2015 m. pirmąjį pusmetį per 3200 daugiabučių namų gyventojų džiaugiasi renovacijos nauda

2015 m. pirmąjį pusmetį per 3200 daugiabučių namų gyventojų džiaugiasi renovacijos nauda

 

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa įgauna pagreitį ir yra šalies prioritetinis projektas, padedantis užtikrinti sėkmingą būsto energinio efektyvumo didinimą. Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, nuo 2015 metų pradžios iki birželio pabaigos įgyvendinti jau 107 projektai, taigi virš 3200 daugiabučių savininkų teigiamai vertina renovacijos teikiamą pranašumą.

 

BETA, Aplinkos ministerija bei kitos organizacijos, prisidedančios prie daugiabučių namų renovacijos proceso Lietuvoje, tokį rezultatą pasiekė per pusmetį, o tuo tarpu pernai per visus metus iš viso renovuoti vos 123 daugiabučiai namai.

 

2013 m., patvirtinus naują daugiabučių namų atnaujinimo modelį ir įtraukus savivaldybes, pagal įgyvendintų projektų skaičių lyderiaujančią poziciją užima Ignalinos rajonas, kuriame įgyvendinti 44 projektai, Klaipėdoje – 25, Kaune – 22, Tauragės rajone – 18, Vilniuje – 14 projektų.

 

Pasiteisinus savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programai, nuspręsta išplėsti savivaldybių energinio efektyvumo programas. „Pagal tokį pat finansinį, organizacinį ir techninį modelį nutarta atnaujinti ne tik daugiabučius namus, bet ir savivaldybių viešuosius pastatus. Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė parengė ir patvirtino Viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programą, o šiuo metu jau baigiamos ruošti finansinės priemonės šios programos įgyvendinimui“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

 

  Įvertindama jau pasiektus rezultatus, Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė akcentuoja, jog planuojama nuo pavienių projektų pereiti prie atrinktų kvartalų energinio efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimo. „Šiuo metu pradėti įgyvendinti demonstraciniai projektai Šiaulių, Utenos ir Birštono savivaldybėse. Su ekspertais iš Vokietijos rengiamos atrinktų demonstracinių kvartalų programos. Šios patirties pagrindu dar šių metų antroje pusėje bus pradėta rengti nacionalinė kvartalų energinio efektyvumo didinimo programa“, – sako D. Matonienė.

 

Projekto įgyvendinimo metu savivaldybėms teikiama pagalba atrenkant neefektyviausiai energiją naudojančius namus. „Vokiečių ekspertai parengs energinio efektyvumo didinimo programą, kuri pasitarnaus ne tik demonstraciniams projektams atrinktoms savivaldybėms, bet ir kitoms, besirengiančioms įgyvendinti energinio efektyvumo didinimo programas“, – įsitikinęs BETA vadovas V. Serbenta.

 

Per šiuos metus jau 500 daugiabučių namų gyventojų pajus gerenes gyvenimo sąlygas, džiaugsis sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą ir kitais renovacijos malonumais“, – teigia V. Serbenta. Pasak V. Serbentos, šiemet planuojama įgyvendinti dar apie 400 projektų.

 

Remiantis BETA birželio 26 d. duomenimis, šiuo metu atnaujinimo darbai vyksta prie 1232 daugiabučių namų, dėl 228 namų modernizavimo vyksta rangos darbų konkursai, finansų įstaigų pritarimą gavo 285 daugiabučiai.

 

BETA yra suderinusi 1452 investicijų planus, iš kurių 185 pastatų gyventojai sutinka pradėti renovaciją ir artimiausiu metu kreipsis į finansų įstaigas dėl finansavimo.  

Facebook komentarai
});}(jQuery));