Zigmas Vaišvila. Prokurorė Rasa Bekišienė „nekalta“. 2021-03-30

61

61

Zigmas Vaišvila. Prokurorė Rasa Bekišienė „nekalta“. 2021-03-30

 

2021 m. kovo 30 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė Zigmo Vaišvilos prašymą dėl prokurorės Rasos Bekiškienės nušalinimo baudžiamojoje byloje dėl UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymo. Teisėjo Mindaugo Striauko nuomone, prokurorė nepadarė nusikaltimų, o Z. Vaišvilos pateiktų įrodymų nevertino – ne ta bylos stadija, įrodymai dar netiriami. 

Sunku suprasti tokią logiką be logikos. Ikiteisminio tyrimo metu be teisinio pagrindo surinkta per 152,6 GB elektroninių dokumentų, kurių didžioji dauguma – ne apskaitos dokumentai, bet duomenys apie Z. Vaišvilos, jo šeimos narių, draugų, pažįstamų, signatarų, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių asmeninį ir visuomeninį, politinį gyvenimą. Šių įrodymų rinkimas be teisinio pagrindo, anot teismo, nėra nusikalstama veika. Ir grąžino teismas šių el. įrodymų atspausdintą dalį Z. Vaišvilai. Tačiau teismas nepaaiškino, kodėl grąžino jam ir įrodymus, kurie yra įmonės buhalterinės apskaitos dokumentai ir kurių tariamu neišsaugojimu prokurorė kaltina Z. Vaišvilą.

 

Taigi, nepriklausomos Lietuvos baudžiamasis procesas tolokai pažengė link absurdo logikos, lyginant net su tarybinių metų baudžiamuoju procesu. Pasirodo, kad šiandien Lietuvoje prokuroras ikiteisminio tyrimo metu gali daryti viską, ką nori, ir neatsakyti dėl to. Galima net surašyti kaltinamąjį aktą asmeniui, kuriam net nepranešta apie įtarimus ir kuris net neapklaustas, kurio teiktus įrodymus prokurorė nepriiminėjo. O teisme šis asmuo ir galės aiškinsis, tiriant prokurorės „įrodymus“ be įrodymų. Kitokio procesinio būdo nepriklausomoje Lietuvoje tiesiog nėra. Tad užsiėmimų „tam Zigmui“ bent kurį laiką netrūks.

Teismas paaiškino, kad ir prokurorės kaltinamajame akte įrašai be įrodymų, kad esi psichinis ligonis ir dar sergantis nenurodytomis priklausomybės ligomis, tai – tik fomalumas. Prokurorei viskas galima. Bent šiai. Nes ji kaltina Zigmą Vaišvilą.

 

Nesėkmė teisme šiandien ištiko garsųjį advokatą Giedrių Danėlių. Teismas dar kartą atsisakė priimti jo atstovaujamos įmonės UAB „FF Lizingas“ ieškinį dėl 1,1 mln Eur priteisimo iš Zigmo Vaišvilos. Teismas antrą kartą advokatui paaiškino, kad ieškinys niekaip nesusijęs su kaltinimu Z. Vaišvilai šioje byloje.

Tad iki susitikimo balandžio 13 d. teisme, prokurore R.Bekišiene, tiriant jūsų pateiktus „įrodymus“.

 

Šiandien „to Zigmo“ posėdyje palaikyti tvarką bent keturiems teismo darbuotojams talkinti vėl atvyko keturi policijos pareigūnai. Vieną žiūrovą, įleistą į atskirą salę, prižiūrėjo aštuoniese.

.

Facebook komentarai
});}(jQuery));