Živilė Pinskuvienė atsivėrė : „Mane persekiojo penkerius metus”

pinksuviene

pinksuviene

Živilė Pinskuvienė :  Pagal ką Lietuvoje skirstomi žmonės?
Penkeri metai. Tiek prireikė, kad būtų padėtas galutinis taškas.
Ačiū advokatui Jovitui Elzbergui, visus šiuos metus buvusiam šalia ir neleidusiam nei minutei nuleisti rankų.
? Ir jei prieš penkerius metus apie mano sprendimą atleisti Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro tuometinę vadovę N. Dimšienę skalambijo visa žiniasklaida, jei prieš trejus metus ir vėl mėgavosi prokuratūros sprendimu „ginti viešąjį interesą“ ir paduoti mane į teismą, išieškant asmeniškai 22 071,36 Eur „žalos atlyginimą“, tai šiandien viešojoje erdvėje – TYLA.
❗❗️❗️ Todėl jaučiu asmeninę pareigą informuoti, jog Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 7 teisėjų išplėstinė kolegija priėmė sprendimą mano apeliacinį skundą tenkinti, o Vilniaus apygardos administracinio teismo 2018 m. birželio 26 d. sprendimą panaikinti ir priimti naują sprendimą – pareiškėjo Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro prašymą atmesti. Reziumė – prokuroro reikalavimas man asmeniškai atlyginti 22 071,36 Eur pripažintas nepagrįstu.
Pasikartosiu. Kaip sakiau – už savo veiksmus esu atsakinga ir sprendimo atleisti Nijolę Dimšienę iš Širvintų PSPC vadovo pareigų nesigailiu.
O tokie 5 ir ilgiau metų besitęsiantys procesai priverčia susimąstyti…
❓ O pagal ką skirstomi merai ar kiti vadovai?
❓ Ar tiesioginiu būdu išrinktas meras turi galimybes formuoti savo komandą iš dirbančių, bendro tikslo siekiančių žmonių?
Juk kitaip nei komandiniu darbu aukštų tikslų tikrai nepasieksi.
❓ Kodėl tuomet būtent dėl Živilės Pinskuvienės sprendimų prokurorai reikalavo asmeninės atsakomybės, o kitose analogiškose situacijose bylos teismų nepasiekė? Kuo Pinskuvienė, būdama mere skiriasi nuo, pvz., Vilniaus mero R. Šimašiaus, buvusio Mažeikių mero A. Tenio ar konservatorių buvusio ministro R. Dagio?
❓ Ar „ginti viešąjį interesą“ prokurorams dera tik tuomet, kai jis susijęs su nepatogiais, ne tos partijos, neturinčiais stipraus užnugario vadovais?
Lietuvos žmonės galbūt jau ir pamiršo, bet tokių istorijų, kai ministerijų, savivaldybių, kitų institucijų vadovai atleido pavaldžių įstaigų vadovus, tačiau joks prokuroras nesikreipė į teismą dėl asmeninės žalos priteisimo, būta daugybė. Priminsiu tik kelias iš jų:
? kai Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui atleidus „Go Vilnius“ vadovą, buvo priteista per 20 000 Eur,
? Kelių direkcijai atleidus Daivį Zabulionį, buvo priteista 29 500 Eur,
? Sveikatos apsaugos ministerijai atleidus Valstybinės ligonių kasos vadovą Algį Sasnauską, buvo priteista beveik 45 000 Eur,
? Valstybės saugumo departamentui atleidus Tomą Jakučionį, buvo priteista 13 500 Eur,
? Mažeikių rajono savivaldybės tarybai, vadovaujamai Palucko socialdemokratui Antanui Teniui atleidus Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos direktorę Birutę Liutkuvienę – 18 500 Eur,
? Alytaus miesto savivaldybės tarybai atleidus teatro direktorę Laurą Radzevičiūtę – 15 000 Eur ir t.t.
? kur dešimtys dar senesnių istorijų:
? Kai Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui atleidus ilgametį Darbo biržos vadovą Vidą Šleikaitį, buvo priteista 260 000 Lt,
? Seimui atleidus kanclerį Gintautą Vilkelį – 250 000 Lt,
? Širvintų rajono savivaldybės tarybai, vadovaujamai konservatoriaus Vinco Jasiukevičiaus, atleidus Širvintų laisvalaikio centro direktorių Vytautą Apavičių, buvo priteista apie 75 000 Lt,
? Širvintų rajono savivaldybės tarybai, vadovaujamai liberalcentristo Kęstučio Pakalnio, 2008 m. mane atleidus iš Administracijos direktoriaus pareigų, buvo priteista per 16 000 Lt.
Buvusiai Širvintų PSPC vadovei N. Dimšienei už neteisėtu pripažintą atleidimą taip pat sumokėta priteista suma. Kaip ir aukščiau minėtose istorijose – iš įstaigos. Tik kažkodėl vienintelė Živilė Pinskuvienė prokurorų paduota į teismą dėl asmeninio žalos atlyginimo – kaip tas bandomasis triušis, po kurio būtų galima formuoti tolimesnę praktiką.
Neišdegė. Ir ši istorija greitai visiems pasimirš.
Jeigu kažkas labai tikėjosi man sulaužyti stuburą, o esu tikra, kad taip ir buvo, šiandien jiems teks nusivilti.
Nei 22 tūkst. Eur, nei asmeninė atsakomybė nėra tie dalykai, kurie priverstų mane sustoti.
? O man – kiekvienas įveiktas iššūkis, tai dar vienas postūmis eiti į priekį.
Facebook komentarai
});}(jQuery));