldyti į Rokiškio psichiatrinę ligoninę. Prokuroras ir teismas pritarė sveikatos priežiūros įstaigos išvadai ir 2020 m. gegužės mėn. priėmė sprendimą – priverstinai gydyti „psichuškėje“.

Teismo sprendimas nebuvo įgyvendintas, nes kaunietė, išgirdusi Kauno teismo sprendimą, išvyko gydytis ambulatoriškai į kaimyninę šalį. Ji 2020 m. birželio mėnesį užsiregistravo pas psichiatrą.

Prokurore, gal paaiškinsite, kodėl tas pats žmogus Lietuvoje yra pavojingas ir jį reikia priverstinai gydyti, tačiau, kai pervažiuoja valstybinę sieną , tai tampa visuomenei nepavojingu? Ar nėra Lietuvoje piktnaudžiaujama, tikslu žaloti žmogaus psichinę sveikatą, o ne ją pagydyti?

Prokurore, dar kartą Jums primename tos bylos esmę: – žmogui visus metus nebuvo suvaržyta laisvė ir per tuos metus žmogus savo elgesiu nesukėlė jokio pavojaus visuomenei, neįvyko jokių ekscesų.

Prokurore, tuos metus žmogus gyveno, kontaktavo su kitais žmonėmis, dirbo prasmingą darbą, buvo kritiškas savo emocinei būsenai, nes įveikė visus gyvenimo sunkumus, kurie neišvengiami kitoje valstybėje.

Nuo 2020 m. birželio iki 2021 m. birželio, t.y. metų trukmės veikla aiškiai parodė, kad žmogus pajėgus susitvarkyti su savo psichine sveikata bei sugeba pasirūpinti savo šeimos nariais be jokių priverčiamųjų medicininių priemonių. Deja, nei nugydantys gydytojai-specialistai, nei prokuroras, nei teisėja , to nenori matyti.

Manome, kad Jūsų pasakyti teisme teiginiai turi pavadinimą – „stručio” politika. Manome, kad ir palaikydamas kaltinimą, prokuroras turi vertinti konkrečia problemą ir per viešą interesą.

Jei manote, kad kaunietė ir mes, piliečiai, pagal Jūsų stručio politiką, kliedime, tai negi reikia mus vežti gydyti į Rokiškį? Jei gydymas vyksta ambulatoriškai, tai reikalinga viena suma ir jei stacionare, tai trigubai didesnė. Išlaikoma armija „darmajedų„, kurie turi ne tik gydyti, bet ir saugoti 24 valandas. Ar tai nėra akivaizdus biudžeto lėšų švaistymas?

Kai kaunietė ėmė domėtis, kaip pateko į gydytinų sąrašą ir nutarė, kad tai piktnaudžiavimas, dėl to ji kreipėsi į STT, tai jai psichiatrai nustatė ligą – kliedesiai.

Kokie kliedesiai? Atvirkščiai, manome, jog Jūsų poziciją reikia įvertinti, kaip pagalbą biudžeto švaistytojams. Tai tikrovė, kurios Jūs, prokurore, nenorite matyti ir su negerovėmis kovojančią moterį siunčiate gydytis į Rokiškį. Šiandien kaunietė, o rytoj mes, aktyvūs piliečiai, būsime siunčiami, kaip sovietiniais laikais į „psichuškę„.

Kas vyksta Lietuvoje, ar ji dar liberalioji demokratinė? Ar dar galima kritikuoti, skųsti valstybines institucijas?

Kviečiame susitikti 2021 m. birželio mėn. 29 d. 14 val. Atvyksime, piketuosime adresu Maironio g. 30

Virginijus Partaukas, tel. 860344258

Virginija Jurgilevičienė tel., 864024954

Facebook komentarai
});}(jQuery));