Karolis Venckus : Prezidento malonė Snaudenui ir Asandžui

Prezidento malonė Snaudenui ir Asandžui
Pasibaigiant JAV prezidento kadencijai, išeinantis prezidentas dažnai suteikia šūsnį malonių (kartais dėl asmeninių priežasčių, kartais dėl noro turėti didesnį istorinį palikimą). Tikėtina, kad paskutinėmis savo kadencijos dienomis JAV prezidentas Trampas taip pat pasirašys ne vieną malonę (net buvo užsiminęs apie malonę sau).
Paskutines kelias savaites pasirodė kaip niekada daug raginimų iš JAV politikų suteikti prezidentinę malonę Džiulijanui Asandžui, kuris nuo 2012 metų gyveno Ekvadoro ambasadoje, o nuo 2019 metų yra sulaikytas Britų policijos ir laukia ekstradicijos į JAV, kur jam gresia 18 kaltinimų ir 175 metai kalėjime už tai, kad paviešino įslaptintą informaciją kaip JAV kariuomenė žudo civilius. Taip pat siūloma suteikti malonę Edvardui Snaudenui, buvusiam NSA darbuotojui, kuris paviešino, kad JAV vyriausybė renka milijonų JAV gyventojų telefoninę informaciją, jam pateikti trys kaltinimai ir gresia 30 metų kalėjimo.
Didžiausią nerimą kelia, kad abiems jiems yra pateikti kaltinimai pagal 1917 šnipinėjimo įstatymą, kas iš esmės reiškia, kad jiems sugrįžus (ar sugrąžintiems) į Jungtines Valstijas, nebus viešo teismo posėdžio, nebus įleidžiami žurnalistai, nebus įleidžiama visuomenė ir svarbiausia – nebus prisiekusiųjų.
Deja, nemaža dalis amerikiečių nebeatsimena, ką šie žmonės paviešino, o tiesiog prisimena daug metų per žinias kartotą frazę, kad jie paviešino įslaptintą informaciją ir yra valstybės išdavikai.
Turbūt geriausiai situaciją aprašė žurnalistas Isaac Saul:
„Bet koks D.Trumpą palaikantis respublikonas, kuris Snaudeną vadina „išdaviku“, tuo pat metu kalbėdamas apie „deep state“, yra veidmainis.
Bet koks demokratas, kuris Snaudeną vadina „išdaviku“, taip pat teigdamas, kad nori teisėsaugos ir kariuomenės atskaitomybės, yra veidmainis.”
Todėl gera šiandien matyti raginimus iš abiejų politinių partijų suteikti malonę Snaudenui ir Asandžui. „Kuomet nusikaltimo paviešinimas tampa blogiau už patį nusikaltimą, supranti, kad tave valdo nusikaltėliai”.
P.S. „Mūsiškiai” mėgsta pasisakyti visomis temomis, taigi galėtų irgi kokią rezoliuciją Seime priimti, kad paskatinti mūsų sąjungininkus gerbti žmogaus teises. Bet aišku, taip nebus…
Nuotraukoje gali būti: 2 žmonės, akiniai ir Priartinimas
Facebook komentarai
});}(jQuery));