30 mln. eurų finansavimas „Agrorodeo“ padės realizuoti prognozuojamą rekordinį grūdų derlių

30 mln. eurų finansavimas „Agrorodeo“ padės realizuoti prognozuojamą rekordinį grūdų derlių

 

Žemės ūkio prekybos kompanijai „Agrorodeo“ DNB bankas kartu su SEB banku suteikė 30 mln. eurų kredito liniją, kuri bus skirta apyvartinėms lėšoms finansuoti. Finansavimas padės bendrovei realizuoti šiais metais šalyje prognozuojamą rekordinį grūdų derlių.

 

„Prognozuojama, kad šiais metais grūdų derlius Lietuvoje bus didžiausias per paskutinius 20 metų ir sieks 5,5 mln. t, o situacija tarptautinėse rinkose leis būsimą derlių realizuoti palankiomis sąlygomis. Džiaugiamės galėdami tęsti bendradarbiavimą su vienu iš didžiausių grūdų supirkėjų Lietuvoje, grūdų augintojams siūlančiu inovatyvius sprendimus, leidžiančius valdyti apyvartinio kapitalo poreikius bei grūdų kainų rizikas“, – sako Andrius Načajus, DNB banko prezidento pavaduotojas ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas.

 

Pasak „Agrorodeo“ bendrovės generalinio direktoriaus Roberto Lapinsko, 30 mln. eurų finansavimas bendrovei itin svarbus dėl laukiančių iššūkių eksporto rinkoje.

 

„Šiais metais planuojamas 3,7 – 4,0 mln. t kviečių derlius būtų rekordinis Lietuvos istorijoje. Tik derliaus laukimo džiaugsmą gali kiek aptemdyti eksporto rinkos susitraukimas. Pačios Afrikos ir Vidurio Rytų šalys šiais metais užsiaugino geresnį derlių, todėl susidomėjimas lietuviškais grūdais yra stipriai sumažėjęs. O ir šalys kaimynės – Ukraina ir Rusija – planuoja ne mažiau gausų derlių, tad konkurencinė kova dėl eksporto rinkų bus žymiai stipresnė“, – teigia žemės ūkio kompanijos „Agrorodeo“ vadovas.

 

Pernai Lietuvos žemdirbiai užaugino 5,1 mln. tonų javų ir tai buvo iki šiol didžiausias visų laikų derlius Lietuvoje.

 

Daugiau informacijos:

 

Rasa Petruškevičiūtė

 

AB DNB bankas      

 

Atstovė spaudai

 

Tel. (8 5) 239 3773

Facebook komentarai
});}(jQuery));