Prof. Algimantas Kirkutis : Ši infekcija nėra pati grėsmingiausia, nes ji nedaug viršija gripo padarinius

A_Kirkutis

A_Kirkutis

Mieli bičiuliai, stebėdamas ligoninėje ir žiniasklaidoje situaciją aplink COVID-19 viruso sukeltą pandemiją pasigendu mokslininkų suformuluotos vieningos nuomonės apie šio viruso kilmę, patogenezę ir apsisaugojimo nuo jo priemones.
Noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kad tai ne pirma ir ne paskutinė tokio pobūdžio infekcija, paveikusi žmoniją. Istorijoje mes turime ženkliai skaudesnių faktų, kuriuos visus sėkmingai įveikėme. Ši infekcija, kurią PSO vadina pandemija, nors apie tai galima būtų ir padiskutuoti, nėra pati grėsmingiausia. Jos sukeltas sergamumas ir mirštamumas tik nedaug viršija mums įprasto gripo padarinius. Nežinau tikrų priežasčių kodėl taip atsitinka, tačiau vienpusiškuose žiniasklaidos paaiškinimuose apie susidariusią situaciją dažnai pritrūksta rimtos mokslinės argumentacijos, o kartais net ir elementarios logikos. Visa tai provokuoja visuomenėje visai nereikalingą pasimetimą, neviltį ir net grėsmę kilti panikai. Ypač tai ryšku, kada kalbama apie vakcinavimą nuo šios infekcijos. Jeigu Bilo Geitso (Bill Gates) ketinimas suvakcinuoti didžiąją dalį pasaulio žmonių tam, kad apsaugoti juos nuo pandemijos yra nuoširdus tada jis sveikintinas, tačiau diskutuotinas, nes, mano galva, jis yra akivaizdžiai perteklinis. Reikia prisiminti, kad šalia dirbtinių apsisaugojimo nuo patogeninių virusų priemonių (vakcinos), mes turime ir natūralias (natūralus imunitetas), kurios nuo virusų mus saugojo milijonus metų. Jeigu dabar atsitiko kažkas tokio, kad šios priemonės tapo neveiksmingos, tada reikia konkrečiai, pasiremiant moksliniais tyrimais, paaiškinti tai, nurodant priežastis ir galimas pasekmes. Deja niekas aiškiai iki šiol to nepadarė. Iš žiniasklaidos mes girdime tik daug įvairių prielaidų ir spekuliacijų, kurios tendencingai kalba apie būtinumą visiems vakcinuotis. Pastaruoju metu viešumoje platinama informacija jog artimiausiu laiku mus pasieks keletas tūkstančių pirmųjų vakcinų nuo COVID-19 infekcijos. Diskutuojama, kokios gyventojų grupės ir kokiomis sąlygomis turėtų būti vakcinuojamos pirmiausia. Norint atsakyti į šį klausimą, kaip ir kituose socialiniuose procesuose, kuriuos siekiama teisingai suvaldyti, taip ir čia, svarbu įžvelgti logiką ir tendencijas.
Dalinuosi su Jumis savo situacijos suvokimu (žr. schemą). Siekiant sukonkretinti šį požiūrį ir detalizuoti schemą reikalingi moksliniai tyrimai ir visuomenės pritarimas. Tikiuosi, kad šiam darbui atlikti dabartinė LRV suras reikalingų kompetencijų ir resursų.
Facebook komentarai
});}(jQuery));