oda

oda

Vyrų odos priežiūra
Teisinga ir reguliari odos priežiūra garantuoja puikią jos būklę ir gerą išvaizdą. Nors vyrų veido oda yra storesnė bei atsparesnė išoriniams veiksniams dėl kraujyje esančio testosterono, tam tikra priežiūra vis vien yra rekomenduojama. Ypač tais atvejais, kuomet oda yra linkusi riebaluotis arba susiduriama su plačiomis poromis arba senėjimo požymiais.

Dažniausia klaida
Dažnas vyras per dieną susikaupusiems nešvarumams pašalinti naudoja muilą, tačiau tai gali skatinti odos išsausėjimą. Taisyklingai valant veidą pašalinamas per dieną susikaupęs riebalų perteklius, nuplaunamos negyvos ląstelės bei visi nešvarumai, dėl kurių gali užsikimšti odos poros ir atsirasti spuogai ar net uždegimai. Įprasto kasdienio muilo naudojimas gali pažeisti odos barjerą dėl jame esančių šiurkščių ir odai nepritaikytų ingredientų. Muilas gaminamas naudojant chemines medžiagas bei riebalus. Būtent dėl šios priežasties jis pašalina ir odą apsaugančią drėgmę bei sutrikdo odos pH lygį, o tai gali sukelti pleiskanojimą ir turėti ypač neigiamą poveikį sausai odai ilgalaikėje perspektyvoje.
Veido priežiūros rutina
Sausėti linkusiai odai rekomenduojama naudoti neputojančius prausiklius, kuriuos geriausia naudoti vakare. Putojantys valikliai puikiai tiks normaliai odai. Be to, svarbus vyrų odos priežiūros etapas yra veido šveitimas. Šveitimas mažina įaugusių plaukelių po skutimosi tikimybę, kadangi efektyviai atkemša poras. Tokiu būdu skutimasis tampa žymiai paprastesniu procesu. Vis dėlto, svarbu įsigyti ir skutimosi balzamą, kuris atlieka barjero tarp veido odos ir skustuvo funkciją. Po skutimosi būtina naudoti drėkinamąjį kremą. Veido kremas vyrams ne tik nuramins sudirgusią odą, bet ir padės sulaikyti drėgmę bei skatins kolageno gamybą. Vyrams skirti kremai nepalieka riebaus ar blizgaus pojūčio ant veido, be to, toks svarbus odos priežiūros etapas trunka vos minutę.
Kaip ir prausiklį ir šveitiklį, rinktis kremą derėtų pagal odos tipą: riebus kremas tinka sausėti linkusiai odai, gelinis produktas – riebiai. Praturtintas dieninis kremas pagelbės tiems vyrams, kurie ieško senėjimą stabdančių ingredientų: retinolio, niacinamido bei vitamino C. Be to, tinkamo kremo sudėtyje esantys probiotikai padeda atkurti apsauginį odos barjerą ir sulėtinti senėjimo procesą bei palaikyti odos elastingumą. Vasaros metu ypač svarbu rūpintis veido odos apsauga nuo saulės spindulių ir tokiu būdu sumažinti pigmentinių dėmių atsiradimo riziką. Be to, apsauga nuo žalingų spindulių lėtina senėjimo procesą. Kadangi spinduliai skverbiasi į giluminį odos sluoksnį, jie trikdo kolageno gamybą ir tokiu būdu skatina raukšlių atsiradimą veide ir kakle. Verta nepamiršti, jog nuo senėjimo puikiai apsaugo subalansuota mityba, o ypač – antioksidantų turintys produktai: daržovės, vaisiai, riešutai, sultys. Tai produktai, kuriuose yra daug beta-karotino, kuris, savo ruožtu, skatina ląstelių atsinaujinimą.
Šaltuoju metu laiku tiek vyrams, tiek moterims rekomenduojama naudoti rankų kremą. Rankų kremai greitai absorbuojasi ir nepalieka riebumo, be to, apsaugo ne tik nuo šalčio, įtrūkimų ir išsausėjimo, bet ir nuo senėjimo požymių. Vyrams skirti rankų kremai dažniausiai yra bekvapiai arba natūralaus kvapo, taigi gali būti naudojami visos dienos metu. Renkantis rankų kremą šaltuoju sezonu, geriau rinktis su didesniu riebumu, o vasarą galima rinktis lengvesnę tekstūrą.
Nors dažnam gali pasirodyti, jog rūpinimasis savo oda yra daug laiko užimantis procesas, vyrų odos priežiūros rutina gali trukti vos kelias minutes ir yra paprasta bei aiški. O naudojant tinkamai parinktas odos priežiūros priemones, rezultatai bus akivaizdūs. Be to, pasirinkus subalansuotą mitybą teigiamai pakis ne tik odos, bet ir bendra organizmo būklė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));