Vytenis Andriukaitis : „Esu siaubingai prislėgtas ir šokiruotas to, ką vakar pamačiau ir išgyvenau Graikijos Lesbos saloje”

lezbo1

lezbo1

lezbo1

Esu siaubingai prislėgtas ir šokiruotas to, ką vakar pamačiau ir išgyvenau Graikijos Lesbos saloje, į kurią kasdien atplaukia tūkstančiai pabėgėlių. Man gėda dėl Europos, gėda dėl vietinės valdžios neveikimo, gėda ir dėl Europos Komisijos.

Per paskutines kelias dienas nuo šalčio (!) mirė trys vaikai, kūdikiai maitinami du kartus per dieną šaltu vandeniu ir bananais, visoje saloje yra du greitosios pagalbos automobiliai (100 km atstumu), vienas tualetas 500 žmonių, žmonės miega palapinėse, aptrauktose polietilenu tiesiog ant žemės, turėdami tik tai, ką su savimi pasiėmė – sušalę, šlapi, alkani, su žindomais kūdikiais, kurių nėra galimybės nei normaliai pervystyti, nei pamaitinti. Ir tai tik trumpa iliustracija to siaubo, kurį mačiau.

Vietiniai gyventojai ir medikai rodo begalinį rūpestį šiais žmonėmis, suvokdami, kad jie bėga nuo gyvenimo kuriame nebėra ateities, bėga rizikuodami savo gyvybe, bėga iš nevilties.

Tad kur tie milijonai eurų, skirtų pabėgėlių krizei valdyti? Kur kova už žmogų, už demokratiją, už solidarumą, už europietiškas vertybes?

Mano delegacijos nariai verkė pamatę šį siaubą Lesbos saloje. Prisipažinsiu aš taipogi vos laikiausi.

Grįžęs iš Briuselio parašysiu raportą EK Prezidentui apie nevaldomą situaciją pabėgėlių krizėje, kad būtų skubiai sprendžiamos žmonių, atsidūrusių tokiose apgailėtinose sąlygose, problemos.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));