Hab. dr. Eduardas Vaitkus : „Kodėl visi kūdikiai skiepijami nuo hepatito B, kuris perduodamas tik sekso metu?”

vaitkus

vaitkus

Lietuvos Respublikos Sveikatos Apsaugos
Ministrui Arūnui Dulkiui
Eduardas Vaitkus
Lietuvos pilietis
gydytojas, hab.dr.
PAREIŠKIMAS
2021-01-02
(skiepai nuo virusinio hepatito B)
Lietuvoje pirmą gyvenimo parą naujagimiai skiepijami Hepatito B vakcina. Tai yra būtina tais atvejais, kai motina serga (yra nešiotoja) šia virusine liga.
Galima prognozuoti, kad per metus būna 10-15 tokių atvejų. Tačiau skiepijami pirmą gyvenimo parą visi – apie 30 000 naujagimių.
Iš farmacinio biznio pozicijos viskas aišku – yra skirtumas parduoti 50 skiepų ar 100 000 skiepų per metus (1 asmeniui – 3 dozės). Valstybės kompensuojami skiepai .
Būtina akcentuoti, kad naujagimiai yra skiepijami nuo viruso, kuris perduodamas SEKSO metu ar vartojant intraveninius narkotikus.
Skiepas veiksmingas mažiausiai 15 metų. Tolesnis veiksmingumas yra labai individualus – kai kam gali tęstis ir ilgiau.
Taigi, kai paskiepyti vaikai pradeda seksualinį gyvenimą , skiepų apsauginis veikimas dažnai būna pasibaigęs.
Ne taip seniai ir SAM , ir ULAC tinklalapyje buvo MELAGINGAI teigiama, kad skiepų pagalba Lietuvoje apie 10 kartų sumažėjo sergamumas virusiniu hepatitu B. Šio melo tikslas buvo akivaizdžiai paprastas – toliau pagrįsti skiepijimą šia vakcina.
Elementari alternatyva – nėščias ištirti dėl Hepatito B , ir paskiepyti TIK tuos naujagimius, kuriems gimimo metu buvo rizika užsikrėsti šiuo virusu.
Suprantu, kad farmacinių firmų interesas šiuo atveju nukentėtų.
Šio skiepo komplikacijų klausimo neliečiau.
Prašau Jūsų informuoti mane kokie medikai rekomendavo SAM ministrui įtraukti šiuos skiepus į kompensuojamų privalomų skiepų planą ir kokie valdininkai tarpininkavo pasirašytinai.
Prašau Jūsų apsvarstyti mano pateiktus elementarius faktus ir PRIVALOMA tvarka skiepyti TIK TUOS naujagimius, kurių motinoms buvo nustatytas virusinis hepatitas B.
Prašau Jūsų nebekompensuoti valstybės lėšomis VISŲ naujagimių skiepijimą nuo virusinio B hepatito.
Prašau įvertinti valstybės tarnautojų (jeigu jie dar dirba) ir medicinos “autoritetų” veiką, rekomenduojant VISUS naujagimius pirmą gyvenimo parą skiepyti šia vakcina.
Pagarbiai
Eduardas Vaitkus
Facebook komentarai
});}(jQuery));