Tėvų forumas : vyriausybė jaučiasi išrinkta, neklystanti, neatšaukiama, už nieką neatsakanti ir kurčia žmonių interesams

178349508_103851431862812_9079844828305497410_n

178349508_103851431862812_9079844828305497410_n

Asociacijos „Tėvų forumas” vadovas Darius Trečiakauskas įvertino Šimonytės vyriausybės sprendimą „nuleisti” savivaldybėms spręsti klausimą dėl mokyklų atidarymo:

Kokia jūsų nuomonė dėl vyriausybės sprendimo pačioms savivaldybėms spręsti dėl vaikų gražinimo į mokyklas?

Mes apie tai jau diskutavome LRt laidoje – vyriausybė atsakomybę numeta toliau nuo savęs, tačiau iškelia tokias sąlygas, kurių neįmanoma įgyvendinti.  Kitaip sakant, duoda geležines klumpes, kurias sunešiojęs, galėsi būti laisvas.

Kitaip sakant, vyriausybė nusišalina nuo šios problemos sprendimo?

Jie nenusišalina, tačiau padaro taip, kad vaikų grįžimas į mokyklas būtų neįmanomas. Tai yra tas pats, kas pasakyti, kad leidžiama grįžti į baseinus, tačiau pilti vandenį į juos draudžiama. Vyriausybė viską taip sudėlioja, kad tas įpareigojimas, kurį ji numeta savivaldos lygmeniui, taptų neįgyvendinamas. Čia lygiai tas pas, kas buvo ir pernai rugsėjo 1 d., kai vyriausybė numetė atsakomybę mokyklų administracijai, bendruomenėms  ir mokyklų vadovams įgyvendinti sąlygas, kurių faktiškai įgyvendinti neįmanoma.

O ką darys savivaldybės?

Aš nesu nė vienos savivaldybės narys, jų reikėtų klausti. Aš manau, kad kiekviena savivaldybė yra labai skirtinga – viskas priklauso nuo ten sėdinčių žmonių. Yra Šiaulių metas Visockas ir merė Živilė Pinskuvienė, kurie vienaip reaguoja į tokią situaciją, tačiau kitoje pusėje yra Kauno meras Matijošaitis ir Vilniaus meras Šimašius, kurie į tą pačią situaciją reaguoja visiškai kitaip. Mes žinome, kad tėvai buvo susirinkę prie Kauno savivaldybės ir išsakė savo teisėtus lūkesčius. Tačiau šiandien mūsų valdžia masto taip – jie yra išrinkti, neklystantys, neatšaukiami, už nieką neatsakantys ir niekas neturi teisės reikalauti, kokius žmonių lūkesčius  jie turi atstovauti.

Tačiau ar Tėvų asociacija užims kažkokią poziciją dėl tokių sprendimų?

Pozicija susiformuoja tada, kai susiformuoja nuomonė ir atsiranda kažkokia tai patirtis iš savivaldybių reakcijos. Šiandien pozicija yra tokia, kad vyriausybė numetė atsakomybę, o savivaldybės nežino, ką daryti. Tai kaip mes galime į tai reaguoti? Mes tiks konstatuojame faktą, kad valdžia neprisiima jokios atsakomybės ir nedaro jokių realių veiksmų, ir savo veiksmais parodo, kad ji visiškai nesuinteresuota, kad vaikai grįžtų į kontaktinį ugdymą.

Kitaip sakant, tas atsakomybės permetimas savivaldybės nesustabdys Tėvų asociacijos ieškinio valstybei dėl mokyklų uždarymo?

Žinoma kad ne, nes mes turime visą praėjusių metų retrospektyvą. Kai šis ieškinys bus parengtas, mes jį viešai paskelbsime Tėvų forumo puslapyje.

Tačiau vis tiek – kaip jūs manote – ar bus atnaujintas kontaktinis mokymas mokyklose?

Kaip jūs manęs galite klausti, jeigu aš nesu nei vyriausybės narys, nei operacijų vadovas. Nuo ko tai priklauso? Nežinau, šiandien atrodo, kad žmonės, sėdintys valdžioje priklauso nuo kažko kito, o ne nuo žmonių, nes sprendimai, kurie priimami, nepateisinami nei sveiku protu, nei logika, nei tautos ir valstybės interesais.

Facebook komentarai
});}(jQuery));