Pandemija atnešė Bill Gates daugiau nei 10 mlrd. dolerių pelno

bill

bill

Pasirodžius daugybei pranešimų apie šalis, stabdančias vakcinavimą AstraZeneca vakcina ir mirtis, žinoma nesusijusias su vakcinomis:
netruko pasisakyti ir Pasaulinė Sveikatos Organizacija:
Juk mes žinome posakį Follow the Money, ar ne?
Taigi, follow.
Kas kas yra didžiausias privatus PSO finansinis donoras?
Taip, atspėjote: pasaulio geradaris Bill’as Gates’as:
United States of America: $281,063,159
Bill & Melinda Gates Foundation: $228,970,196
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland: $205,262,406
GAVI Alliance: $158,545,964.
GAVI aljanso pagrindinis savininkas taip pat yra Bill’as Gates’as.
O dabar atsigręžkime į AstraZeneca:
„2020 m. spalio 7 d.: žurnalas „Nation“ pradėjo tyrinėti investicijas, kurias Billo ir Melindos Gates’ų fondas galimai turi farmacijos įmonėse, norinčiose gaminti vakcinas COVID-19. Gates’ų fondas yra pagrindinis „Gavi” vakcinų aljanso ir „CEPI“, (pasirengimo epidemijai inovacijų koalicijos) rėmėjas, taip pat vienas iš Pasaulio sveikatos organizacijos COVAX priemonės ir pažangių rinkos įsipareigojimų fondų lyderių. Nors šis finansavimas yra labai sveikintinas, jis grindžiamas dabartinėmis PPO intelektinės nuosavybės taisyklėmis, kurios privačioms įmonėms 20-čiai metų suteikia naujų vaistų monopolines teises, išskyrus išimtis, kurias sunku naudoti net pandemijos metu.
Gates’as pastūmėjo Oksfordo universitetą pristatyti savo pagrindinį „kandidatą” į COVID-19 vakciną partnerystei su „AstraZeneca“, kaip neseniai pranešė „Bloomberg“ ir „Kaiser Health News“. Tai pakeitė universiteto produkto platinimo modelį iš atviros licencijos platformos, sukurtos tam, kad jo vakcina būtų laisvai prieinama bet kuriam gamintojui į išskirtinę „AstraZeneca“ kontroliuojamą licenciją.
Gates’as įtikino tai padaryti, nes CEPI finansuoja Oksfordo universiteto skiepų projektus 384 mln Amerikos dolerių suma. Gates’ų fondas taip pat tiesiogiai skyrė šimtus milijonų dolerių universitetui per labdaros dotacijas įvairiems projektams, įskaitant ankstesnį universiteto Jennerio instituto finansavimą, kuris kuria Oksfordo vakciną COVID-19.
Oksfordas ir „AstraZeneca“ viešai pažadėjo atsisakyti pelno ir suteikti sąžiningą prieigą prie savo vakcinos, jei tai pavyks, tačiau nė viena nepateikė išsamesnės informacijos. Kitos kompanijos prisiėmė panašius humanitarinius įsipareigojimus, tačiau jos ir toliau siekia tradicinio verslo modelio, pagrįsto išskirtinėmis licencijomis, skirtos pelnui gauti, o ne skatinti sąžiningą prieigą.
„Jei pakeisime jūsų pramonės reguliavimo būdą arba būdus, kuriais norite, kad būtų gaminami ir tiekiami vaistai ar vakcinos“, – sako KM Gopakumaras, trečiojo pasaulio tinklo teisinis patarėjas, įsikūręs Indijoje, – tai neabejotinai paveiks šių bendrovių verslo modelį, taip pat Gates’o fondo investicijas. Taigi jie naudoja savo pinigus status quo stiprinimui“.
Fondas iš savo 2,5 milijardo JAV dolerių vertės strateginių investicijų fondo skyrė 250 milijonų JAV dolerių darbui su COVID-19, įskaitant investicijas į Gilead, COVID-19 gydomojo vaisto „Remdesivir“ savininką, ir „CureVac“ – Vokietijos kompaniją, kuriančią COVID-19 vakciną. .
Remiantis „Forbes“ skaičiavimais, Bill’o Gates’o privatus turtas, siekiantis maždaug 115 mlrd. JAV dolerių per pandemiją padidėjo daugiau nei 10 mlrd. Tačiau skaidrumo trūkumas reiškia, kad yra mažai informacijos apie asmeninių investicijų į įmones, dirbančias su COVID-19, detales.”
Facebook komentarai
});}(jQuery));