Z.Vaišvila : visa Lietuvos teismų sistema yra didelis anekdotas

Z.Vaišvila : visa Lietuvos teismų sistema yra didelis anekdotas

Aurimas Drižius

Signataras Zigmas Vaišvila, dešimt metų bergždžiai siekęs surasti bet kokio teisingumo ir protingumo užuomazgų Lietuvos teismuose, nuleido rankas, ir nutarė žiūrėti į šitą „teisingumo“ sistemą kaip į anekdotą.

Iš Zigmo Vaišvilos buvo atimta bendrovė „FF Lizingas“, klastotais dokumentais jai iškėlus bankroto bylą. Tada bankroto administratorius UAB „Admivita“ apkaltino Zigmą Vaišvilą neperdavus šiam bankroto administratoriui trumpalaikio UAB „FF Lizingas“ turto, kurio vertė 2,4 mln. EUR, ir paskelbė, kad bankrotas tyčinis, Z.Vaišvila buvo apklaustas kaip specialus liudininkas.

Tačiau Z.Vaišvila prokuratūrai perdavė dokumentus, kad visas neva neperduotas turtas iš tiesų buvo perduotas „Admivitai“, kuri tą turtą pardavė 10 kartų mažesnėmis nei rinkos kainomis, o Vaišvilą apkaltino tą turtą pradanginus.

Pvz., „Adivita“ pardavė buvusio „FF Lizingo“  tris gyvenamosios paskirties 10 arų sklypus Palangoje, kiekvienas parduotas už 1333 EUR. 

 

Vaišvila apkaltinas pradanginęs šį turtą, nors buvo priešingai – iš jo atimta bendrovė, jai paskelbtas bankrotas, turtas išvaistytas, Z.Vaišvilai padaryta milijoninė žala – tiek kainavo Dalios Grybauskaitės kritika.

Tris metus „FF Lizingo“ bylą nagrinėjęs Kauno apygardos teismo teisėjas Gintaras  Kariaginas nusišalino nuo šios bylos sausio 8 d.

„Būna kartais tokių prošvaisčių ir stebuklų, – mano Z.Vaišvila, – nors tas G.Kariaginas dar 2015 m. priėmė mano prašymą dėl galimai nusikalstamai sufabrikuotos šios bankroto bylos. Nagrinėjo šį prašymą du metus, todėl pernai vasarą parašiau prašymą Apeliaciniam teismui, kad pirma instancija neveikia ir nenagrinėja mano prašymo du metus, ir apeliacinis teismas turi nustatyti terminas. Tada Valantinas man atrašė, kad teisėjas turi išnagrinėti mano prašymą, ir nurodė Kauno apygardos teismo pirmininkui Meilučiui administracine tvarka patikrinti tą „FF Lizingo“ bylą. Meilutis patikrino tik du paskutinius mėnesius iš dviejų metų Kariagino darbo, ir pasakė, kad viskas gerai, nes byla buvo Aukščiausiame teisme. Tada parašiau pakartotinį prašymą Apeliaciniam teismui, ir Kariaginui nervai neišlaikė -jis atsistatydino. Naujai paskirta teisėja Nijolė Indreikienė sugebėjo 40 bylos tomų perskaityti per savaitę, ir dabar nagrinėja bankroto administratoriaus nušalinimo klausimą. Mes visi žinome – bankroto administratorius išvaistė turtą, padarė apie 3,5 mln. litų žalos „FF Lizingui“.

Z.Vaišvila po visų teismų priimtų nesąmonių jau nusprendė žiūrėti į šią sistemą kaip į anekdotą.

„Vilniaus apygardos, apeliacinis, aukščiausias teismai nepriima mano skundų be jokių argumentų, – pasakojo jis, – šioje byloje yra toks epizodas – bendrovė skolino žmogui, šis gražino skolą, aš įnešiau pinigus į kasą. Byloje man pavyko nufotografuoti visus tuos dokumentus – sakau, va įrodymas, kad pinigai įnešti. Tačiau teismui nusispjauti – iš jo priteisė tą suma, ir iš manęs, kad aš neva blogai administravau bendrovę. Du kartus priteisė tą pačią sumą, kuri jau buvo gražinta, ir visi įrodymai yra byloje. Visus mano skundus atmetė, tik aukščiausias teismas pamokė, kad aš nemoku skundų rašyti. Nors tai rašė kvalifikuotas advokatas. Toks va teisingumas – todėl ir sakau, kad teismų sistema yra anekdotas. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));