Saugokite vaikus – SAM jau daro su jais „biomedicininius tyrimus”

mokslo

mokslo

Atkreipkite dėmesį į dokumento turinį, ir kiek teko perskaityti kelis nutarimus e-seimas portale, visa tai ruošiama jau senai, ir visa tai pareina iš suš…os Europos…
Saugokit savo vaikus, švieskite, kalbėkite su auklėtojom, mokytojom, būrelių vadovais, kad įspėtų, paskambintų jei apie tai išgirs, nes man skaitant šias rekomendacijas liūdna ir baisu darosi ką jie gali padaryti su vaikais, ir net be jūsų žinios.
Gal aš klystu, bet matau tokią spragą rekomendacijoje, kad ir be tėvų sutikimo gali kalbėti, ir net leisti vaikui pasirašyti.
Kodėl taip manau?
Cituoju – „Tyrėjas turi įvertinti, ar pateikiama informacija bus suprantama konkrečiam tiriamajam. Tyrėjas privalo dokumentuoti sutikimo procesą, paaiškindamas, ar tiriamasis gebėjo suprasti informaciją apie biomedicininį tyrimą.
Rekomenduojama vaiką apie galimybę dalyvauti biomedicininiame tyrime informuoti tik jei tėvai jau yra informuoti ir pritartų vaiko dalyvavimui jame. Jei tėvai dalyvavimui tyrime nepritaria, vaikas neturėtų būti informuojamas.”
Tyrėjas įvertins (neparašyta ar dalyvaujant tėvams), ir paskutinis sakinys – „Jei tėvai dalyvavimui tyrime nepritaria, vaikas neturėtų būti informuojamas.” – Man kai susidūrusiam su įstatymais tas žodis “neturėtų” labai slidus. Ir teismas pasakys jei “nedraudžiama” tai reiškia nepažeidė.
Gal aš per daug įtarus, pasiklausinėkite teisininkų, gal aš klystu. Gal yra kiti teisės aktai kurie apsaugos nuo tokių veiklų, bet matant kas vyksta dabar su testais ir skiepais abiturientams, testais tik mokytojams, matant kas vyksta su konstitucija – manau atsargumo nebus per daug.
Kai tik gausiu atsakymą – persiųsiu visiems. O jei norite paklausti patys – jų el. paštai dokumente.
Darius
2021.03.29
vaikai
vaikai1
vaikai2
Facebook komentarai
});}(jQuery));