Z. Jedinskij vėl siekia, kad Lietuvoje būtų išslaptinti įslaptinti KGB’istai

Z. Jedinskij vėl siekia, kad Lietuvoje būtų išslaptinti įslaptinti KGB’istai

 

 
Paskelbta: 2018-04-24 15:05 Autorius: ekspertai.eu
jedinskij 01
Seimo narys Zbignev Jedinskij

Praėjusių metų rudenį Seimo narys Zbignev Jedinskij teikė įstatymo projektą dėl Lietuvoje įslaptintų KGB’istų išslaptinimo.

Į tokią iniciatyvą aštriai sureagavo konservatorių partija ir ypač  – taip vadinamų anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas, kuris teigė, kad toks KGB’istų išslaptinimas būtų didžiausia dovana Rusijos FSB.

„Siūloma išviešinti tuos, kurie perdavė mūsų VSD vertingą informaciją ir kuria savo laiku, manau, buvo tinkamai pasinaudota. Tokios dovanėlės FSB senokai laukia – tai leistų iš karto sumažinti savo sąnaudas filtruojant buvusius KGB agentus siekiant juos įtraukti į naują bendradarbiavimą prieš Lietuvą“, – takąrt visus prespėjo konservatorius.
    
Pasak A. Anušausko „tokiu projektu ponas Jedinskij (Zbignev Jedinskij, įstatymo projekto teikėjas – red. pastaba) siekia kirsti per pasitikėjimą mūsų valstybe“.

Seimo nariai įsiklausė į konservatoriaus perspėjimus ir nepritarė įstatymo projektui: už balsavo tik 19 Seimo narių, prieš – 26, susilaikė – 33.

Tačiau per pusmetį Lietuvą sukrėtė visas pluoštas KGB’inių skandalų, ypač, kai KGB agentais buvo paskelbtos tokios asmenybės kaip Donatas Banionis, Saulius Sondeckis ar Vincentas Sladkevičius.

Šių iškilių Lietuvos žmonių paskelbimas KGB’istais sukėlė didelį pasipiktinimą visuomenėje, o anušauskinių KGB sąrašų skelbėjai bandė nevykusiai teisintis, kodėl jie skelbė tuos savo sugalvotus sąrašus.

Dabar, kai prabėgo pusmetis, Z. Jedinskij vėl teikia tokį patį įstatymo projektą dėl įslaptintų KGB’istų išslaptinimo.

Apie tai balandžio 24 d. „PressJazz pokalbiuose“ papasakojo pats Z. Jedinskij.

{youtube}RiFADoi5DQw{/youtube}

Šaltinispressjazz.TV

Keli susiję:

Paskelbta: prieš Lietuvą veikė garsiausi Lietuvos menininkai – Donatas Banionis ir Saulius Sondeckis   

Konservatoriai mūru stoja gindami įslaptintų KGB’istų teises
   
Po įstatymo pateikimo konservatorių isterija ir rimti kaltinimai tarnyste Rusijos FSB

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));