Žalieji valstiečiai ir D. Grybauskaitė atėmė iš žmonių teisę bylinėtis: nuo 2017 07 01 uždraudė apeliacinę instanciją

Žalieji valstiečiai ir D. Grybauskaitė atėmė iš žmonių teisę bylinėtis: nuo 2017 07 01 uždraudė apeliacinę instanciją

Kristina Sulikienė

Netikėjau savo akimis (ką paskaičiau šį vakarą), ir ausimis, kai persigandę žmonės kreipėsi: 

„Ponia Kristina, nauja valdžia nuo liepos 1 dienos uždraudė patiems bylinėtis apeliacinės instancijos teisme, ką reikės daryti??“

Tokio galimai debilizmo nebuvau girdėjusi, nes be to, tai prieštarauja Konstitucijai, bei Teismų įstatymo 5 str. – negalioja draudimas kreiptis į teismą. 

Tačiau šviežutėlio ir visiškai nieko nesigaudančio Seimo pirmame posėdyje patvirtintas įstatymas tikrai atėmė iš žmonių teisę bylinėtis:

Lietuvos Respublikos Civilinio proceso kodeksas, 306 str.:

3. Apeliacinį skundą surašo advokatas. Juridinio asmens apeliacinį skundą taip pat gali surašyti juridinio asmens darbuotojai ar valstybės tarnautojai, turintys aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą. Jeigu apeliantas yra fizinis asmuo, turintis aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, surašyti apeliacinį skundą turi teisę jis pats. Be to, apeliacinį skundą gali surašyti šio Kodekso 56 straipsnio 1 dalies 4, 5, 6 ir 7 punktuose nurodyti asmenys. Apeliacinį skundą pasirašo jį paduodantis asmuo ir skundą surašęs asmuo.

KEISTA:

2016 11 08 įstatymu Nr. XII-2751 (nuo 2017 07 01)

(TAR, 2016, Nr. 2016-26956)

Kiek suprantu, advokatų klanas visiškai nebepragyvena, kad šį kartą išmaldavo iš senojo Seimo, kad prakištų šitą antikonstitucinę kiaulę, kurią, neskaičiusi matyt, pasirašė ir palaimino demokratiška, laisva, ir visokia kokia Dalia Grybauskaitė, kuri neseniai per  savo metinę kalbą visiems tik ne sau – kuri atėmė iš žmonių teisę bylinėtis, pasirašydama šitą totalų kliedesį – rėžė ir pylė kritikos, vadino visus korumpantais –  kritikavo visus, tik ne save.

O jau teismų sistema tikrai „gerai pradės dirbti“, kai nebegaus nei vienos apeliacijos: nes žmonės neturi pinigų samdytis advokatams. Ne paslaptis, kad žmonės arba patys rašo apeliacijas, arba samdosi žymiai pigiau dirbančius juristus. Tą klanas žino, ir negali dovanoti: kad yra savarankiškai dirbantys teisininkai, kurie moka tokius pačius mokesčius valstybei.

Nebegaudami apeliacijų, ir Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėjai galės būti paleidžiami į pensiją – nes nebebus kasacijų. (Priminsiu, kasacija paduodama, tik jeigu yra buvusi apeliacija.)

O kam čia tie teismai iš viso diktatorinėje valstybėje? Paliekama pirma ir neskundžiama instancija. Pabandykite per 30 dienų ne tik susirasti gerai dirbantį advokatą, bet atnešti jam porą` avansų, bei išreikalauti iš jo, kad jis laiku surašytų skundą. Sėkmės! O paduoti į teismą jus gali bet kas ir bet kada – ir nuo šito niekas nėra apsaugotas. 

Alio, užsienis, gelbėkite Europos Sąjungos Šiaurės Korėją!!

Ne kad naikintų antikonstitucinį susivienijimą – advokatų klaną, leisdami ir kitiems burtis į advokatų tarybas, bet įvedė totalų draudimą …bylinėtis. Tokia valdžia net ne iki rudens, bet iki rugpjūčio nebeišsilaikys. Bet, aišku, per vasarą, daug bylų bus tiesiog nutraukta, (kaip gerai dirba mano teisėjai – krykštaus Magnolija – niekas nebepateikia apeliacijų – visi pasitiki sprendimais!) nes per 30 dienų žmogus nesugebės pateikti apeliacijos, ir įvyks antrinė ar jau tretinė turto psichvatizacija.

O gal pasiruošta masiniams vaikų atiminėjimams? Negalėdami patys surašyti skundų, tėvai tiesiog nesikreips į teismą? Juk atiminėja neretai iš vargingai gyvenančių…O pavyzdžiui, leidimai dėl įvaikinimo eina per teismus, o tarptautiniai įvaikinimai – per Vilniaus apygardos teismą. Kur iš kiekvieno bėdžiaus reikalaus advokato. Galima aišku imti nemokamos tarnybos veltėdžius – tačiau kaip jie “dirba”, turbūt net nereikia pasakoti. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));