Žlugo Šiaulių ONTT ekskomisarų – narkobaronų byla

SiauliuONTT1

SiauliuONTT1

Alvydas VEBERIS 

 

 

 

TRŪKT UŽ VADŽIŲ – VĖL IŠ PRADŽIŲ 

Baigėsi vasaros atostogos, bet vargai nesibaigė Panevėžio apygardos teisme Šiaulių AVPK ONTT ekskomisarų nusikalstamam susivienijimui.

Nuo birželio mėn. kaltinamiesiems ,,atostogos“ pagal iš anksto sudarytą grafiką turėjo baigtis rugsėjo mėn., bet pasirodo, kad to laiko neužteko. Ryšium su teisėjo P.Šimkaus liga, jos pratęstos iki rugsėjo mėn. pabaigos, o tuomet dar viena kuriozinė staigmena.  Apie ją, tarsi sinoptikas,  seniai buvau prognozavęs. Prezidentės dekretu, teisėjas P.Šimkus (gim.1954m.) dėl pensijinio amžiaus, nagrinėjęs bylą  daugiau kaip keturi metai, atleidžiamas iš užimamų pareigų! Skiriant nagrinėti jam tokios didelės apimties (virš 80 tomų) rezonansinę bylą iš karto galima buvo spėti, kad teisėjas jos iki galo nepatemps. Gal tai ir buvo iš anksto gerai suplanuotas manevras, kad be bausmės liktų komisarai? Ne veltui jų pagrindinis vadas Saulius Skvernelis dabar Ministrų Pirmininkas. Visi kiti irgi kopia karjeros laiptais.

 SiauliuONTT1

nuotr. kaltinamųjų gynėjai nepraleidžia progos pasidomėti, net teismo posėdžiuose, vienu iš pažangiausių  leidinių ,,Laisvas laikraštis‘‘ Lietuvai.

Po praleistų penkių numatytų teismo posėdžių rugsėjo mėn. paskiriamas šią bylą nagrinėti naujas teisėjas. Juo paskirtas Panevėžio apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Sigitas Bagdonavičius (gim.1961m). Valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Robertas Diksa. Jis laikinai teismui talkina. Vėliau darbą tęs Generalinės prokuratūros ONK tyrimo departamento prokuroras Gelgautas Norkūnas. Posėdžiui sekretoriauja Edita Marcinkevičienė. 

 SiauliuONTT2

nuotr. etapu vežiojamas Pavelas Osipovas slepia, kaip ir daugelis kitų kaltinamųjų, savo veidą.

 

SiauliuONTT3 

nuotr. puokštė ekskomisarų ,,žygdarbių“

Siauliuontt 

nuotr. Dalis kaltinamųjų ekskomisarų, tokiais bylos nagrinėjimo tempais, iki teismų pabaigos galima tikėtis nubyrės (iš sulaikytų 40 liko tik 18), o kiti gal sulauks senaties termino. Vis tik, kad ir  buvusi, bet  ,,teisingumo“ vykdymo ,,elitinė“ valdžia.

Keista, kad pirmą kartą per keturių metų vykstančius teismo posėdžius susirinko visi aštuoniolika kaltinamųjų ir visi jų gynėjai. Ko gero tokia pilna sudėtis šiuo posėdžiu  ir baigsis. Vėl atsiras pastovios iš anksto apgalvotos vilkinimo (,,gumos tempimo‘‘) kliūtys, kurios trukdys sėkmingam teismo darbui. Etapu iš įkalinimo įstaigos tebevežiojamas Pavelas Osipovas. Visi kiti mėgaujasi laisve. 

Pradėjęs teismo posėdį teisėjas Sigitas Bagdonavičius paaiškino teisėjų pasikeitimo priežastį, kaltinamųjų teises ir pareigas.  Bylą pradėjo nagrinėti iš naujo. Jokių kliūčių teismo darbui nebuvo. Apklausti visi kaltinamieji, kurie   susipažino su jiems pateiktais kaltinimais. Jie prisistatė ir patvirtino, kad suprato kaltinimus.  Taip pat informavo teismą apie savo gyvenamas vietas bei jų darbo specifiką. Dalis jų atlieka ganėtinai lengvus darbus pagal savo buvusią profesiją, o kai kurie mėgaujasi darbo biržos paslaugomis. 

Prokuroras Robertas Diksa labai išsamiai, aiškiai, raiškiai sugebėjo per pirmą posėdį perskaityti net visus 38 (!!!) epizodų kaltinimus.

Pagal numatytą grafiką vėl prasideda nesklandumai. Numatytas teismo posėdis rugsėjo 26 d. neįvyks. Sekantis rugsėjo 28 d. Tikėkimės kaltinamieji ir jų gynėjai nesusirgs visuotinia gripo epidemija , o teisėjas neišeis į pensiją? Šis vis tik jaunesnis. 

Ši REZONANSINĖ byla iki šiol nesudomino nei vietinės  žiniasklaidos ,,skalikų‘‘, nei respublikinės sisteminės ,,ryklių“ armijos. Jų teismo posėdžiuose nėra!? Gal niekam nerūpi, kad nuo narkotikų vos ne kasdien gatvėse ir Vilniaus čigonų tabore voliojasi lavonai, o prekeivių jais ne tik nesumažėjo, bet įgavo pagreitį? Juk mažiau rizikos ir  atsakomybės užsiiminėti privačių asmenų persekiojimų ,,šou“, rašinėti banalias istorijas ar  niekus, nei viešinti rimtus nusikaltimus, kurie griauna Valstybės pamatus  ir pasitikėjimą valdžios institucijomis.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));