Zuokų karas įsisiūbuoja : Agnė Zuokienė – „iš manęs pavogė akcijas“

Agne

Agne

Zuokų karas įsisiūbuoja : Agnė Zuokienė – „iš manęs pavogė akcijas“

 

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2019/08/06/news/vaizdai-is-ivykio-vietos-a-zuokiene-prie-j-meko-fondo-prapliupo-kaltinimais-11372762/

 

„Šia šitas žmogus, kuris iš manęs pavogė akcijas, ir kuris nori čia rodytis didvyriu“, – lrytas.lt reportaže sako Agnė Zuokienė, rodydama į UAB „BNA Grupė“ direktorių Gytį Trinkūną.

 

Agne

„Gyti, mielasis, tu gi žinai, tu viską meluoji”, – sako Agnė savo įmonės vadovui. Šis atsakė, kad „ne”. 

Atrodo, kad Zuokų karas įsisiūbavo, ir Artūras Zuokas pamiršo pagrindinę santuokos taisyklę – vyras niekada negali ginčytis su moterimi, o gali jai tik pritarti ir žavėtis.

Jeigu jis nustoja tai daryti, o dar, kaip padarė A.Zuokas, ėmė iš savo eks žmonos šapytis – „ji pasinaudojo proga išsivalyti sandėliuką“, tai gero nelauk – aš manau, kad Agnė tikrai žino daug apie savo vyro „versliukus“, ir todėl ji beveik jau atvirai grasina, kad netylės.

„Ką darysiu? Eisiu į policiją“, – atsakė Agnė žurnalistams, paklausta, ko ketina imtis. Ji taip pat sakė, kad visas UAB ‚BNA Grupės“ turtas yra areštuotas : „visos patalpos areštuotos, o jie čia žaidžia žaidimus ir pakišo savivaldybę“. Tiesa, tokio teismo sprendimo LL nepavyko aptikti.

Registrų centro dokumentai rodo, kad 2016 m. įvyko UAB „BNA Grupė“ akcininkų susirinkimas. Jame buvo nutarta įmonės įstatinį kapitalą paversti į eurus.

 

BNA

 

 

Itin įdomi istorija, kaip Artūras Zuokas tapo milionieriumi ir „BNA Grupė” pirko miesto turtą

Kaip Artūras Zuokas Vilniaus turtą privatizavo už padėvėtus unitazus

 

Kaimynas

Prieš rinkimus  po vilniečių butus kasdien slampinėjęs Artūras Zuokas galėtų jiems papasakoti savo jaunystės nuotykius – pvz., kaip nekilnojamąjį turtą Totorių gatvėje 15 sostinės centre – privatizavo mainais už panaudotus unitazus.

Apie tai „Laisvas laikraštis“ rašė dar 2003 m., tačiau ir dabar šis nutikimas nepraranda savo aktualumo. Nes naujasis Ostapas Benderis vėl beldžiasi į vilniečių duris, siūlydamas savo paslaugas.

“Jeigu būčiau žinojęs, kad „Rudoji lapė” yra A.Zuoko firma, tai tikrai ten nebūčiau lindęs”, – šiandien sako vilnietis, susigundęs šios bendrovės akcijas pirkti dėl to, kad ji valdo patalpas itin patrauklioje Vilniaus senamiesčio vietoje – Totorių g. 15.

 

 

totoriu15 1141711

Naujasis įmonės akcininkas paprašė pateikti jam „Rudosios lapės” buhalterijos dokumentus. Įmonės direktorė Elvyra Monkevičienė (jos vyras Gintautas Monkevičius yra kitos A.Zuoko valdomos firmos – „BNA Grupė” direktorius) ilgai jų nedavė, tačiau galiausiai susipažinęs tik su dalimi „Rudosios lapės” sutarčių, V.Vaičiulis pasigailėjo į ją investavęs savo pinigus.

Naujajam akcininkui paaiškėjo, kokiu būdu buvusioje savivaldybės įmonėje atsirado akcininkas A. Zuokas. Paaiškėjo, kad Vilniaus savivaldybė su A.Zuoko firma „B.N.A.” buvo įsteigusi bendrą įmonę. Savivaldybė į bendros įmonės įstatinį kapitalą įnešė 180 kv. metrų ploto patalpas Vilniaus senamiestyje, Totorių g. 15, o A. Zuokas turėjo į įmonės sąskaitą pervesti 124 tūkst. litų. Nors „Rudosios lapės” įstatinis kapitalas tuo metu buvo 280 tūkst.  litų, tačiau A.Zuoko įmonė už 124 tūkst. litų sugebėjo perimti kontrolinį „Rudosios lapės” akcijų paketą.

 

A.Zuokui bylos ir vėl neiškėlė tik dėl senaties termino

Visus šiuos sandorius V. Vaičiulio prašymu tyrė Revizijų departamentas prie Finansų ministerijos.

 „Iš revizijos paaiškėjo, kad „B.N A” į bendros įmonės sąskaitą dalimis įnešė savo indėlį, tačiau po poros dienų tuos pinigus jau išsiėmė – įmonės savininkai sau šiuos pinigus be palūkanų pasiskolino iš „Rudosios lapės”, o skolas gražino įvairiomis prekėmis, – stebisi V. Vaičiulis, kuris įsitikinęs, kad tai gana primityvus savivaldybės turto išplovimo mechanizmas, – tiesa, skolas „Rudosios lapės” vadovai atidavė savo įmonei įvairiomis nereikalingomis prekėmis – pasenusiais unitazais, įvairiais skudurais, laidais ir pan. Tuo labiau, kad ši įmonė neturėjo jokios parduotuvės, kur tas prekes galėjo parduoti. Mano nuomone, tai afera, miesto turtas buvo privatizuotas už orą. Vilniaus apylinkės prokuratūra man atsakė, kad už šį sandorį būtų galima kelti baudžiamąją bylą, tačiau kadangi jis įvykęs daugiau nei prieš tris metus, suėjęs senaties terminas, todėl bylos ir neiškėlė”.

„Rudosios lapės” savininkai savo skolas įmonei gražino įvairiomis prekėmis, kurias įmonės direktorė E.Monkevičienė vėliau nurašė kaip bevertes arba mažai vertingas. Toks paprastas miesto turto senamiestyje užvaldymo mechanizmas, nors Generalinė prokuratūra bei Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnyba dėl senaties ir atsisakė kelti baudžiamąją bylą. Revizoriai atkreipė dėmesį į dar vieną „Rudosios lapės savininkų sandorį – dalies nekilnojamojo turto pardavimą.

 

Įmonės turtas – iš varžytinių

V.Vaičiulis sako, kad dar iki privatizavimo „Rudoji lapė” turėję 15 tūkst. litų įvairių skolų mokesčiu inspekcijai, tačiau naujieji įmonės savininkai tų skolų neskubėjo gražinti. „Jie specialiai laukė, kol mokesčių inspekcija areštuos didesnę dalį nekilnojamojo turto – apie 120 kv. metrų. ir ši pastatą teismo antstoliai pigiai pardavė tam pačiam A.Zuokui už maždaug 60 tūkst. litų, – pasakojo O V.Vaičiulis, – dabartinė šių patalpų kaina – ne mažiau kaip 0,5 mln. litų. Revizoriai savo ataskaitoje parašė, kad „Rudoji lapė” turėjo visas galimybes minėtą 15 tūkst. litų skolą gražinti, neparduodama patalpų. Dėl šio sandorio kreipiausi į STT bei Generalinę prokuratūrą. Jie atsakė, kad jeigu kreipsiuos, tai gausiu formalų atsakymą. A.Zuokas velniškai gerai sutvarko visus savo sandėrius. Prokurorai, vertindami šį sandorį, nurodė, kad firmos direktorės E.Monkevičienės veiksmuose nusikaltimo sudėties nėra, nes ji buvo sudariusi sutartį su „BNA Grupe” ir jai už kineskopo nuomą „Rudoji lapė” per metus sumokėjo 35 tūkst. Litų”.

 

2000 m., A.Zuokui tapus Vilniaus meru, „Rudosios lapės” akcijas „B.N.A.” perleido E. Monkevičienei

„Įmonės direktorė E.Monkevičienė 2000 m. su kita A.Zuoko firma „BNA Grupė” buvo sudariusi sutartį, pagal kurią „Rudoji lapė” už 35 tūkst. litų išsinuomavusi reklamos stendus Vienuolio gatvėje, – pasakojo A.Vaičiulis, – aš jos paklausiau – direktore, ką jūs reklamavote? Monkevičienė atsakė, kad nieko nereklamavo, tačiau kadangi buvo skolinga UAB ‘BNA Grupė”, tai ji  tą skolą ir atidavė pagal minėtą reklamos sutartį”.

V.Vaičiulis sako, kad vartydamas “Rudosios lapės” dokumentus, aptiko daug įdomių dalykų.

“Aš Monkevičienės paklausiau, kuo verčiasi įmonė, nes dokumentuose prie “kitos atsargos” buvo įrašyta turto  už 100 tūkst. Litų, – pasakojo V.Vaičiulis, – taip paaiškėjo, kad pusė šios įmonės įstatinio kapitalo suformuota iš įvairių atsargų. Pasirodė, kad tas prekės už skolas pateikė „B.N.A.” savininkai. Aš noriu pasakyti, tai toks turto nusavinimo būdas, matyt, eina per visas Vilniaus savivaldybės įmones”.

Dėl tokių „Rudosios lapės” machinacijų supykęs naujasis akcininkas V.Vaičiulis parašė pareiškimą Generalinei prokuratūrai. Pastaroji užsakė „Rudosios lapės” reviziją Revizijų departamentui prie Finansų ministerijos, ir revizoriai labai ilgai ir kruopščiai darė „Rudosios lapės” reviziją. Visa revizijos ataskaita surašyta 15 puslapių, tačiau net V. Vaičiuliui nedavė jos kopijos, o tik leido ją paskaityti.

„Kas blogiausia, kad tas prekes, kurias vietoj įstatinio kapitalo įnešė A.Zuoko firma į „Rudąją lapę”, vėliau firmos direktorė E.Monkevičienė nurašinėjo, nieko už jas negaudama, ir varydama bendrovę į nuostolį, – pasakojo V.Vaičiulis, – matyt, tai daroma tam, kad įmonė visai bankrutuotų, o įmonės patalpas būtų galima paimti už dyką. Keista, kad net savivaldybės atstovas „Rudosios lapės” susirinkimuose neprotestuodavo dėl šių dalykų. Manau, kad tai yra korupcija aukščiausiame miesto lygyje”.

Gavęs Revizijos medžiagą, Vaičiulis kreipsis į teismą. „Manau, kad tai yra sąmoningas įmonės žlugdymas, už kurį baudžiama, – įsitikinęs vilnietis, – pirkdamas „Rudosios lapės” akcijas, nenujaučiau, kad čia įsimaišęs A.Zuokas. Jeigu būčiau žinojęs, tikrai nebūčiau pirkęs. Vėliau man E.Monkevičienė pasakė, kad aš, pirkdamas „Rudosios lapės” akcijas, padariau didžiausią klaidą. Dabar tik galvoju, kaip atsikratyti šių akcijų”.

 

Ką slepia „Rudoji lapė”

„Rudoji lapė”, kuri yra registruota Totorių g. 15, yra minima ir kituose skandalinguose Vilniaus turto išvogimo istorijose. Šiuo adresu registruota ir UAB „Ramnamus”, kurios direktoriumi dabar dirba pilietis Saulius Gudelis, pigiai iš Vilniaus savivaldybės nupirkęs Gedimino prospekte buvusį „Vilniaus” kino teatrą. S.Gudelis 2000 m. buvo įsteigęs 10 tūkst. litų įstatinio kapitalo įmonę „Hedžas”, kuri perėmė savivaldybės 5,1 mln. litų skolą UAB „Rubikon”. Pateikęs būtent šią skolą ‘Vilniaus” kino teatro privatizavimo aukcione, S.Gudelis ir įsigijo šią nuosavybę. Po kelių mėnesių ją pardavė kitai tarpinei firmai, o pastaroji kino teatrą pardavė jau tikrajam pirkėjui – Italijos bendrovei „United Colors of Benneton” jau už 12 mln. litų. Bendras S.Gudelio (o gal jo boso?) pelnas iš vieno šio sandėrio – 7 mln. litų Vilniaus miesto sąskaita. Keista, kad tiek milijonų uždirbęs S.Gudelis nueina dirbti į firmą „Ramnamus”, kuri registruota tuo pačiu adresu kaip ir kita anksčiau minėta A.Zuoko firma „Rudoji lapė” – Totorių g. 15.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));