Įspėjamasis mokytojų streikas


Įspėjamasis mokytojų streikas

Lapkričio 28 d. visoje Lietuvoje prasidės didžiausios švietimo darbuotojus vienijančios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS), inicijuotas mokytojų streikas.

Liepos mėnesį Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) ir LŠMPS pasirašytam susitarimo įgyvendinimui dėl 2020 m. biudžeto po biudžeto pristatymo LR Seime trūksta 62,2 mln. eurų.

LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas ir Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė kartu su Vilniaus mokytojais streikuos nuo 8 val.  Vilniaus Pilaitės gimnazijoje (Įsruties g. 3, LT-06218, Vilnius) ir 9 val. Vilniaus Karaliaus Mindaugo mokykloje (Mindaugo g. 9, LT-03225, Vilnius).

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

 

Žengtas paskutinis žingsnis įspėjamojo streiko link

Didžiausia švietimo darbuotojus vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), lapkričio 21 d. kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl ginčo dėl interesų komisijos sudarymo. Kreipimasis parengtas remiantis Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvine sutartimi.

Ginčo komisjos prireikė, nes ketvirtadienį Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotose derybose dėl 2020 m. biudžeto susitarimo rasti nepavyko. LŠMPS susitarimo su LR Vyriausybe įgyvendinimui po biudžeto pristatymo LR Seime trūksta 62,2 mln. eurų.

„Liepos mėnesį su ministerija pasirašėme kompromisinį susitarimą. Tačiau ministerija sutarties nevykdo. Galimybės dar kartą nusileisti nematome, todėl ruošiamės dviejų valandų įspėjamajam streikui lapkričio 28 d.“, – teigia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS yra įsitikinusi, kad susitarimai turi būti vykdomi, kaip tai pabrėžė ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda. Be to, LŠMPS atkreipia dėmesį, jog susitarimo įgyvendinimui trūksta kiek daugiau nei 60 mln. eurų, o papildomos LR Seimo narių registruotos iniciatyvos, reikalaujančios šimtų milijonų eurų, klaidina visuomenę ir neleidžia susikoncentruoti ne tik į kitų metų biudžeto priėmimą, tačiau ir ilgalaikius sprendimus, gyvybiškai svarbius švietimo sistemai ir šalies raidai.

„Šių metų susitarimas nesprendžia švietimo sistemos problemų iš esmės. Iki 2025 metų privalome turėti tvarią ir pažangią sistemą, kurioje vyktų mokytojų rotacija, ateitų nauji motyvuoti mokytojai“, – sako E. Milešinas.

Švietimo sistemos darbuotojai sulaukia politikų replikų dėl mokyklų tinklo optimizavimo, tačiau tai neatspindi LŠMPS ilgalaikės vizijos ir esamos situacijos vertinimo.

„Mokyklų tinklas de facto yra maksimaliai optimalus. Be to, mes manome, jog švietimo sistemą reikia ne reformuoti ar optimizuoti, o stiprinti. Negalėdami pasiūlyti aukštos kokybės švietimo visoje Lietuvos teritorijoje galime pamiršti  emigrantų susigrąžinimą ar šalies pažangą“, – sako E. Milešinas.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) vienija daugiau nei 10 tūkst. narių visoje Lietuvoje ir yra didžiausia Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) priklausanti profesinė sąjunga.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: EGIDIJUS MILEŠINAS, LIETUVOS ŠVIETIMO IR MOKSLO PROFESINĖ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));