Pratasevičiaus pagrobimo tikslas – Baltarusijos visiška izoliacija ir prijungimas prie Rusijos

bela

bela

Lenkų politologas Xavier Messing : ” Baltarusijos tarnybų vykdoma operacija yra kelių aukštų provokacija, kuria siekiama kito, daug svarbesnio tikslo. Išprovokuoti Baltarusijai nepalankią situaciją – kraštutinę tarptautinę izoliaciją, kuri galiausiai įteisintų Rusijos planą absorbuoti Baltarusiją.

 

ATSKLEIDIMAS. Prataševičiaus pagrobimas – Lietuvos tarnybų klaida? Kodėl lietuviai leido jam rizikingai skristi? „Lenkijoje jis buvo pavyzdingai saugomas”.

 

https://wpolityce.pl/swiat/552167-ujawniamyporwanie-pratasiewicza-to-wpadka-litewskich-sluzb?s=07&fbclid=IwAR141J87Kzx8WCX9iHHfCxKfDJpiMHv-fbp9XqhRb0oN4JQvTS-ybaPQWjI

Portalo Polityka.pl išvados rodo, kad Minsko oro uoste pagrobtam Ramanui Prataševičiui galėjo būti nepakankamai užtikrinta kontržvalgybinė apsauga. Mūsų pašnekovai klausia, kodėl jis rizikavo rizikingai skristi per Baltarusijos teritoriją? Jei Prataševičius vis dar būtų Lenkijoje, jis vis dar galėtų pasinaudoti Lenkijos specialiųjų tarnybų, kurios puikiai užtikrino jo saugumą, parama. Tačiau jis pasirinko Vilnių.

 

TAIP PAT SKAITYKITE: Tikrasis Baltarusijos lėktuvo užgrobimo tikslas? Messingas: „Išprovokuoti kraštutinį ostrakizmą, kuris įteisintų planą įtraukti Baltarusiją į Rusijos sudėtį”.

TAIP PAT SKAITYKITE: ES nori, kad būtų atliktas tarptautinis tyrimas dėl nusileidimo Minske! „Baltarusijos valdžios institucijos sukėlė pavojų keleivių ir įgulos saugumui.”

Jau neabejojama, kad Baltarusijos ir Rusijos specialiosios tarnybos įviliojo į spąstus Baltarusijos žurnalistą, kurį akylai stebėjo agentai. Jie puikiai žinojo, kokį skrydį pasirinko Prataševičius, o lėktuve tikriausiai buvo Putino arba Lukašenkos agentų. Ar opozicijos žurnalisto pagrobimas buvo Lietuvos specialiųjų tarnybų klaida? Jie turėjo užtikrinti jo saugumą. Mūsų duomenys rodo, kad Prataševičių, kaip ir kitus opozicionierius iš Baltarusijos, kurie pernai rado globą Lenkijoje (Prataševičius dar 2019 m.), uoliai saugojo mūsų specialiosios tarnybos. Tai pasakytina ir apie patį žurnalistą, kuris buvo sulaikytas sekmadienį, Minsko režimui įvykdžius chuliganišką provokaciją.

Kodėl lietuviai leido jam skristi?
Informatorių teigimu, Lietuvos specialiosios tarnybos turėjo neleisti Prataševičiui skristi Baltarusijos oro erdvėje. Tai, kad Lietuvos tarnybos neturėjo pakankamos kontržvalgybinės apsaugos, galėjo palengvinti Rusijos ir Baltarusijos saugumo tarnybų veiksmus. Tokios apsaugos baltarusių žurnalistas galėjo tikėtis ir būdamas Lenkijoje. Tačiau savo veiklos vieta jis pasirinko Lietuvą. Kodėl?

Baltarusijos opozicija Lenkijoje nėra monolitas. Galbūt būtent vidinė trintis lėmė, kad Ramanas Prataševičius pasirinko Lietuvą? Kita vertus, lietuviai labai aktyviai dalyvauja kovoje prieš Baltarusijos režimą. Blogai, kad lenkų tarnybos nebegalėjo apsaugoti Prataševičiaus. Lietuvoje ši užduotis perduota vietos tarnyboms – sako vienas iš mūsų pašnekovų.

Taip pat gali būti, kad Pratasevičius nepaisė Lietuvos tarnybų perspėjimų ir pats rizikavo pavojingai pabėgti. Šiandien atsakyti į šį klausimą neįmanoma. Viena yra aišku. Šiandien Nexty žurnalistas pagrįstai baiminasi dėl savo gyvybės. Kaip „teroristui” Baltarusijos režimas jį gali nuteisti mirties bausme.

Šokiruojanti provokacija
Vakar iš Atėnų į Vilnių skridęs lėktuvas su Ramanu Pratasevičiumi buvo priverstas leistis Minske. Priežastis – tariamas pavojaus signalas dėl bombos, tačiau „Ryanair” lėktuvą lydėjo iki dantų ginkluotas Baltarusijos karinių oro pajėgų naikintuvas. Žurnalisto likimas nežinomas. Jis tikriausiai yra viename iš Minsko sulaikymo centrų.

WB

Facebook komentarai
});}(jQuery));