A.Veryga padarė prielaidą, kad senukai buvo išleisti iš ligoninių namo … nepabaigtas sakinys -numirt?

A.Veryga galiausiai pripažino, kad stebimas bendrasis mirtingumo padidėjimas Lietuvoje yra susijęs su vyresnio amžiaus žmonių mirtingumu. Bet ne nuo koronos. Ne.
Jis susijęs su mirtingumu nuo širdies-kraujagyslių ligų. Bet vėlgi, ne nuo staigių, ne nuo insultų ar infarktų, o nuo lėtinių jų formų.
Veryga nedrįso paminėti, jog vyresnio amžiaus žmonės galėtų mirti ir natūraliai – dabartinė politika numato, kad mirti galima tik nuo ligos, o geriausiai, jei ta liga bus korona.
Tačiau, jis sąžiningai pripažino, kad tie senukai, apie kuriuos valdžia ir ją palaikantys trubadūrai rėkia, kad juos reikia saugoti, – tie senukai mirė nuo širdies ligų namuose, ne ligoninėje, ne daktarų apsuptyje. Kažkodėl….
Veryga nedrįso prisipažinti kokios galėtų būti to priežastys, tačiau jis padarė prielaidą, kad jie buvo išleisti iš ligoninių namo … nepabaigtas sakinys -numirt?
Nes pagalba (pirmoje eilėje) dabar teikiama tik sergantiems korona, net tada, kai ji nėra pagrindinė mirties priežastis šalies mirčių statistikoje:
Šis Verygos pasisakymas, daug ką nutylint ir daug ką pasakant tarp eilučių.. šio to vertas.
Plačiau su juo galima susipažinti pirmajame komentare po šiuo įrašu (nuoroda įdėta)
Nuotraukoje gali būti: vienas ar daugiau žmonių ir tekstas
Laikinasis sveikatos apsaugos ministras ir operacijų vadovas Aurelijus Veryga vakar nuotolinėje spaudos konferencijoje pranešė, jog situaciją su koronaviruso pandemija Lietuvoje vertina kaip labai sudėtingą, kuri niekaip nenori gerėti.
Ministras paminėjo jog vakar Covid valdymo komitete diskutavo apie naujas galimas papildomas priemones Covid pandemijos valdymui (iki šiol visos priemonės buvo tik nervinant žmones ir bloginant jų gyvenimą) apie kurias jau buvo kalbėta.
Tos priemonės, priminė ministras A. Veryga – buvo siūlyta mažinti viešose vietose leidžiamą susirinkti ir būriuotis žmonių skaičių – nuo 5 iki 2-ų asmenų,
A.Veryga paaiškino kodėl – mat kai kurie renginiai ar šventės, kurie nesivadina taip, vis tik sutraukia nemažai žmonių, pavyzdžiui, eglučių įžiebimai miestuose, todėl, deja, apgailestavo ministras, – panašu, kad gali iššaukti panašias pasekmes, kaip kad iššaukia lapkričio 1-2 dienos (Visų šventųjų, Vėlinės) žmonių judėjimas. Žinoma, mastelis nėra toks, pripažino operacijų vadovas, bet…pasekmių galime sulaukti panašių. Tikrai, labai gaila, apgailestavo prieš kamerą laikinasis ministras, kad nepaisant visų skaičių, nepaisant visos gąsdinančios informacijos, kokia ji bebūtų – ar tai būtų vaizdai, ar nuotraukos, ar pačių medikų pasisakymai, – panašu, kad žmonės nenusiteikę elgtis atsakingai, daro išvadą Aurelijus Veryga. Jie renkasi pabūti, pasižiūrėti į eglutės įžiebimus, stebisi operacijų vadovas ir priduria, jog eglutė per dieną tikrai nieku nedings, ir ją galima atvažiuoti apžiūrėti ir kitu metu, kai ten nebus kitų žmonių. Politikas atkreipė dėmesį, kad Vilniuje eglutės įžiebimo metu netgi formavosi kamščiai – o tai reiškia, kad žmonės epidemiologų paraginimų vis tiktai negirdi, apgailestavo A. Veryga. Grįždamas prie kito siūlymo išsakyto Covid valdymo komitete jis labai aptakiai ir neaiškiai paminėjo, jog buvo siūloma drausti reklamuoti akcijas ir išpardavimus, mat juose skelbiamos išpardavimai ir kainos po kurių kviečiami pirkėjai, ir tik pabaigoje, esą siūloma pirkti elektroninėse parduotuvėse.
A. Veryga, kaip jis išsireiškė, nori pakartoti, jog yra tokia galimybė apsipirkti ir nuotoliniu būdu (jis nepasidomėjo, todėl nežino, kad ne visos parduotuvės turi įsirengusios elektronines parduotuves ir ne visos savo prekėmis ar paslaugomis gali prekiauti internetu), todėl, pasak jo, dovanų savo artimiesiems Kalėdoms galite nusipirkti ir nevažiuodami į prekybos centrą ir nusiųsti paštu ar siuntų tarnybų paslaugomis, nerizikuojant nei savo, nei artimųjų sveikata. Vėl grįžtant prie Covid valdymo komiteto – ministras pranešė, jog jame buvo kalbama apie šeštąją Covid-19 vakciną įsigyjant ją iš kompanijos Moderna, pagal išankstinio pirkimo sutartį – tai komitete buvo pritarta šios vakcinos pirkimui. Trečiadienį laikinosios vyriausybės pasitarimui bus teikiamas toks sprendimas aptarimui ir pagal viską šios vakcinos Lietuva galėtų gauti beveik 500 tūkstančių dozių, – informavo laikinasis sveikatos apsaugos ministras. Ir pabaigai ministras paliko, galbūt dar vieną gerą naujieną (jis taip išsireiškė), kad esant daugeliui vakcinų gamintojų, – Lietuva turės vakcinų perteklių, ir mūsų diplomatai dirba su šalimis, kurios negali jungtis prie bendrų Europos Komisijos organizuojamų pirkimų – neturi tokios prabangos kaip mes, be ironijos pasakė ministras – tai viena tokių šalių atsiliepė į Lietuvos siūlymą yra Gruzija (Sakartvelas naujoviškai), kuri padėkojo už Lietuvos suteiktą galimybę įsigyti vakcinos perteklių, jeigu toks būtų.

Taip pat ministras informavo, kad nuo šiol asmenims, kurie perserga Covid-19 liga, tris mėnesius po ligos, net ir turėjus aukštos rizikos kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu – izoliuotis nebereikės. Tačiau 14 dienų rekomenduojama stebėti savo sveikatos būklę, priminė A.Veryga, o atsiradus bent menkiausiems simptomams reikėtų kreiptis į gydytoją. Operacijų vadovas atkreipė dėmesį į augantį bendrą mirtingumą, lyginant su pavasariu, kuris neperžengė bendro vidurkio. Didžiausias mirčių procentas yra 80-89 metų gyventojų amžiaus grupėje, patikslino pranešėjas. Kol kas galima pasakyti tik tiek, jog didžioji dalis tų mirčių yra siejama su širdies-kraujagyslių ligomis, bet ne infarktu ar insultu (ir ne su Covid-19, – ko nedrįso paminėti A.Veryga), t. y. mirčių priežastys nėra susijusios su staigiomis mirtimis. Ir dar, pabrėžė ministras – tos mirtys įvyksta namuose, o ne gydymo įstaigose (gydymo įstaigos tokių pacientų, greičiausia, jau nebepriima – infa.lt). Jaunesnėse amžiaus grupėse vertinant absoliučius skaičius kai kur netgi matosi mirčių sumažėjimas, praneša A.Veryga – matyt mažėja mirčių, kurios susijusios su išorinėmis mirties priežastimis. O vyresnio amžiaus grupės žmonių kategorijoje, pasak ministro, buvo duoti nurodymai išsiaiškinti, ar tie mirę žmonės nebuvo išrašyti iš ligoninių po gydymo ir kokią jie buvo gavę pagalbą, kad galima būtų įvertinti kokių galima būtų imtis priemonių siekiant sumažinti ar stabdyti tą augantį mirtingumą (ne nuo Covid). Toliau ministras kalbėjo apie kaukių dėvėjimo pažeidimus ir eilinį kartą apgailestavo dėl visuomenės kai kurių narių neatsakingumo.

Plačiau:
https://infa.lt/53998/a-veryga-pranese-jog-situacija-su-koronaviruso-pandemija-lietuvoje-vertina-kaip-labai-sudetinga-kuri-niekaip-nenori-gereti/?fbclid=IwAR3679reuGVR8CGoyybsxK9QBcJr9TUJ09C5kr2b9NKeWXOChx2mqNO1Uyg

Facebook komentarai
});}(jQuery));