Žurnalistas V. Kvedaras dėl A. Guogos teiginių kreipėsi į teismą


Žurnalistas V. Kvedaras dėl A. Guogos teiginių kreipėsi į teismą

Reaguodamas į 2019 m. balandžio 27 d. Antano Guogos asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskleistus melagingus ir tikrovės neatitinkančius teiginius, š. m. gegužės mėn. 14 d. dienraščio „Kauno diena“ žurnalistas Valdas Kvedaras per atstovaujantį advokatą kreipėsi į  Vilniaus miesto apylinkės teismą (toliau Teismas) dėl garbės ir orumo gynimo. 

Vykdydamas tiesioginę profesinę veiklą, žurnalistas oficialiais užklausimais kreipėsi į A. Guogą bei įvairias institucijas, siekdamas apie šį asmenį bei jo veiklą surinkti kuo išsamesnę, faktais ir liudijimais pagrįstą medžiagą. A. Guoga į jam pateiktus klausimus nei raštu, nei žodžiu neatsakė.  Pabrėžtina, kad Antanas Guoga yra viešas asmuo, Europos Parlamento (EP) narys nuo 2014 metų, atstovauja Lietuvą ir Europos Sąjungą ir vėl kandidatuoja 2019 m. EP rinkimuose.

Sužinojęs apie atliekamą žurnalistinį tyrimą, o taip pat savo buvusio verslo partnerio Andrius Kolesniko knygos „Gero nešiojimo“ paskelbimą bei joje atskleistus faktus apie A. Guogos verslo principus ir moralę,  A. Guoga savo „Facebook“ paskyroje teigė, kad „Šios knygos startą lydėjo gerai organizuota vieno, dėl šmeižto jau teisto žurnalisto Kvedaro laiškų kampanija svarbiausiems valstybės pareigūnams: ministrams, universitetų vadovams, mano verslo partneriams Lietuvoje ir užsienyje, projektų, kuriuos remiu, atstovams. Tokiomis priemonėmis mestas milžiniškas šešėlis mano dalykinei reputacijai.“

Kreipdamasis į Teismą žurnalistas prašo pripažinti, kad A. Guogos skelbiami teiginiai apie užklausimus, teistumą yra melagingi ir neatitinka tikrovės, pažeidžia jo garbę ir orumą. Taip pat prašo Teismo įpareigoti A. Guogą ne vėliau kaip per dvi savaites nuo Teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos, toje pačioje A. Guogos asmeninėje „Facebook“ paskyroje, tokia pačia forma ir tokiu pat būdu kaip ir skelbtas melagingas pranešimas, paskelbti Teismui pateikto turinio paneigimą.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KRISTINA JUGULYTĖ, PR SERVICE
Facebook komentarai
});}(jQuery));