Zigmas Vaišvila. Ar tai pagarba moterims? 2018-06-10

 

 

 

 

   

Zigmas Vaišvila. Ar tai pagarba moterims? 2018-06-10

 

 

 

Šią savaitę nuo politinių–korupcinių debatų įkaitęs Lietuvos Seimas priverstinai pailsėjo, o tarp susirašinėjimo su Eligijumi Masiuliu laiškų ir VSD pažymų besiblaškanti bei akivaizdžiai akistatų su Lietuvos piliečiais vengianti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sulaukė atgaivos – birželio 6-9 d. Vilniuje vyko Moterų Politikos Lyderių (angliškai – WPL) aukščiausio lygio susitikimas („summit“) „Pats laikas! 100 priežasčių veikti!“ Seimas užtikrino vertimą į prancūzų, lietuvių, ispanų ir net rusų kalbas.

 

 

 

Apie 400 viešnių priiminėjo Lietuvos Seimas, patronuojamas Lietuvos prezidentės ir padedamas Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo bei užsienio reikalų ministerijų. Kokia renginio prasmė, kiek už jį reikia mokėti mokesčių mokėtojų pinigų ir kodėl? Būtų malonu, jei Lietuvos mokesčių mokėtojai žinotų savo skaičius. Susivokti gali padėti ir renginio darbotvarkė bei skambių pranešimų pavadinimai. Turinys, manau, antraeilis klausimas. Svarbiausia – forma ir skambesys.

 

 

 

Birželio 6 d. oficialiuose renginio viešbučiuose vyko dalyvių registracija. Pagrindinis viešbutis – Kempinskio Katedros aikštės viešbutis Vilniuje. Kažkada Eugenijus Maldeikis neteko Lietuvos ekonomikos ministro pareigų dėl nakvynės Maskvos Kempinskio viešbutyje. Tada skambėjo kaltinimas, kad mūsų ministras nemokamai miegojo mafijos viešbutyje Maskvoje.

 

19-21 val. Apie 400 viešnių Valdovų rūmuose priėmė Seimo pirmininkas V. Pranckietis.

 

 

 

Birželio 7 d. 9-9.30 val. Seimo plenarinių posėdžių salėje „summit“ pradėjo Lietuvos Seimo pirmininkas V. Pranckietis ir WPL prezidentė S. Koch-Mehrin.

 

9.30-9.45 pagrindinį pranešimą „Pats laikas! Moterys keičia pasaulį!” skaitė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, video sveikinimą atsiuntė JT Generalinis sekretorius A. Guterres.

 

9.45-10.15 WPL apdovanojimais apdovanotos Latvijos eks-prezidentė V. Vike-Freiberga ir eks-premjerė L. Straujuma, San Tomės ir Prinsipės eks-premjerės M. das Neves ir M. do Carmo Silveira, dalyvaujant 2017 m. apdovanotosioms: mums pažįstamai D. Grybauskaitei, kuri yra dar ir Moterų pasaulio lyderių tarybos pirmininkė, Maltos prezidentei M.-L. Coleiro Preca, Kosovo eks-prezidentei A. Jahjaga, Bermudų eks-premjerėms J. Smith ir P. Cox, N. Zelandijos eks-premjerei H. Clark.

 

10.25-11.00 Šeimyninė fotonuotrauka.

 

10.25-11.00 Kavos pertraukėlė ir V. Pranckiečio, S. Koch-Mehrin spaudos konferencija.

 

11.00-11.15 N.Zelandijos eks-premjerės ir JT Vystymo programos eks-administratorės H.Clark pranešimas „Pats laikas! Inovacijos įsiterpimui!” ir JAV transporto sekretorės E. Clark video sveikinimas „Pats laikas!”

 

11.15-12.15 Plenarinė sesija „Visaapimanti technologija bendrai ateičiai kurti“. Pranešėjos: Ruandos genderizmo ir šeimos skatinimo ministrė E.Nyirasafari, Kinijos parlamentarė ir Kinijos moterų federacijos sekretoriato narė Y.Liu, Airijos parlamentarė M.C. Kennedy, JAV Korporatyvių ir vyriausybės ryšių vadovė L.Taylor, Binance labdaros fondo vadovė H.Hai.

 

12.15-12.20 „Pats laikas! – Islandijos stilius” – Islandijos Genderizmo lygybės ambasadorės K.Arnadottir pranešimas ir Islandijos premjerės K.Jakobsdottir video sveikinimas.

 

12.20-13.40 Pietūs Lietuvos Laisvės gynėjų galerijoje. Pietų, kuriuos finansavo Europos Genderizmo lygybės institutas, metu pastabas skaitė Italijos Senato eks-viceprezidentė L. Lonzilotta ir Europos genderizmo lygybės instituto direktorė V. Langbakk.

 

13.40-13.50 Švedijos užsienio reikalų ministrės M. Wallstrom video sveikinimas ir Švedijos JT Generalinio sekretoriaus vyr. patarėjos A.M. Menendez Perez pranešimas „Įsivaizduokime – visi žmonės gyvena taikoje“.

 

13.50-15.00 Plenarinė sesija „Naujos grėsmės reikalauja naujos lyderystės“. Pranešimus skaitė: Panamos viceprezidentė ir užsienio reikalų ministrė I. De Saint Malo De Alvadoro, Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, Ukrainos premjero pavaduotoja europinei ir euro-atlantinei integracijai I.Klympush-Tsintsadze, Pakistano parlamento senatorė M.T. Roghani, Pietų Sudano parlamento senatorė M.Martin, Greenpeace vykdančioji direktorė J.Morgan. Pirmininkavo mūsų garsioji Raimonda Murmokaitė iš Lietuvos užsienio reikalų ministerijos.

 

15.00-15.05 Speciali Japonijos teisingumo ministrės Y.Kamikawa kalba: „Pats laikas!”

 

15.05-15.35 Kavos pertraukėlė.

 

15.05-15.10 WPL ambasadorių šeimyninė fotografija.

 

15.35-17.35 Sesijos konkrečioms politikos sritims:

 

1. Kokie yra genderizmui palankių parlamentų pranašumai?

 

2. Sveikos moterys veda į sveikas ekonomikas: įdiegimas globaliu mastu.

 

3. Pinigai ir mentorininkystė: Kaip gali politikai ir finansininkai susiburti į komandas moterų ekonominiam įgalinimui? 

 

4. Koalicijų ir moterų asociacijų kūrimas įstatymų leidimo darbotvarkėms kurti (apmokymas).

 

5. Genderizmo finansavimas.

 

6. Socialinių tinklų apmokymas: Lygis I (drauge su Facebook)

 

17.35-18.05 GIRL2LEADER (WPL programa, kad įtraukti į politiką daugiau mergaičių siekiant pakeisti lyderius vyrus į mergaites ir moteris, kurios vadovautų pasauliui smeginimis ir širdimis – bent taip ši programa pristatoma, ZV pastaba): „Pats laikas veikti!“ Renginys vyko a.a. Sąjūdžio žmogaus signataro prof. Kazimiero Antanavičiaus auditorijoje Seime.

 

18.30-21.00 Kultūrinė vakarienė Prezidento Rūmuose. 400 viešnių pasikvietė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė.

 

 

 

Birželio 8 d. Plenarinė sesija Lietuvos Seime:

 

08.30-08.45 Video sveikinimai iš ES eurokomisarių E. Bienkowska (vidaus rinka, pramonė ir įmonių veikla) ir V. Jourova (teisingumas, vartojimas ir genderinė lygybė), Keiptauno merės P. De Lille, Škotijos pirmosios ministrės N.Sturgeon, JAV eks-ambasadorės JT S.Power, ir net pačios Hillary Clinton rašytinis sveikinimas.

 

08.45-08-55 Programinis Maltos prezidentės M.-L. Coleiro Preca pranešimas: „Pats laikas! GIRL2LEADER turi pakeisti pasaulį”.

 

08.55-09.15 „GIRL2LEADER: vadovauk kaip mergaitė“ – neformalus interviu su M.-L. Coleiro Preca ir kitomis atrinktomis GIRL2LEADER delegatėmis apie jaunų moterų lyderystės svarbą.

 

09.15-09.25 Programinis Rumunijos vicepremjerės strateginei partnerystei įdiegti A. Birchall pranešimas: „Pats laikas! Globalizacija ir identitetas”. 

 

09.25-10.25 Plenarinė sesija „Laivė yra prigimtinė moters teisė“. Pranešėjos: Europos Investicinio Fondo Generalinė sekretorė M.Leander, Haičio moterų ir moterų teisių ministrė E.Innocent, Izraelio Kneseto narė M.Rozin, EP narė mūsų šaunioji Lietuvos Vilija Blinkevičiūtė – EP Moterų teisių ir genderinės lygybės komiteto pirmininkė ir net WPL ambasadorė. Pirmininkavo Moterų diskriminacijos eliminavimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė.

 

10.25-11.00 Kavos pertraukėlė.

 

11.00-11.30 Pokalbis apie moteris ir politinės lyderystės atgimimą. Pranešėjos: Bermudų eks-premjerė J. Smith, Šv. Tomo ir Principės eks-premjerė M. Zde Carmo Silveira, Kosovo eks-prezidentė A.Jahjaga.

 

11.30-12.30 Plenarinė sesija „Pasitikėjimas ir lyderystė“. Pranešėjos: Latvijos eks-prezidentė V. Vike-Freiberga, Kamerūno Nacionalinės asamblėjos pirmininko pavaduotoja E. Monjowa Lifaka, Prancūzijos parlamento narė Delphine O., Filipinų Atstovų Rūmų narė R.M. „Baby“ J. Arenas, JAV Politikos metrikos vadovaujančioji partnerė A. Ay. Pirmininkavo Moterų pasaulio lyderių tarybos generalinė sekretorė L.Lisswood.

 

12.30-14.00 Pietūs Lietuvos Laisvės gynėjų galerijoje. Pietų, kuriuos finansavo Western Union, metu pastabas skaitė WPL prezidentė S. Koch-Mehrin, Lietuvos Seimo narė Aušrinė Armonaitė ir Western Union departamento direktorė C. Mac Ewan.

 

14.00-16.00 Sesijos dėl konkrečių politikos sričių:

 

1. Skaitmeninimas: galimybės ir pavojai mergaitėms ir berniukams.

 

2. Lygios teisės į motinos sveikatos priežiūrą ES: pasiekiamas tikslas – darykime poveikį dabar!

 

3. Moterys: galinga jėga užkirsti kelią ir pasipriešinti šiurkščiam ekstremizmui.

 

4. Moters vieta politikoje.

 

5. Socialinių tinklų apmokymas: Lygis II (drauge su Facebook)

 

16.00-16.20 „Pats laikas paritetui“. Pranešėjos: Irano viceprezidentė moterų ir šeimos klausimais M.Ebterak, Lietuvos švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, Europos Genderizmo lygybės instituto direktorė Virginija Langbakk. Pirmininkavo The Guardian`s public leaders redaktorė J. Dudman.

 

16.20-16.30 Baigiamosios pastabos. WPL valdybos pirmininkė H.B.Kristjansdottir.

 

16.30-18.30 Nacionalinių delegacijų vadovių pareiškimai. Pirmininkauja Lietuvos seimo pirmininkas V. Pranckietis.

 

18.30-19.30 Atsisveikinimo priėmimas M. Mažvydo nacionalinėje bibliotekoje. 400 viešnių priėmė Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

 

 

 

Birželio 9 d. 9.00-14.00 val. Ekskusija viešnioms su gidėmis į Trakų pilį.

 

 

 

Turiningai praleidus prailgintą savaitgalį galima skirstytis namo atsakingiems darbams. 

 

Lietuvos Prezidentės laukia sudėtingi paskutinieji jos darbo metai.

 

Tik man sunku suprasti, ką galima per penkias minutes dalykiškai paskaityti? Matyt, tik tokias abstrakcijas, kurių suvokti nereikia. Jas kaip religiją – arba priimi, arba ne. Tuo labiau, kad genderizmo ideologinių tvirtovių atstovės buvo kiekvienoje, pavadinkime, diskusijos patalpoje. Net per pietų metą.

 

Labai gerbiu moteris. Todėl, kad jos moterys. Man tai savaime aišku, tai manyje nuo vaikystės.

 

Tokie „aukščiausio lygio“ renginiai mano pagarbos moterims nepadidina, nes tai – tuštybė ir forma be turinio. O tuštybė negali tapti norma. 

 

Dėl pagarbos moterims nepatingėjau išversti į lietuvių kalbą Moterų Politikos Lyderių „summit-o“ „Pats laikas! 100 priežasčių veikti!“ darbotvarkę. Atsiprašau, jei ne taip supratau, kaip kam nors norisi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));