Žiema jau visai čia pat: idėjos, kaip praleisti laiką su šeima

andrey bond S O16COE6gU unsplash

andrey bond S O16COE6gU unsplash

 

Šaltuoju metų laiku laisvalaikio praleidimo srityje visada daug kas pasikeičia. Lietus, rūkas ir net sniegas dažnai reiškia, kad visos veiklos lauke nebėra itin patrauklios. Tačiau kita veikla staiga vėl tampa labai patraukli. Tai prasideda nuo to, kad šeimos prisimena senus gerus saloninius žaidimus.

Lauke nemalonu, todėl sėdime namuose su šiltu puodeliu kakavos, arbatos ar net karšto vyno ir kartu žaidžiame. Tačiau tai galioja ne tik žaidžiant su vaikais, nes ir suaugusieji dažnai iš naujo atranda žaidimo džiaugsmą. Dabar yra Populiariausi kortų žaidimai suaugusiems metas. Šie žaidimai ne tik suteikia daug džiaugsmo ir įvairovės, bet ir skatina bendruomeniškumo jausmą.

Žiemos pramogos visai šeimai

Daugelis laisvalaikio pramogų taip pat labai tinka užsiimti kokia nors veikla kartu su šeima. Tai:

Eikite čiuožti ant ledo

Net ir patys mažiausi vaikai gali čiuožti ledu tiek lauke esant geram orui, tiek čiuožykloje esant blogam orui. Puikus pokytis su daugybe pratimų.

Važinėjimas rogutėmis

Kas gali būti geriau nei pagaliau vėl ištraukti roges iš rūsio ar palėpės? Tai pasakytina apie vaikus, tačiau suaugusieji taip pat mėgsta pagaliau vėl žaisti ant sniego. Daugelyje vietų yra įrengtos rogučių trasos, tačiau net ir paprastas kalnas visada suteikia daug džiaugsmo. Kai kuriose vietovėse galima net naktimis pasivažinėti rogutėmis. Tada ši pramoga labiau skirta vyresniems vaikams o gal net pamatysite šiaurės pašvaistę.

Žiemos kepsnys

Šašlykinė naudojama ne tik vasarą, nes žiemos kepsninės taip pat visada labai smagios. Čia galite patirti tikrų lauko pramogų su šeima, apsirengę šiltais drabužiais, su šiltu gėrimu rankoje ir skaniai pavalgyti.

Kepkite imbierinius meduolius arba surinkite ir papuoškite meduolių namelius

Žiemą kepti ir puošti meduolinius namelius visada labai smagu, ypač vaikams. Tai prasideda nuo tešlos maišymo ir, žinoma, mažo užkandžio. Jei mėgstate kepti, galite tiesiog pabandyti patys išsikepti meduolių. Tačiau jei tai užima per daug laiko, galite paprasčiausiai nusipirkti jau paruoštų meduolių namelių komponentų ir kartu su vaikais juos papuošti. Jūsų vaizduotei ribų nėra. Kuo spalvingesnis, tuo gražesnis. Rezultatas visada būna labai individualus meduolinis namelis. Tai labai smagu, o rezultatas lydės šeimą visą prieškalėdinį laikotarpį.

Kūryba su lyginimo karoliukais

Net ir mažiesiems patinka ant šablonų segti spalvotus karoliukus. Čia kuriami gražiausi ir mieliausi meno kūriniai. Pavyzdžiui, galite pasigaminti kūrybiškus padėkliukus arba juokingus raktų pakabukus. Pramogos visada garantuotos.

Laipiojimo salė

Kartais žiemą vaikams taip norisi judėti, kad jie tiesiog nebenori užsiimti rankdarbiais ar žaisti. Jie tiesiog nori pajudėti ir nuleisti garą. Tačiau jei oras neleidžia, tuomet tai yra tinkamas metas apsilankyti laipiojimo salėje. Daugumoje laipiojimo sporto salių taip pat yra nedidelė boulderingo sienelė pradedantiesiems ar mažesniems vaikams.

Kalendorių kūrimas

Žiema – puikus metas sudaryti ateinančių metų kalendorių. Paprasčiausias būdas – nusipirkti kalendorių su iš anksto atspausdintais mėnesiais. Kalendoriaus dizainas priklauso visų pirma nuo asmeninio skonio. Ar tai turėtų būti nedideli paveikslai, kuriuos vaikai sukuria patys, ar pirmiausia jie turėtų kartu pasirinkti nuotraukas, darytas per metus, o tada jas atspausdinti ir įklijuoti į kalendorių, atitinkantį atitinkamą mėnesį? Čia galioja taisyklė, kad tai, kas gražu, yra malonu.

Apsilankymas Kalėdų mugėje

Nesvarbu, ar didelė, ar maža, Kalėdų mugė visada verta aplankyti. Daugybė spalvingų lempučių, įvairūs kvapai, kurie iš karto primena Kalėdas, ir, žinoma, gražios dekoracijos, kurias tikrai galima pamatyti kiekviename prekystalyje ir kiekviename namelyje, yra pakankama priežastis tokiam apsilankymui. Tačiau nė viena kalėdinė mugė neapsieina be vaikų karuselės. Paprastai tai lydi graži kalėdinė muzika, dėl kurios dar labiau norisi sugrįžti per Kalėdas. Kai kuriose kalėdinėse mugėse taip pat galima pasigaminti žvakių. Vaikams patinka kurti savo žvakes ir paskui išdidžiai jas demonstruoti. Žinoma, pasivaikščiojimo po kalėdinę mugę metu galėsite pasistiprinti ir sušilti gardžiais kalėdiniais skanėstais ir daugybe skanių karštų gėrimų.

Muziejų diena

Žiema – idealus metų laikas apsilankyti muziejuje. Iš prigimties vaikai yra labai smalsūs. Muziejai yra puiki vieta mokytis ir tyrinėti naujus dalykus. Muziejai taip pat jau seniai prie to prisitaikė, todėl dažnai siūlo specialias programas vaikams, ypač savaitgaliais. Tada šios programos rengiamos atsižvelgiant į vaikų amžių ir skatina juos dalyvauti.

Šokolado fondiu su vaisiais

Vargu ar yra vaikas, kuris nemėgtų šokolado, tačiau su vaisiais dažnai būna kitaip. Tai puiki proga pasigaminti šiek tiek šokolado fondiu su vaisiais. Tam nereikia daug. Šiek tiek šokolado, šiek tiek pieno ir pasirinktų vaisių. Čia ypač tinka bananai. Supjaustykite vaisius mažais gabalėliais ir ištirpinkite šokoladą su pienu nedideliame fondiu puode. Tuomet bananų ar mandarinų gabalėliai panardinami į ištirpintą masę ir skanus skanėstas yra paruoštas.

Eikite maudytis

Kartais tiesiog norisi pamiršti šaltį. Tai lengvai pasiekiama, kai nusprendžiate apsilankyti uždarame baseine. Žiemos mėnesių pilkuma iš karto pasimiršta, čia galite pasinerti į žydrą vandenį ir akimirkai pamiršti storą paltą, kepurę, šaliką ir pirštines.

Kino ir (arba) filmų vakaras

Visada labai smagu kartu su vaikais suplanuoti puikų kino ir filmų vakarą. Pirmiausia išsirenkame filmą, kurį norime žiūrėti kartu, o tada gaminame popkornus. Kas gali būti geriau už skanų popkornų kvapą jūsų namuose? Jau vien čia auga būsimo kino vakaro laukimas. Tada ant sofos patieskite antklodes, kad niekas netrukdytų susiglausti. Kelios žvakės sukuria itin jaukią ir patogią atmosferą.

Facebook komentarai
});}(jQuery));