Žalimui – paaiškinimas, kas yra Konstitucija

Zalimasgrybe

Zalimasgrybe

Jei koks nors „ala“ konstitucinės teisės ekspertas suabejotų tuo, ar jūs turite teisę vadovautis Konstitucija, kadangi, neva tai, negebate jos suprasti ir (todėl) neturite teisės jos aiškinti, tokiam veikėjui priminkite:
1. Konstitucija yra tiesioginio taikymo aktas, o šios nuostatos esmę sudaro tai, kad kiekvienam asmeniui yra suteikta galimybė apginti savo pažeistas teises, remiantis Konstitucija, nes būtent tokiu būdu yra užtikrinama, kad Konstitucija būtų ne skambus deklaracijų rinkinys, bet veikiantis teisės aktas.
2. Konstitucijos 3 straipsnis skelbia, kad kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką. Tai negi manote, kad aš, prieš pasipriešindamas tiems, kurie jau šiuo metu kėsinasi į valstybės konstitucinę santvarką, privalau tam gauti Konstitucinio Teismo išaiškinimą ir jo leidimą?
3. Konstituciją priėmė ne Konstitucinis Teismas ir, juo labiau, ne p. Žalimas – Konstituciją 1992 m. spalio 25 d. įvykusiame referendume priėmė Lietuvos piličiai. Tai negi norite man pasakyti, kad žmonės, kurie ir priėmė pagrindinį šalies įstatymą, negeba jo suprasti, todėl neturi teisės jo aiškinti ir juo vadovautis?

Atsipeikėkit, menkystos – jūsų blauzdos, kaip ir tai, kas slepiasi po jūsų kaušu, yra per skystos.

Facebook komentarai
});}(jQuery));