Z. Vaišvila: nuosekliai ir intensyviai kuriama jau isteriška atmosfera

Z. Vaišvila: nuosekliai ir intensyviai kuriama jau isteriška atmosfera 36

Paskelbta: 2017-04-12 07:34 Autorius: ekspertai.eu

 

Ekspertai.eu interviu su signataru Zigmu Vaišvila dėl „žaliųjų žmogeliukų“ Lietuvoje.

 

– Lietuvos žiniasklaida paskelbė, kad apie 700 policijos pareigūnų buvo sukelti ant kojų, gavus pranešimą, kad į Lietuvą įsiveržė žalieji žmogeliukai, paskelbta Šalčininkų respublika. Tokias pratybas surengė Vidaus reikalų ministerija. Įsiveržusios į Lietuvą diversantų grupės (persirengę Lietuvos pasieniečiai) atakavo pasieniečius ir Šalčininkų policiją, užėmė Šalčininkų policijos skyrių. Pranešama, kad apie šias pratybas iš anksto žinojo tik Šalčininkų pasienio užkardos ir policijos vadovai. Ekspertai.eu žiniomis apie pratybas buvo informuoti ir pasienio užkardos pareigūnai, tačiau policijos pareigūnams apie tai nebuvo pranešta. Kokia jūsų nuomonė dėl to?

 

– Tai yra neatsakinga provokacija. Tie, kas sankcionavo tai, nedelsiant turi būti atstatydinti iš užimamų pareigų.

 

– Kodėl toks griežtas Jūsų vertinimas? Ar todėl, kad vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas įvertino, jog mūsų šalies pareigūnai nepasiruošę atremti tokio tipo grėsmes?

 

– Tinkamai įvertinti besiginančių Šalčininkų policininkų veiksmus galima tik vienu atveju – pagal statuto reikalavimus jie privalėjo ginklu pasipriešinti ginkluotiems užpuolikams. Jei mums skelbiama informacija yra teisinga, tai buvome per žingsnį nuo mūsų pareigūnų tarpusavio ginkluoto susišaudymo. Tokius „mokymus“ gali rengti tik visiškai atsakomybės jausmą praradę ir neprofesionalūs vadovai.

 

– Suprantama. Ne tik JAV, bet ir Vakarų Europoje policininkai būtų ginklu pasipriešinę juos užpuolusiems teroristams. Skelbiama, kad netinkamai, nepilietiškai elgėsi ir dauguma Šalčininkų rajono gyventojų. Ar nemanote, kad toks šio rajono žmonių apibūdinimas yra ne menkesnė provokacija negu pačios pratybos?

 

– Be abejo taip. Jei taip neatsakingai būtume vadovavę valstybei 1990-1991 metais, kraujo būtų buvę liūnai. Tačiau šiuo atveju, kaip užvakar Lietuvos ryto televizijai sakiau, kaip ir su taip vadinamomis saugumo struktūrų kurpiamomis grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ataskaitomis, tęsiamas informacinis karas prieš Lietuvos žmones, jų gąsdinimas. Nuosekliai ir intensyviai kuriama jau isteriška atmosfera, kurios tikslas yra išlaikyti valdžią savo rankose, o valdžiai – tęsti akivaizdų pelnymąsi ne tik iš „strateginių“ energetinių projektų, bet ir iš šių taip vadinamų grėsmių „atgrąsymo“ projektukų. O Lietuvos žmones siekiama paversti visiškai paklusniais ir nemąstančiais, faktiškai tęsti jų varymą iš Lietuvos.

 

– Bent mums tai suprantama. Ačiū Jums už šią nuomonę.

ekspertai.eu

Facebook komentarai
});}(jQuery));